فصل یازدهم – ابزارهای سئو سایت

( کد: OL15 )

مدرس: داریوش ببریان
من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طر...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower83

 • مدت زمان آموزش 16 ساعت و 41 دقیقه
 • حجم فایل آموزش 5.7 GB
 • زبان آموزش فارسی
 • تعداد درس ها 2 درس
 • سطح آموزش (پیشرفته)
 • تاریخ بروزرسانی 1399 /04 /24
 • دانلود سیلابس
برای مشاهده لینک دانلود و یا خرید آموزش ابتدا باید ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.
توضیحات بیشتری از " فصل یازدهم – ابزارهای سئو سایت "

استفاده از ابزارها مخصوصا در زمینه سئو همیشه می تواند کارها را برای فردی که قرار است این کار را انجام دهد آسانتر می کند. شاید بدون استفاده از ابزارها هم بتوان کار سئو را انجام داد ولی مطمئنا هم کار زمان بری است و هم اینکه هزینه هایی مانند استخدام نیرو را برای شما داشته باشد.

 

اما در چه زمان هایی باید از ابزارهای سئو استفاده نماییم؟

این سوالی است که اکثر افرادی که در ابتدای کار سئو هستند و شاید هنوز در حال آموزش آن هستند از ما می کنند. پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما از سئو چه هدفی دارید و در چه مدتی قرار است به هدف خود برسید.

اگر هدف کوتاه مدتی دارید استفاده از ابزارهای سئو چندان نمی تواند نیازهای شما را برآورده نماید ولی اگر هدف دراز مدتی دارید استفاده از این ابزارها می تواند به خوبی پاسخ نیازهای شما را بدهد.

 

آیا ابزارهای رایگان بهتر هستند و یا ابزارهای پولی؟

هر ابزاری که بتواند نیازهای سئو شما را پاسخ دهد می تواند جزء آن دسته از ابزارهایی باشد که باید از آنها استفاده نمایید. خوب در ایران ابزار مفیدی برای سئو سایت وجود ندارد و تمامی ابزارهای خوب در این زمینه خارجی هستند و طبیعتا اگر هم بخواهید پولی پرداخت نمایید باید با دلار این کار را بکنید.

عموما ابزارهایی که بخواهند کمک بیشتری را به شما بکنند و امکانت بیشتری را در اختیار شما قرار دهند, به صورت پولی و آبونمانی هستند و شما باید به صورت ماهانه و سالیانه یکی از پکیج های آنها را انتخاب نمایید. 

در ابتدا می توانید از امکانات رایگان آن استفاده نمایید و در صورت تمایل از بخش های پولی آن استفاده نمایید. بهتر است در ابندا نیازهای خود را مشخص کنید تا بهترین نسخه از آن ابزار را انتخاب نمایید. در انتخاب یکی از نسخه ها این موارد را در نظر بگیرید:

 • تعداد سایت هایی که قرار است کار سئو را بر روی آن انجام دهید
 • تعداد بک لینک هایی که قرار است داشته باشید
 • تعداد سایت های رقبایی که قرار است بررسی کنید
 • نحوه بررسی کلمات کلیدی و آنالیز آنها
 • میزان و نحوه گزارشاتی که قرار است برای شما ارسال شود

 

معمولا ابزارهای خوب سئو باید چه قابلیت هایی داشته باشند؟

همانطور که بیان شد, شما برای ساده شدن کارها و مخصوصا برای تجزیه و تحلیل سئو سایت خودتان از آنها استفاده می کنید. بنابراین باید در زمینه آنالیز سئو داخلی (on-page SEO) و سئو خارجی (off-page SEO) امکانات گسترده ای را در اختیار شما قرار دهند.

 

 برخی از مهمترین این قابلیت ها عبارتند از:

 • آنالیز دقیق وضعیت فنی سایت (Site Audit)
 • بررسی دقیق و آنالیز کلمات کلیدی و ارائه پیشنهاد های کلمات کلیدی بلند (long-tail Keywords) و کلمات کلیدی کوتاه (short-tail Keywords) در این زمینه
 • ارائه امکانات گسترده برای آنالیز و بررسی سایت ها رقبا در جهت انجام کارهای بهتر و استفاده از تجربه دیگران در امر سئو
 • ارائه گزارشات کامل و هر روزه در قالب نمودارهای مختلف همراه با شخصی سازی آنها

و بسیاری دیگر از امکانات که می توانید ابتدا سایت سازنده ابزار مورد نظر را مطالعه نموده و سپس اقدام به تهیه نسخه مورد نظر نمایید.

حالا در ادامه قصد داریم چند ابزار مفید را که برای سئو مورد استفاده قرار میگیرد, خدمت شما معرفی نماییم:

 

1 - ابزار Ahrefs

این ابزار یکی از بهترین ها در دنیا محسوب می شود و سرویس ها و خدمات متعددی را برای شما در نظر گرفته است. ابن ابزار از ابتدا به صورت پولی میباشد و شما می توانید نسخه 7 روزه آن را که به ارزش 7 دلار هم است انتخاب نمایید و در صورت رضایت از آن, اقدام به تهیه نسخه اصلی نمایید. البته در نسخه 7 روزه نیز تمامی قابلیت ها در اختیار شما قرار داده می شود تا شما بتوانید بهترین تصمیم گیری را در این زمینه داشته باشید.

ما در مجموعه آموزشی الگوها یک آموزش کامل از ابزار Ahrefs در اختیار شما قرار داده ایم تا بنتوانید به محض تهیه یکی از نسخه های ابزار Ahrefs آن را راه اندازی نموده و برای وب خود استفاده نمایید.

 

2 - ابزار Monitorbacklinks

خوشبختانه این ابزار اجازه استفاده 30 روزه و رایگان را در اختیار شما قرار می دهد و همانطور که از اسمش مشخص است, برای رصد و مانیتور کردن بک لینک ها مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از تخصصی ترین ابزارها در این زمینه محسوب می شود و امکانات خوبی مانند رصد کردن و بررسی بک لینک های رقبا را میتوانید در این ابزار داشته باشید.

آموزش کامل این ابزار هم در مجموعه آموزشی الگوها برای شما تهیه شده است که می توانید هم قالب همین فصل و هم به صورت جداگانه (تهیه ابزار Monitorbacklinks) آن را تهیه نمایید.

 

3 - ابزار MOZ

یکی دیگر از بهترین ابزارها در دنیای سئو محسوب می شود و این ابزار تا چند روز (عموما 30 روز) نسخه رایگان را البته با امکانات محدود در اختیار شما قرار می دهد. شرکت MOZ دو واژه هم به نام های Domain Authority و Page Authority را دارد که توان و معیار خوبی برای سنجش سئو سایت ها محسوب می شود. 

شما هم اکنون می توانید آموزش رایگان ابزار MOZ را مستقیما از روی سرورهای سایت الگوها دانلود نموده و با امکانات خوب این ابزار آشنا شوید.

 

4 - ابزار Alexa

سایت و ابزار Alexa از قدیم مورد توجه بسیاری از صاحبان سایت ها و سئو کارها بوده است و شما می توانستید رتبه یک سایت را هم به صورت بین المللی و جهانی و هم در کشور مربوط به وب سایت بررسی و حتی با دیگر وب سایت ها مقایسه نمایید. البته این مقایسه میتواند تقریبی باشد ولی می تواند میزان خوبی برای بررسی وب سایت ها هم باشد.

امروزه (سال2020) این سایت رشد زیادی کرده است و حتی ابزارهای اختصاصی هم مانند Ahrefs و MOZ در اختیار کاربران قرار داده است که بیشتر بخش های این ابزار  به صورت پولی میباشد.

آموزش رایگان ابزار الکسا هم هم اکنون در سایت آموزشی الگوها وجود دارد و مستقیما می توانید آن را دانلود نمایید.

 

5 - ابزار SEMrush

 این ابزار هم می تواند به عنوان جایگزین یکی از ابزارهای بالا که در موردشان صحبت شد درآینده برای شما مورد استفاده قرار بگیرد. متاسفانه به دلیل تحریم ها نمی توان از این ابزار به صورت مطمئن استفاده نمود و حتی گزارش هایی از بسته شدن وب سایت های ایرانی که در این ابزار اضافه شده بودند نیز آمده است. بنابراین اگر دوست دارید می توانید از امکانات رایگان آن استفاده نمایید و حتی با ابزارهای دیگر هم مقایسه کنید.

 

 

لیست درس ها

زمان آموزش
 • آموزش کامل ابزار Ahrefs 11:00:00

  در این بخش شما میتوانید آموزش فوق العاده کامل ابزار Ahrefs را مشاهده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما سیلابس را مشاهده نمایید.

  دانلود سیلابس

 • آموزش کامل ابزار Monitorbacklinks 5:00:00

  در این بخش شما می توانید آموزش کامل ابزار Monitorbacklinks را مشاهده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما سیلابس را مشاهده نمایید.

  دانلود سیلابس

سوالات متداول ( 10 ) سوال مطرح شده
 • آیا ابزارهای رایگان بهتر هستند و یا پولی؟

  این بستگی به خود شما دارد. عموما ابزارهای رایگان همه امکانات را در اختیار شما قرار نمی دهند و شما برای کار حرفه ای تر هم به آن امکانات نیاز دارید. بنابراین بهتر است از امکانات پولی استفاده نمایید.

 • آیا ابزارهای سئو خارجی برای سایت های ایرانی هم استفاده می شود؟

  بله حتما. ابزارهایی که در این پکیج آموزشی برایتان آماده کرده ایم با سایت ها و کلمات فارسی مشکلی ندارند. البته باید در مورد ابزارهای دیگر تحقیقات خود را انجام دهید و لزوما همه آنها کلمات و سایت های ایرانی را پشتیبانی نمی کنند و یا اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار نمی دهند.

 • ابزار Ahrefs چیست؟

  این ابزار برای شرکتی به همین نام میباشد که یکی از بهترین ابزارهای مدیریت سئو سایت در دنیا محسوب میشود. این ابزار بخش های مختلفی از مدیریت بک لینک ها گرفته تا مدیریت و آمارهای فوق العاده برای کلمات کلیدی سایت و همچنین آنالیز کامل رقبا و بسیاری دیگر از این اطلاعات مفید را میتواند در اختیار شما قرار دهد

 • ابزار Monitorbacklinks چیست؟

  این ابزار برای سایتی به همین نام میباشد که همانطور که از نامش مشخص است در اصل برای مدیریت بک لینک ها مورد استفاده قرار میگیرد. اما طبق پیشرفت این ابزار میتواند هم اکنون آمارهای بسیار جالب دیگر را هم در اختیار شما قرار دهد

 • آیا این 2 ابزار تنها برای سئو کارها میتواند مورد استفاده قرار بگیرد و یا خیر؟

  عموما این 2 ابزار برای استفاده سئو کارها میتواند مورد استفاده میتواند قرار بگیرد اما بخش هایی هم دارند که طراحان و برنامه نویس ها میتوانند از آنها استفاده نمایند

 • کدام یک از این 2 ابزار برای سئو مناسب تر است؟

  نمیتوان پاسخ دقیق به این سوال داد چراکه هر ابزاری کارکرد و هدف خاص خود را دنبال میکند و شما باید در ابتدا با مطالعه سایت و دیدن این آموزش های ویدئویی متوجه شوید که کدام ابزار در راستای رسیدن به هدف شما میتواند موثرتر باشد

 • تعداد درس ها و ساعات این فصل به چه صورت است؟

  این فصل در قالب 20 درس کاملا عملی همراه با سناریوهای واقعی میباشد و نزدیک به 17 ساعت مطالب آموزشی را نیز برایتان فراهم نموده است. تمامی این مثال ها کاملا کاربردی و عملی میباشند بنابراین شما را در محیط واقعی سئو سایت قرار خواهد داد.

 • آیا این 2 ابزار را میتوان به صورت جداگانه تهیه نمود؟

  بله. خوشبختانه این امکان در حال حاضر در سایت الگوها وجود دارد بطوریکه با جستجوی ساده در سایت میتوانید به 2 آموزش جداگانه هر یک از این ابزارها دسترسی داشته باشید. اما توصیه میکنیم اگر این فصل را به صورت یکجا تهیه کنید تا تخفیف خوبی شامل حال شما شود.

  1. آموزش ابزار Ahrefs
  2. آموزش ابزار Monitorbacklinks
 • آیا استفاده از این ابزارها به صورت آبونماهی میباشد؟

  بله. به صورت ابونماه ماهیانه و سالیانه میباشد که در حال حاضر سایت آموزشی الگوها برای افرادی که امکان پرداخت پول به صورت بین المللی را ندارد شرایط و تسهیلات خوبی را فراهم نموده است که میتوانید با بخش پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید

 • چرا باید از ابزارهای سئو استفاده کرد؟

  ابزارهای سئو می توانند هم در زمان و هم در بودجه شما صرفه جویی نمایند و بسیاری از کارهای آنالیزی و تجزیه و تحلیلی را برای شما انجام دهند و گزارشات مفصلی را برای شما ایجاد نمایند.

من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو وب سایت در حال فعالیت میباشم و 14 سال هم در زمینه آموزش دروس مختلف اشاره شده مشغول به تدری...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower83
ثبت نظر ( 3 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...
 • 1399/03/24
  زهره داوودی
  مرسی فوق العاده بودش. من پکیج کاملتونم گرفتم. اون خیلی عالی هستش. خیلی هم زیاد و کامله. مرسی استاد ببریان
 • 1399/01/18
  محمد یاسینی
  سلام
  یه سوالی داشتم استاد ما باید از کجا اکانت سایت های Ahrefs و Monitorbacklinks خریداری کنیم ؟
  • 1399/01/18
   پشتیبان
   خود سایت الگوها با همکاری دوستان در خارج از ایران این کار را در دوره های زمانی متفاوت انجام میدهد.
 • 1398/08/22
  دنیای سئو
  میتونم بگم این آموزش بی نظیر هستش. من تو ایران چنین چیزی ندیدم. مرسی استاد ببریان. میتونم بگم 90 درصد آموزش هاتون تهیه کردم و خیلی تو کارم پیشرفت کردم
  • 1398/08/22
   پشتیبان
   درود بر شما. خوشحالیم که راضی هستید. این آموزش ابزار Ahrefs و Monitorbacklinks خیلی پرطرفداره و خیلی مطالب خارج از این ابزار آموزش داده شده است مخصوصا تو حوزه مدیریت بک لینک ها و کلمات کلیدی