پکیج 128 ساعته آموزش سئو

( کد: OL85 )

مدرس: داریوش ببریان
من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طر...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower79

 • مدت زمان آموزش 128 ساعت
 • زبان آموزش فارسی
 • تعداد فصل ها 13 فصل
 • سطح آموزش (مبتدی تا پیشرفته)
 • تاریخ بروزرسانی 1400 /12 /24
برای مشاهده لینک دانلود و یا خرید آموزش ابتدا باید ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

چنانچه بخواهید هر یکی از فصل ها را به صورت جداگانه تهیه نمایید باید مبلغ 4.853.000 تومان را پرداخت نمایید. بنابراین خرید پکیج 128 ساعته بسیار به صرفه میباشد

------------------------------------

 -- هدیه ما به شما --
هزینه DVD و ارسال رایگان است

توضیحات بیشتری از " پکیج 128 ساعته آموزش سئو "

همیشه دغدغه جذب مشتری مخصوصا در حوزه وب سایت یکی از مهمترین چالش های دارندگان وب سایت بوده است بطوریکه این چالش از زمان لحظه شروع طراحی و برنامه نویسی وب سایت به ذهن دارندگان آن وب سایت رخنه کرده است و دائما به آن فکر میکنند. اما جالب است بدانید که چنانچه این کار به خوبی و همراه با استانداردها انجام شود به کار بسیار لذت بخشی برای شما تبدیل خواهد شد.

 

یکی از مهمترین و شاید کم هزینه ترین راه ها برای انتقال کاربران آنلاین در اینترنت به داخل وب سایت, استفاده از موتورهای جستجو میباشد که مطمئنا تا به الان موتور جستجوی گوگل در صدر موتورهای جستجو قرار دارد. بنابراین در اینجا ما با یک جمله و کلمه مواجه میشویم که همه چیز را میتواند دگرگون نماید و آن هم سئو میباشد.

سئو به مجموعه کارها و تکنیک هایی گفته میشود که بتوانیم صفحات یک وب سایت را در کلمه کلیدی (Keywords) مورد نظر که کاربر در موتورهای جستجو تایپ میکند در بالاترین رتبه قرار دهیم و اصطلاحان آن صفحه Rank خوبی داشته باشد. 

البته برای این کار متاسفانه برخی از سئو کارها از روش های نامناسب استفاده میکنند که اصطلاحا به آن Black Hat SEO گفته میشود و بطوریکه میخواهند یک شبه ره صد ساله را بروند. اما ما در آموزش سئو خودمان در سایت الگوها کاملا از روش هایی استفاده میکنیم که رتبه صفحات سایت در موتورهای جستجو ماندگار باشند و تنها با صرف زمانی بر روی آنها دائما آن صفحات را بالا نگه داریم.

بنابراین نتیجه میگیریم که به جای اینکه از روش های دیگر تبلیغاتی که عموما هزینه های زیادی دارند و شاید نتیجه مورد نظر را برای ما به ارمغان نیاورند, بهتر است کمی صبر کرده و با گذاشتن زمان و البته تکنیک های ویژه و منحصر به فرد بتوانیم Organic SEO را در سایت خودمان پیاده سازی نماییم.

Organic SEO به تکنیک هایی گفته میشود که شما بتوانید برای مدت زمان بیشتری در رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو قرار داشته باشید. البته برای رسیدن به این هدف باید زمان را هم چاشنی کار خودتان نمایید و این امکان وجود ندارد که یک شبه به این مهم دست پیدا نمایید.

organic seo

 

 کلاه سیاه نباشید !!!

 باید بدانیم که کار بهینه سازی سایت مخصوصا به صورت ارگانیک که در بالا هم به آن اشاره شد, زمان بر میباشد و شاید هم هزینه بر. از این جهت بسیاری برای انجام SEO سایت به فکر روش هایی جهت دور زدن و یا گول زدن موتورهای جستجو هستند که امروزه دیگه این تکنیک ها و روش ها جایگاهی در سئو سایت ندارند. اصطلاحا به این کارها "سئو کلاه سیاه" یا "Black Hat SEO" گفته میشود.

به عنوان مثال یکی از این کارهای Black-hat SEO را میتوان تکرار کلمات کلیدی در سطح وب سایت مانند Title صفحات و Description آنها و خود متون صفحه دانست که به این کار هم Keyword Stuffing میگویند.

حتما به یاد داشته باشید در آموزش های کاربردی SEO درست و استاندارد, کاملا شما را از انجام کارهای سئو کلاه سیاه ممنوع کرده اند چرا که به احتمال زیاد با انجام کارهای سئو کلاه سیاه شما به لیست سیاه موتورهای جستجو مخصوصا گوگل که به نام "گوگل پنالتی" میباشد, منتقل خواهید شد.

 در نقطه مقابل سئو کلاه سیاه, میتوانید "سئو کلاه سفید" یا "White Hat SEO" را انجام دهید و سعی کنید از همین ابتدا که قرار است آموزش سئو حرفه ای را ببینید, به انجام کارهای مثبت و درست و استانداردهایی که از سمت موتورهای جستجو اعلام شده است, کارها را به پیش ببرید.

 معمولا یکی از خطراتی که در انجام SEO وجود دارد و شاید گاها به اشتباه و غیر عمدی افراد را به سمت سئو منفی سوق دهد, گوش کردن و یا خواندن مقاله ها و آموزش های غیر استاندارد میباشد که با انجام دادن آنها میتوان گفت که زمینه پنالتی شدن سایت را فراهم میکنیم. بنابراین در اینجا نتیجه میگیریم که به هر مقاله و آموزشی اطمینان نکنید و سعی کنید موارد و نکات را با منطق خود هم مورد بررسی و آنالیز کنید تا بتوانید یک دید 360 درجه نسبت به موارد مختلف SEO داشته باشید.

 

موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟

این سوالی است که بیشتر افراد زمانی که میخواهند کار آموزش سئو را آغاز نمایند و سوالات زیادی در زمینه SEO در ذهنشان است, این سوال که موتورهای جستجو چگونه کار میکنند و یا از کجا می فهمند که چه وب سایت هایی را باید نشان دهند میتواند در ابتدا مطرح شود. 

به یاد داشته باشید که زمانی که شما در موتور جستجویی مانند گوگل که امروزه یکی از مهمترین ها در دنیای اینترنت و جستجوها محسوب میشود کلمه کلیدی یا همان Keywords را تایپ می کنید, موتور جستجو نسبت به کلمه کلیدی تایپ شده شما و آنالیز هایی که از قبل بر روی آن کلمه کلیدی انجام داده است, نتایج را در صفحات خودش که به نام SERP نامیده میشود, نشان می دهد.

در ابتدا باید بدانید که در آن واحد موتور جستجو تمامی سایت های دنیا را جستجو نمیکند بلکه قبلا و سر فرصت این کار را انجام داده است و نتیجه این بررسی و آنالیز را که توسط "الگوریتم های جستجو" خود انجام میدهد, نتیجه را در صفحات SERP به شما نشان می دهد.

موتورهای جستجو یا Search Engine ها توسط ابزارها یا نرم افزارهایی به نام Crawler یا Bots کل صفحات وب و وب سایت های دنیا را اصطلاحا میخزند و به دنبال صفحات جدید به وجود آماده هستند و یا صفحاتی که دارای بروز رسانی هایی هستند را بررسی مجدد نموده و آنها را به Database خود اضافه می نمایند.

 

سئو (SEO) چگونه کار میکند؟

خوب. ما قبلا در بالا Search Engine Optimization را برای شما تعریف کردیم ولی دقیقا در مورد کاربرد آن و یا نوع کارکرد آن صحبت نکردیم.

از نگاه دقیق تر SEO به آنالیز های موتورهای جستجو گفته می شود که میتواند بر اساس خواسته کاربر بهترین نتیجه را در SERP به آنها نشان دهد. به یاد داشته باشید که تمامی موتورهای جستجو به دنبال این هستند که بهترین نتیجه را به کاربرانشان نشان دهند تا کاربران از آن موتور جستجو به اطلاعاتی که به دنبالش هستند دسترسی پیدا نمایند.

به همین دلیل است که گوگل در این بازار سهم بسیار زیادی را دارد و هرگاه موتور جستجویی میخواهد که با آن رقابت کند, با شکست سختی روبرو می شود. آمارها که تا به این لحظه این مطلب را میگوید.

بنابراین در این میان باز هم نقش الگوریتم های موتورهای جستجو و بروز رسانی هایی که در آن الگوریتم ها اتفاق میافتد, میتوان تعیین کننده همه چیز باشد. به همین دلیل است که گاهگاهی نتایج کاملا در گوگل تغییر پیدا مینماید. وب سایت و صفحه ای در آن وب سایت که قبلا در رتبه های نخست بود, کم کم جایگاه خود را از دست میدهد و وب سایت های دیگر جایگزینش میشود و یا بالعکس.

تا به اینجا نتیجه میگیریم که برای اینکه سئو قویتر و بهتری داشته باشیم حتما باید رفتا موتورهای جستجو را در گذشته شناسایی نموده و برخی از مهمترین الگوریتم های آنها و تغییراتی که در آن الگوریتم های اتفاق میافتد را رصد نماییم.

توصیه میکنیم مقاله " نظرات 26 متخصص و کارشناس در زمینه سئو " را مطالعه نمایید تا از زبان آنها بیشتر با این فضا و تغییراتی که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد آشنا شوید.

 

 چگونه سایت را برای گوگل بهینه کنیم

 البته این شاید حرف درستی نباشد که چگونه سایت را برای گوگل بهینه کنیم. چرا که اساسا خود گوگل هم گفته است که در ابتدا شما باید سایت و محتویاتی که برای سایت ایجاد میکنید را برای کاربرانتان بهینه کنید و در نهایت اگر کاربران از سایت بهترین نتیجه را بگیرند و دوباره به سایت شما مراجعه کنند, SEO سایت شما هم به مراتب بهتر خواهد شد.

اما در اینجا میگوییم که نزدیک به 200 فاکتور مختلف وجود دارد که میتواند در Search Engine Optimization سایت و گرفتن بهترین نتیجه در گوگل تاثیر گذار باشد. شاید از نگاه دیگر افراد تعداد این فاکتورهای سئو بیشتر و یا کمتر باشد ولی چیزی که اهمیت دارد این است که وجود دارد و باید این استانداردها کاملا رعایت شود.

گوگل به وب سایت رتبه نمیدهد بلکه گوگل به صفحه وب سایت رتبه میدهد.

اگر شما دقت کرده باشید زمانی که در گوگل کلمه کلیدی را تایپ میکنید  صفحات وب سایت به شما نشان داده میشود. بنابراین در همین ابتدا برای نتیجه گرفتن در SEO بیشتر به فکر گرفتن نتیجه مثبت در صفحات سایت باشید که در اینجا ممکن است با واژه ای به نام "سئو داخلی" یا "on-page SEO" مواجه شوید که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

 

سعی کنید سایت خود را Crawl شدنی کنید. هر چه بیشتر بهتر !!!!

index شدن سایت توسط گوگل

 برای اینکه صفحات سایت شما رتبه خوبی داشته باشند و یا اصلا در ابتدا رتبه داشته باشند, باید گوگل از وجود آنها مطلع باشد. گوگل دارای چندین روش برای پی بردن به صفحات جدید و یا بروزرسانی های صفحات قدیمی میباشد. ولی یکی از عمده ترین این راه ها به نام Crawling شناخته میشود. به این معنا که گوگل هم مانند کاربران سایت از روی لینک ها میتواند صفحات و جایگاه آنها را در سایت متوجه شود.

اصطلاحا در زبان کامپیوتر به آن Spider هم گفته میشود.

بنابراین حالا که صحبت لینک ها در سایت شد به معنای (Internal Links), باید به خیلی از موارد توجه ویژه داشته باشید. اجازه دهید در همین جا در مورد برخی از مواردی صحبت کنیم که باعث میشود گوگل به خوبی نتواند سایت و صفحات سایت را Crawl کند که عبارتند از:

 • لینک دهی داخلی ضعیف : همانطور که گفته شد گوگل از روی لینک های داخلی میتواند جایگاه و مکان صفحات را در سایت متوجه شود. بنابراین هر چقدر این لینک دهی های داخلی به خوبی انجام نشود و یا اصطلاحا صفحه "یتیم" باشد و پیدا کردنش توسط گوگل میسر نباشد, مطمئنا آن صفحه جایگاه خوبی را در بین صفحات دیگر سایت شما در موتورهای جستجو نخواهد داشت.
 • لینک هایی که خاصیت Nofollow دارند: این خاصیت چنانچه برای لینکی در نظر گرفته شود این پیام را به Crawler گوگل ارسال میکند که نیازی نیست لینک مقصد را پیگیری و ردگیری کند. بنابراین آن صفحه Crawl نخواهد شد.
 • صفحاتی که noindex هستند : چنانچه این خاصیت در هر صفحه نوشته شود, به صورت کلی آن صفحه در صفحه نتایج موتورهای جستجو دیده نخواهند شد و گویی Index نخواهد شد.
 • صفحه مورد نظر توسط robots.txt مسدود شده باشد : این هم یکی دیگر از روش هایی است که باعث میشود صفحه ای و یا فایلی از دید موتورهای جستجو مخفی بماند و Index نشود.

نگران نباشید !!! ما در پکیج آموزشی 128 ساعته بهینه سازی سایت کاملا در مورد تمامی این موارد و اینکه چگونه از ابتدا تا انتها بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهید صحبت کرده ایم. بنابراین این مقاله را تا انتها بخوانید و در نهایت در سایت الگوها پکیج مورد نظر خودتان را انتخاب نمایید و آموزش گام به گام سئو را آغاز نمایید.

 

نسخه موبایل سایت را فراموش نکنید 

شاید کمتر فردی در دنیا در سال های گذشته فکرش را میکرد که یک روزی جستجوها توسط موبایل جایگزین جستجو ها توسط کامپیوترهای رومیزی (PC) شوند ولی الان این اتفاق افتاده است.

نزدیک به 63% جستجوهایی که هم اکنون در گوگل انجام میشود توسط موبایل ها میباشد.

گوگل از سال 2018 بر روی روشی تمرکز کرده است که در ابتدا صفحات سایت ها را بر اساس موبایل Index نمایند به نام mobile-first indexing.

بنابراین اگر تا به الان هنوز نسخه ریسپانسیو سایت را طراحی نکرده اید و یا در طراحی آن ضعف ها و مشکلاتی مشاهده شده است, باید در سریعترین حالت مشکلات را اصلاح نمایید.

البته شما میتوانید هم اکنون سایت خود را و یا برخی از صفحات خود را توسط سرویس رایگان گوگل به نام Google Mobile-Frienfly test آزمایش نمایید و در همان جا پاسخ را دریافت کنید.

ابزار آنالیز گوگل برای نسخه موبایل Google Mobile Friendly Testing tools

به یاد داشته باشید که دیدگاه گوگل عموما به این صورت است:

چناچه سایت و یا صفحات آن برای کاربرانش رفاه و راحتی را به ارمغان بیاورد, بنابراین آن سایت مستحق داشتن رتبه خوب در بین سایت ها و صفحات دیگر در SERP است.

البته خبرهای خوبی برایتان داریم. خاطرتان است که در بخش های بالاتر در مورد Crawler و Spider و این چنین خزنده های وب با شما صحبت کردیم.

گوگل ابزار بسیار مفیدی را برای وب مسترها در جهت فهمیدن مشکلات احتمالی سئو و رفع آنها در اختیار قرار داده است که به نام گوگل سرچ کنسول .

 

گوگل سرچ کنسول چیست

میتوانیم بگوییم که در دنیا فقط همین ابزار است که میتوانید توسط آن گزارشات مربوط به Indexing سایت و صفحات آن را داشته باشیم تا در زمان مناسب واکنش مناسبی را انجام. البته گوگل سرچ کنسول نسخه بروز شده ابزاری قدیمی به نام گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools) میباشد که در حال حاضر تنها Google Search Cosnole است که اطلاعات خوبی را در اختیار Webmasterها قرار میدهد.

در این ابزار میتوانید اطلاعات مربوط به سلامت سایت را مشاهده نمایید. اینکه چه صفحاتی دارای اشکال و خطا هستند و وضعیت کدام یک از صفحات درست و بدون مشکل است. 

برخی از گزارشات ابزار گوگل سرچ کنسول عبارتند از:

 • شناسایی و پیگیری کلیه خطاهایی که میتواند در زمان Crawl شدن سایت شما وجود داشته باشد
 • معرفی XML Sitemap
 • بررسی URL از سایت که قصد بررسی بر روی آن را داریم
 • بخش گزارشاتی که در زمینه گوگل پنالتی میتواند وجود داشته باشد
 • بخش مربوط به Schema Markup و مدیریت آنها و خطاهایی که میتواند وجود داشته باشد
 • مشاهده بک لینک ها و سایت هایی که به شما لینک داده اند
 • گزارشات مربوط به کلمات کلیدی و وضعیت Impression و Click که بر اساس کلمه کلیدی وارد سایت شما شده اند

 بهینه سازی سایت را باید حرفه ای دنبال کنید و تا جایی که امکان دارد از اتفاقاتی که در زمینه SEO سایت شما در حال شکل گیری است, آگاهی داشته باشید. بنابراین این ابزار میتواند شروع خوبی برای شما باشد.

 

آنالیز سرعت سایت و ارتباط مهم آن با سئو

چه فردی از سرعت بالا و سریع لود شدن سایت بدش میاد.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که میتواند بر روی داشتن رتبه خوب در گوگل تاثیر گذار باشد, سرعت بالا و قابل قبول در لود شدن صفحات است. 

البته عوامل مهم در سریع لود شدن سایت را میتوانیم به بخش های مختلفی تقسیم کنیم که عبارتند از:

 • نحوه طراحی و نوشتن کدها
 • بهینه سازی کدهای طراحی و برنامه نویسی مانند HTML و CSS و JS و PHP و ...
 • بهینه سازی دیتابیس مانند MySQL
 • بررسی ترتیب و نحوه لود شدن کدهای جاوااسکریپت در صفحه
 • بهینه سازی تصاویر در سایت
 • انتخاب هاست مناسب

و بسیاری دیگر از موارد که شما میتوانید برخی از راهنمایی ها برای سرعت لود سایت در کامپیوتر و موبایل را در صفحات رسمی گوگل مطالعه نمایید.

البته به یاد داشته باشید که برای اینکه متوجه بسیاری از موارد پشت پرده شوید, نیاز دارید تا ابزارهایی را در اختیار داشته باشید تا در حد میلی ثانیه به شما آمار و گزارشات دقیقی را بدهد. یکی از بهترین این ابزارها را میتوان به Google's Pagespeed Insights tool اشاره نمود. 

ابزار google page speed insight tools برای تست سرعت سایت

شما میتوانید برای اینکه به خوبی و توسط کامپیوتر خودتان کار بررسی و آنالیز سایت را انجام دهید, از ابزار گوگل لایت هاوس Google Lighthouse هم استفاده کنید. این ابزار را میتوانید مستقیما از مرورگر گوگل کروم خود اجرا نمایید و یا توسط Extension که در گوگل نصب میشود آن را اجرا کنید و به جزئی ترین اطلاعات در زمینه سرعت سایت دسترسی داشته باشید.

ابزار google lighthouse

در هر صورت زمانی که توسط این ابزارها مشکلات را متوجه شدید, میتوانید توسط طراح و برنامه نویس خود موارد را بررسی نموده و مشکلات رو حل و دوباره تست و آزمایش خود را انجام دهید.

 

کلمات کلیدی خیلی مهمه

همانطور که در بالا اشاره شد, کاربران برای رسیدن به هدف جستجوی خود (Search Intent) , کلماتی را در موتورهای جستجو تایپ نموده تا بتوانند وب سایت های مورد نظرشان را پیدا کنند. بنابراین میتواند گفت کلمات کلیدی بخش مهمی در SEO سایت میباشد.

کلمه کلیدی به 1 کلمه یا چند کلمه به هم پیوسته گفته میشود که کاربران برای رسیدن به سایت های مورد نظرشان آن را تایپ مینمایند. 

بنابراین اولین کاری که ما به عنوان سئو کار باید انجام دهیم این است که کلمات کلیدی مهم و آنهایی که کاربران عموما برای رسیدن به نتایج خوب از آنها استفاده میکنند را پیدا نموده و سپس بر روی آنها در سایت خودمان سرمایه گذاری نماییم.

البته در زمان پیدا نمودن کلمات کلیدی همیشه واژه ای به نام "نیت جستجو کنندگان" یا "Search Intent" را به یاد داشته باشید. تا زمانی که شما نیت جستجو کنندگان و مخاطبان خود را متوجه نشوید نمیتوانید بهترین کلمات کلیدی را پیدا نمایید و بر روی آنها سرمایه گذاری کنید.

 اگر شما در زمینه فروش موبایل فعالیت دارید باید بدانید که کاربران برای پیدا کردن سایت شما روزانه از چه کلماتی در موتورهای جستجو استفاده مینمایند و آنها را دسته بندی نموده و برای خودتان لیستی از آن کلمات را در بیارید.

 حالا وقت این است که این کلمات کلیدی را دسته بندی نموده و بر اساس پارامترهایی, آنها را از یکدیگر جدا کنید. برخی از این پارامترها عبارتند از:

 • آسانی و سختی کلمات کلیدی
 • کلمات کلیدی پر کاربرد و کلمات کلیدی کم کاربرد
 • کلمات کلیدی اصلی
 • کلمات کلیدی بلند (Long-tail Keyword) و کلمات کلیدی کوتاه (Short-tail Keyword)

خود گوگل در این زمینه میتواند کمک بسیار خوبه به شما کند. در ابتدا شما میتوانید توسط جستجوی گوگل متوجه شوید که در کنار کلمه کلیدی که شما تایپ کرده اید, گوگل چه پیشنهادی را به شما میدهد.

قابلیت google search siggestion

حالا میتوانید از این کلمات کلیدی پیشنهاد داده شده در جهت تکمیل تر کردن لیست کلمات کلیدی خود استفاده نمایید.

البته گوگل برای مقایسه این کلمات کلیدی بر اساس میزان جستجوی آنها در هر ماه و یا میزان کلیک شدن آنها و یا سختی و آسانی کلمات کلیدی مد نظر شما, ابزاری به نام Google Keywowrd Planner هم در اختیار شما قرار داده است. این ابزار بخشی از سرویس Google Ads میباشد و شما به صورت رایگان میتوانید هم اکنون از این ابزار گوگل استفاده نمایید.

کافی است که حساب کاربری در گوگل داشته باشید و البته با VPN در ایران میتوانید از منوی مورد نظر به ابزار Keyword Planner دسترسی داشته باشید.

 

سئو داخلی (on-page SEO) و سئو خارجی (off-page SEO) چیست

 در کل میتوان گفت که کارهای SEO و پارامترهایی که برای SEO میخواهید پیگیرید نمایید را در 2 جبهه دنبال کنید:

1 - سئو داخلی

2 - سئو خارجی

در سئو داخلی شما میتوانید فاکتورهایی که مد نظر دارید تا در کل بخش های داخلی سایت به کار ببرید و در بخشی  به صورت آزمون و خطا کار را پیگیری نمایید. برخی از این موارد on-page SEO عبارتند از:

 • مدیریت title صفحات
 • مدیریت description صفحات
 • مدیریت URL صفحات
 • مدیریت محتواهای صفحات
 • بهینه سازی سرعت سایت

 

در سئو خارجی شما باید به سایت های دیگر دسترسی داشته باشید که این کمی کار را برای شما سخت تر میکند. برخی از موارد off-page SEO عبارتند از:

 • قرار دادن بک لینک ها
 • مدیریت شبکه های اجتماعی 

 

بک لینک ها

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در بهینه سازی سایت که اگر به درستی پیاده سازی نشود میتواند برای شما دردسرهای زیادی را به وجود بیاورد, بک لینک ها (Backlinks)  میباشد. به یاد داشته باشید که بک لینک جزء Off-page SEO محسوب میشود و چون شما خیلی کنترل زیادی را بر روی آن ندارید ممکن است انجام درست و استاندارد آن برای شما کمی دشوار باشد.

کلا بک لینک به لینک سایت شما در سایت های دیگر گفته میشود. حالا این لینک را میتوانیم خودمان به صورت عمدی در سایت های دیگر قرار دهیم و یا سایت های دیگر بر اساس نیازهای خودشان که سایت ما را پیدا کرده اند, لینک یکی از صفحات سایت ما را در سایت خودشان قرار داده اند.

برای ایجاد نمودن بک لینک باید استراتژی مشخصی داشته باشید و به این معنا نیست که شما هر سایت و صفحه وبی را پیدا کردین, بک لینک خودتان را در آن قرار دهید.

یکی از قانون های مهم در انجام بک لینک این است که بهتر است سایت مورد نظر مطابقت با موضوع سایت شما داشته باشد و این میتواند تاثیر بسیار زیادی در بالا آمدن رتبه آن صفحه وب داشته باشد.

این مهم است که در زمان ایجاد نمودن بک لینک ها از چه کلماتی در متن لینک های خود یا همان Anchor Text استفاده میکنید. بهتر است از همان کلمات کلیدی به صورت متناوب در متن لینک ها استفاده نمایید و هرگز از یک کلمه در سطح گسترده برای این کار استفاده نکنید.

برای ایجاد نمودن بک لینک ها, مکان ها و وب سایت های زیادی میتواند در ابتدا مورد نظر قرار بگیرند که برخی از آنها عبارتند از:

 • وب سایت های هم موضع با کار شما
 • وبلاگها
 • فروم ها
 • سایت های خبری
 • رپرتاژ آگهی
 • سایت های آگهی و نیازمندی

البته این را بدانید که ما تا اینجا نگفتیم که تمامی سایت هایی که در لیست بالا اشاره شد درست هستند, بلکه شما باید آموزش صفر تا صد سئو داشته باشید تا متوجه شوید که هر کدام از آنها در چه زمانی میتواند در SEO سایت شما به شما کمک کند.

البته در این میان بهتر است از ابزارهایی هم برای این کار استفاده نمود. متاسفانه گوگل در این زمینه ابزار خیلی حرفه ای در اختیار قرار نمیدهد و تنها در همان بخش کوچکی از ابزار Google Search Console به شما گزارش میدهد که چه سایت هایی به سایت شما اشاره کرده اند و بک لینک شما را قرار داده اند.

در این زمینه شما میتوانید از ابزار های حرفه ای تر مانند Ahrefs و یا Monitorbacklinks استفاده نمایید تا گزارشات بسیار حرفه ای را از تمامی زوایای بک لینک ها در اختیار شما قرار دهند.

 

بهینه سازی محلی (Local SEO) اهمیت دارد

امروزه بله. حتما. اجازه دهید توضیح واضحی در زمینه Local SEO برایتان داشته باشیم.

در حقیقت باز هم به تکنیک ها و فاکتورهایی در SEO گفته میشود که نزدیکترین کاربران به محل شما بتوانند توسط گوگل شما را از روی نقشه پیدا نموده و با مسیر دهی مشخص به سمت شما هدایت نماید و یا شماره تلفن و آدرس را در اختیار آنها قرار دهد.

البته این نوع بهینه سازی بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای مکان فیزیکی هستند و یا نیاز به مراجعه کننده دارند مانند رستوران ها و مغازه دوچرخه فروشی و ....

البته به یاد داشته باشید که فرقی بین Organic SEO یا Local SEO وجود ندارد و تمامی آموزش هایی که در زمینه Organic SEO به شما داده شده است هم برای Local SEO میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. ولی برای انجام Local SEO باید به موارد بیشتری دقت نمایید.

به عنوان مثال یکی از بهترین کارهایی که برای راه اندازی Local SEO و نمایش دادن نقشه و اطلاعات دقیق کسب و کار خود به بازدیدکنندگان میتوانید انجام دهید, راه اندازی گوگل مای بیزینس میباشد. 

باز هم گوگل برای مدیریت و سازماندهی کسب و کارها این سرویس را کاملا رابگان در اختیار تمامی افراد در دنیا قرار داده است تا بتوانند اطلاعات کسب و کار خود را با جزئیات و مشخصات دقیق تر در اختیار جستجو کنندگان قرار دهند.

البته برای این کار میتوانید از Schema Markup هم به خوبی استفاده نمایید. یکی از بهترین سایت هایی که می تواند برای شما با فرمت مشخص Schema Markup ایجاد نماید, وب سایت technicalseo میباشد. در این وب سایت شما کافی است که گروه مورد نظر خود را برای ایجاد شدن Schema Markup انتخاب نموده و سپس با وارد نمودن اطلاعات مورد نظر, در نهایت Schema Markup خود را بسازید و در بخش مورد نظر در صفحات سایت خود قرار دهید.

در حقیقت Schema Markupها به گوگل و موتورهای جستجوی دیگر این کمک را می کنند تا اطلاعات داخل صفحات شما را بهتر شناسایی نموده و آنها را دسته بندی نمایند.

به عنوان مثال سایتی که در زمینه "دستورالعمل های پخت کیک و شیرینی و غذا" فعالیت دارد طبیعتا اطلاعات دقیقتری را میتواند برای گوگل فراهم نماید تا در نهایت گوگل هم در نتایج خود این اطلاعات را به کاربران نشان دهند. به تصویر زیر دقت کنید:

ایجاد schema markup در سایت برای سئو

در تصویر بالا میتوانید مشاهده نمایید که مثلا برای پخت کیک مورد نظر چه میزان زمان نیاز است و یا چقدر کالری و کیلو کالری به شما میدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه Schema Markup و نحوه نوشتن کدها در آن میتوانید به سایت https://schema.org مراجعه نمایید.

 

SSL را فراموش نکنید

امنیت اطلاعات برای شما و کاربرانتان مطمئنا مهم است پس برای گوگل هم اهمیت دارد.

برای سایتتان در اسرع وقت Secure Sucket Layer یا SSL تهیه نمایید.

SSL به پروتکلی گفته میشود که باعث رد و بدل شدن اطلاعات به صورت امن بین کاربر و سرور سایت شما میشود مخصوصا در وب سایت هایی که تراکنش های مالی در آن انجام میپذیرد. حتی امروزه وب سایت هایی که ثبت نام هم ندارند باید دارای SSL باشند و گوگل این مورد را به عنوان یکی از فاکتورهای سئو اعلام کرده است.

در حقیقت با نصب کردن SSL بر روی سرور در آدرس وب سایت خود تغییراتی را مشاهده مینمایید.به این معنا که پروتکل HTTP تبدیل به پروتکل HTTPs خواهد شد. البته برای https کردن سایت باید کارهای فنی و ملزومات تکنیکی طراحی و برنامه نویسی را هم رعایت کنید و تنها خریداری و نصب SSL برای بالا بردن امنیت و رعایت استاندارد سئو کافی نیست.

به عنوان مثال باید کمی در آدرس دهی های داخلی سایت خود تجدید نظر کنید و یا از 301 Redirect برای این بخش استفاده کنید. به این دلیل که گوگل قبلا سایت و صفحات سایت شما را با آدرس http شناخته و index کرده است و حالا با تغییر آدرس از http به https به طور حتم سئو سایت شما دچار مشکل خواهد شد البته با رعایت نکردن دستورالعمل ها در این زمینه.

تهیه نمودن SSL مناسب و معتبر هم یکی از موارد دیگر میتواند باشد چرا که با توجه به موارد تحریمی و مسائلی که وجود دارد, چناچه SSL معتبر نباشد ممکن است کاربران شما در دیدن سایت و صفحات سایت دچار مشکلاتی شوند.

شما پس از گرفتن SSL و راه اندازی آن در سرور و انجام دادن کارهای تکنیکی و فنی در این زمینه, در نهایت میتوانید تست و آزمایشی برای انجام درست کارها داشته باشید. این آزمایش را می توانید از Chrome Dev Tools داشته باشید. به تصویر زیر دقت کنید:

بررسی وضعیت ssl در مرورگر گوگل کروم

 

بر روی هاست (سرور) سایت سرمایه گذاری کنید !!!

متاسفانه بسیاری از صاحبان سایت چه در زمان راه اندازی سایت و چه در زمان فروش کالا یا خدمات و SEO سایت, فکر میکنند که هر سایتی را روی هر سرور و هاستی میتوان قرار داد و باید در این قسمت تا جایی که امکان دارد از هزینه ها کاهش داد. در صورتی که رویکردی کاملا اشتباه است.

گوگل قویا توصیه کرده است که یکی از فاکتورها در Search Engine Optimization و بالا آمدن صفحات در موتورهای جستجو, سرعت سایت میباشد. درست است که این مسئله میتواند ارتباط به نوع طراحی و برنامه نویسی و موارد دیگر داشته باشد, ولی سروری که قرار است سایت بر روی آن قرار بگیرد هم بسیار اهمیت دارد.

شما در ابتدا باید بدانید که سایت شما چه امکاناتی دارد و چه سرویس ها و تکنولوژی هایی در آن استفاده شده است و سپس در حال حاضر چه تعداد بازدیدکننده دارید و در آینده تعداد بازدید کنندگان شما به چند نفر خواهد رسید و نکات و پارامترهایی از این دست و سپس اقدام به انتخاب بهتربن هاست برای سایت نمایید.

اجزه دهید در همین جا به ترتیب اولویت انواع هاست ها را به شما معرفی کنم:

 • هاست های اشتراکی (Shared)
 • هاست های اختصاصی مجازی (VPS)
 • هاست های احتصاصی (Dedicated)
 • هاست های اختصاصی (Co-Location)
 • هاست های ابری (Cloud)

 به یاد داشته باشید که اگر پلن و نسخه مناسبی برای هاست انتخاب نشود و یا نیازهای جاری شما در انتخاب هاست, مورد نظر قرار نگیرد, کاربران در دیدن سایت و لود شدن صفحات با افت شدید سرعت مواجه خواهند شد و این افت را Crawler موتورهای جستجو بهتر از هر ابزار و کاربری در دنیا درک نموده و در نهایت وب سایت هایی با سرعت بالاتر جایگاه شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو خواهند گرفت.

ابزارهای زیادی برای تست سرعت سایت در این زمینه وجود دارد که اطلاعات خوبی هم در زمینه هاستینگ و نکات فنی در این زمینه در اختیار شما قرار میدهند که در بالا به آن اشاره شد. ولی در این جا 2 ابزار و وب سایت آنلاین به نام GTmetrix و Pingdom هم میتواند در تست و آنالیز سرعت سایت و هاستینگ, اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهد.

 

برای سئو سایت به چه ابزارهایی نیاز داریم و چه دانشی باید داشته باشیم

سوال بسیار خوبی است.

به یاد داشته باشیم که SEO کردن یک سایت هم جزء مراحل طراحی سایت و برنامه نویسی سایت محسوب می شود.

این دیدگاه دیگاه غلطی است که زمانی که کار طراحی سایت و برنامه نویسی سایت تمام شد, حالا باید کار SEO آغاز شود. این حرف مانند این است که کار ساختن ساختمان که تمام شد حالا تصمیم میگیریم که ابعاد اتاق ها باید چگونه باشد و یا کدام اتاق در کجا باید قرار بگیرد.

اتفاقا Search Engine Optimization از همان روزهای اولیه طراحی سایت و برنامه نویسی باید در نظر باشد و همینطور در انتخاب افراد برای تشکیل تیم ساختن سایت, باید از افرادی استفاده شود که در حوزه کاری خود موارد و نکات سئو را بلد باشند.

 • طراح سایت, نکات مربوط به بهینه سازی سایت در طراحی خود را بدانید
 • برنامه نویس سایت, نکات بهینه سازی سایت در برنامه نویسی خود را بداند 

یکی از مهمترین مواردی که برای بهینه سازی سایت لازم است هر سئو کاری آن را بداند, زبان HTML5 میباشد. چرا که این زبان در تمامی سایت های دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و اتفاقا Crawler موتورهای جستجو با کدهای این زبان برای سئو سایت کار دارند.

موتورهای جستجو به هیچ وجه با CSS سایت  کاری ندارند مگر در بخش ریسپانسیو (Mobile Search) و Media

 بنابراین با یاد گرفتن تگها و دستورات اولیه HTML, مطمئن باشید که میتوانید با کدهای هر سایتی ارتباط برقرار نموده و حتی برای بالا بردن دانش SEO خود نیز از آنها استفاده نمایید.

اگر فردی که از همان ابتدای زدن کدهای HTML نداند که چگونه این کدها را میزند و حداقل استانداردهای SEO را در زبان HTML5 نداند و یا اصلا نداند که باید از HTML5 برای طراحی خود استفاده نماید, شما بزرگترین قدم اشتباه را برداشته اید و شاید کار سئو دیگر چندان منطقی نباشد. چرا که هزینه و زمان خود را هدر داده اید.

بنابراین در یک تیم طراحی سایت و برنامه نویسی سایت, باید تمرکز تمامی بخش ها بر روی Search Engine Optimization هم باشد چرا که در نهایت باید همین سایت توسط کاربران پیدا شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

 

سئو سایت های وردپرسی به چه صورت است

هیچ فرقی نمیکند. SEO سایت های وردپرسی با SEO سایت های غیر وردپرسی که با هر روشی طراحی و پیاده سازی شده باشد, تفاوتی ندارد.

 در ابتدا اجازه دهید کمی در مورد وردپرس (Wordpress) با شما صحبت کنیم.

وردپرس به سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS گفته میشود که برای طراحی و پیاده سازی سایت, بسیاری از کارها برای شما از پیش انجام شده است و شما تنها با انجام تنظیمات ابتدایی و اولیه میتوانید در سریعترین زمان و کمترین هزینه وب سایت را راه اندازی نمایید.

بنابراین سایت های وردپرسی هم وب سایت هستند. یعنی ساختار اصلی آنها زبان HTML5 میباشد و زبان CSS در آنها استفاده شده است و توسط زبان برنامه نویسی PHP, برنامه نویسی شده است و JS در ساختار آن استفاده شده است و توسط دامنه یا آدرس وب سایت قابل دسترس است و بر روی هاست یا سرور قرار میگیرد.

خوب. پس نتیجه میگیریم تنها نوع ساختنش با مدل های دیگر سایت تفاوت دارد که کلا برای طراحی و پیاده سازی سایت کلی روش و حالت میتواند وجود داشته باشد. ولی بهینه سازی سایت در تمامی آنها مشترک است و کل اطلاعاتی که در بالا به شما دادیم و آموزش های ویدئویی که در پکیج آموزشی 128 ساعته سئو ملاحظه خواهید نمود برای سئو سایت های وردپرسی هم صدق می کند.

 اما یکی از شایع ترین تفاوت هایی که سایت های وردپرسی نسبت به سایت های دیگر دارد, استفاده از Pluginها و گسترش ساده و راحت سایت و قابلیت های آن میباشد, بطوریکه در کسری از ثانیه شما میتوانید برای انجام کار خاصی پلاگین مور نظر را که عموما هم رایگان هستند نصب نموده و کار مورد نظر خود را بدون اینکه دانش طراحی و برنامه نویسی داشته باشید, انجام دهید.

یکی از رایج ترین و پراستفاده ترین پلاگین های وردپرس برای کارهای SEO, پلاگین Yoast SEO میباشد. باز هم به یاد داشته باشید که این پلاگین کار خاصی در SEO انجام نمیدهد بلکه خیلی راحت توسط منوها و دکمه ها و تنظیماتی که برای شما در نظر گرفته است میتوانید کار سئو را انجام دهید و تنها یک ابزار محسوب میشود.

پلاگین یوآست سئو

 

360 درجه حواستان باشد

 از رقیب هایتان بیشتر میتوانید یاد بگیرید !!!!

این جمله را در SEO سایت به یاد داشته باشید. رقیب های شما و آنالیز سایت آنها برای سئو میتواند نکات بسیار شگفت انگیزی را در اختیارتان قرار دهد و دیگر نیازی نباشد که شما خیلی زمان و هزینه زیادی را برای به دست آوردن و تجربه کردن آنها بپردازید.

همین الان اگر در کلمه کلیدی مورد نظرتان که شاید هم هر روزه در گوگل آن را جستجو میکنید و به دنبال اطلاعات جدید در زمینه کسب و کار خود هستید, مطمئنا در صفحه اول گوگل 10 وب سایت را مشاهده میکنید که شاید بسیاری از آنها را از دور یا نزدیک بشناسید. خوب از همین جا شروع کنید !!!

آن وب سایت ها زحمت کشیده اند و شما میتوانید خیلی درست و حرفه ای بررسی کنید که چه کارهایی انجام داده اند تا وب سایت آنها در آن جایگاه قرار گرفته است. مطمئنا شانسی نبوده است چرا که سایت های دیگر و صدها و هزار ها سایت دیگر در صفحات دوم و .... گوگل منتظر هستند تا به صفحه اول گوگل منتقل شوند.

البته به یاد داشته باشید که این آنالیز بهتر است در کنار ابزار خوبی باشد تا آن ابزار بتواند اطلاعاتی که در دید شما نیست را در اختیارتان قرار دهد. ابزارهایی مانند Moz یا SEMrush و ابزارهایی دیگر مانند Ahrefs یا Monitorbacklinks.

 از طرفی دیگر آمار سایت خودتان را هم داشته باشید. حتما برای این کار ابزار Google Analytics را در سایت خود نصب کنید تا دیدی 360 درجه در مورد اتفاقات صعودی و نزولی و آمار و ارقام ها از هر نوعی در اختیار شما قرار دهد.

ابزار گوگل آنالیتیکس ابزار رایگان دیگری از گوگل میباشد که میتواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد که برخی از آنها مانند:

 • تعدا افراد آنلاین
 • تعداد بازدید کننده در بازه زمانی مورد نظرتان
 • تعداد ورودی ها بر اساس کلمه کلیدی و Impression و Click
 • اطلاعات تکنیکی و فنی از بازدیدکنندگان مانند نوع سیستم عامل و مرورگر و نسخه مرورگرها و اینترنت آنها و کشور بازدید کننده و ....
 • ایجاد نمودن هدف و Goal
 • بررسی میزان Bounce Rate و خروج کاربران
 • ایجاد نمودن Segmentهای مختلف

 

شما میتوانید به جای تهیه پکیج کامل, تمامی فصل ها را به صورت جداگانه خریداری نمایید اما توصیه میکنیم چنانچه قصد دارید سئو را به صورت حرفه ای دنبال نمایید, پکیج را به صورت کلی تهیه نمایید چرا که دارای مزیت های زیر میباشد:

1 - در صورتی که پکیج 128 ساعته را تهیه نمایید از تخفیف خوبی بهره مند خواهید شد که در همین صفحه اطلاع رسانی شده است.

2 - به جای اینکه تمامی پکیج 128 ساعته را دانلود نمایید, به صورت رایگان برایتان در DVD رایت خواهیم نمود.

3 - پکیج 128 ساعته را هر جای ایران که باشید, با پست به صورت رایگان برایتان ارسال خواهیم نمود.

تحویل رایگان بسته آموزشی سئو

لیست فصل ها

زمان آموزش
 • فصل 1 : آموزش زبان HTML5 9:30:00

  برای اینکه بتوانید رفتار و واکنش موتورهای جستجو را بهتر متوجه شوید و راه کارهای مناسب را در زمان های مهم اجرا نمایید, حتما باید زبان HTML5 را بلد باشید. این زبان را نه فقط طراحان سایت بلکه سئوکارها هم باید به خوبی مسلط باشند.

  زبان HTML5 پایه و اساس تمامی وب سایت های دنیا میباشد و Crawler موتورهای جستجو مستقیما اطلاعات این زبان را مشاهده می نمایند و سپس رتبه بندی صفحات سایت را آغاز میکنند.

   

 • فصل 2 : لغات و اصطلاحات سئو 15:08:00

  سئو هم مانند تمامی کارها و کسب و کارهای دیگر دارای لغات و اصطلاحات فنی گسترده ای میباشد که حتی طراحان و برنامه نویس ها هم با بسیاری از این لغات آشنایی ندارند. در این فصل کاملا با این لغات آشنا شده تا در آینده و فصول بعدی بتوانید با بخش های دیگر سئو ارتباط برقرار نمایید.

  اگر حتی شغل شما طراحی سایت و برنامه نویسی نیست ولی دوست دارید برای سایت خودتان کار سئو و بهینه سازی را انجام دهید, بنابراین نگران نباشید و شروع کنید.

 • فصل 3 : ساختن سایت جهت کارهای سئو 2:05:00

  برای اینکه بهتر بتوانید آموزش گام به گام سئو را به پیش ببرید, نیاز است تا وب سایتی را داشته باشید. بنابراین در این فصل یک وب سایت کامل وردپرسی را اجرا خواهیم نمود. حتی در مورد نحوه گرفتن دامنه و هاست و ارتباط آنها با سئو سایت هم صحبت خواهیم نمود.

  هنرجویانی که حتی تا الان سایت هم ندارند و این دغدغه برای آنها وجود دارد که سایت رو چگونه طراحی و برنامه نویسی کنم, این فصل میتواند کاملا نیازهای شما را پوشش دهد.

 • فصل 4 : جستجوی کلمات کلیدی و تهیه لیست 3:45:00

  این مرحله یکی از مهمترین مراحل در دوره آموزش سئو محسوب میشود. در این فصل شما میتوانید هم کلمات کلیدی رقیبانتان را به خوبی آنالیز و تحلیل نمایید و هم برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی که میتوانید در سریعترین حالت در نتایج اولیه موتورهای جستجو قرار بگیرید, گام بردارید.

  این بخش از آموزش seo بهتر است همراه با استفاده از نرم افزارهایی همراه باشد که ما سعی نموده ایم بهترین ابزارهایی که میتوانید برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی استفاده نمایید را به حضورتان معرفی کنیم.

 • فصل 5 : فاکتورهای تکنیکی در سئو داخلی ( On-Page ) 10:15:00

  به طور کلی میتوان انجام سئو سایت را به 2 بخش تقسیم کرد که عبارتند از:

  1 - سئو داخلی (on-page SEO)

  2 - سئو خارجی (off-page SEO)

  این فصل مهم در پکیج آموزش سئو, در مورد سئو داخلی و تمامی نکات و تکنیک های مربوط به آن تمرکز دارد بطوریکه شما پس از مشاهده این فیلم آموزش حرفه ای سئو میتوانید خودتان بسیاری از مشکلات داخلی سایتتان را به جهت سئو مشخص نموده و برطرف نمایید.

 • فصل 6 : بهینه سازی سرعت سایت 6:41:00

  سرعت سایت هم میتواند باعث خشنودی و رضایت کاربران شود و هم موتورهای جستجو بارها و بارها در قوانین و سیاست های خود به این نکته تاکید کرده اند. بنابراین برای اینکه بسته آموزشی سئو ما کاملا تکمیل شود, در این فصل در مورد تمامی نکات و تکنیک های بهینه سازی سرعت سایت برایتان صحبت نموده ایم.

  برای آنالیز و تحلیل سرعت سایت از ابزارهای متفاوتی هم بهره گرفته ایم که هر کدام از آنها را با مشخص نمودن نقاط قوت و ضعفشان مورد بررسی قرار داده ایم.

 • فصل 7 : Google Search Console و Google Webmster Tools 3:44:00

  گوگل یکی از مهمترین موتورهای جستجو در دنیا میباشد که بسیاری از سئو کارها برای سئوی سایتشان در ابتدا بر روی این موتور جستجو تمرکز دارند. این موتور جستجو برای مدیریت سئو و کارهای مربوط به آن, ابزارهای مختلفی را در اختیار Webmasterها قرار داده است که یکی از مهمترین آنها Google Webmaster Tools و Google Search Console میباشد.

  اگر دوست دارید تا آموزش صفر تا صد سئو خوبی را پشت سر بگذارید, بنابراین حتما این آموزش را به خوبی و چندین بار مشاهده نمایید.

 • فصل 8 : کمپین ساختن بک لینک 8:19:00

  همیشه صحبت بر سر ساختن لینک های خارجی یا همان بک لینکها متفاوت بوده است. ولی باید همین جا بگوییم که برای اینکه سئو خوبی را بتوانید داشته باشید, حتما نیاز به بک لینک دارید. اما به صورت درست و اصولی و استاندارد.

  وجود لینک از سایت شما در سایت های دیگر به معنای با اهمیت بودن سایت شما برای دیگران میباشد. بنابراین برای اینکه دوره آموزش سئو خود را تکمیل تر پیگیری کنید, از راه اندازی کمپین بک لینک سازی غافل نشوید.

 • فصل 9 : بهینه سازی سایت به صورت محلی ( Local SEO ) 6:36:00

  اگر دوست دارید تا کاربران نزدیک به محل شما بتوانند سایت شما را پیدا نمایند و بلافاصله بازدید و خرید خود را انجام دهند, بنابراین این فصل از آموزش کامل سئو را از دست ندهید. 

  بسیاری از کاربران از سردرگمی خوششان نمی آید و دوست دارند نسبت به محل و مکانی که در آن حضور دارند, به نزدیک ترین مغازه رسیده و سرویس و کالای مورد نظرشان را بگیرند. اموزش سئو سایت خودتان را با دیدن این فصل تکمیل تر کنید.

 • فصل 10 : ابزار Google Lighthouse 3:26:00

  برای انجام سئو تنها طراحی سایت و برنامه نویسی و به طبع آن دیدن آموزش طراحی سایت و سئو کافی نیست بلکه استفاده از ابزارهای معتبری هم در این میان نیاز است. ما سعی نموده ایم در فیلم آموزش حرفه ای سئو خودمان از این ابزارهای بهره ببریم.

  یکی از بهترین این ابزارها میتوان به Google Lighthouse محصول شرکت گوگل اشاره نمود که بسیاری از پارامترهای قوی و ضعیف سایت شما را بررسی میکند. این پارامترها از خود سایت میتواند شروع شود تا هاست و سرعت سایت و بسیاری از بخش های دیگر.

 • فصل 11 : ابزارهای Monitorbacklinks و Ahrefs 16:41:00

  باز هم در این فصل به سراغ 2 ابزار مهم و استراتژیک در دنیای سئو می رویم. لزوم استفاده از ابزار در سئوی سایت بر فردی پوشیده نیست. بنابراین در این فصل بسته آموزشی سئو قصد داریم تا ابزارهای Ahrefs و Monitorbacklinks را خیلی کامل همراه با مثال های متنوع و سناریوهای پرکاربرد خدمتتان عرض کنیم.

 • فصل 12 : Featured Snippets 2:06:00

  همیشه هدف از برگزاری دوره های سئو و ارائه پکیج های آموزشی سئو این بوده است که در صفحات موتورهای جستجو رتبه های نخست را داشته باشیم تا بتوانیم کاربران بیشتری را به سایت خودمان وارد نماییم. 

  از اینرو یکی از بهترین کارهایی که میتوانید برای آن انجام دهید راه اندازی تدریجی Featured Snippet ها میباشد. اگر اطلاعات چندانی از این بخش منحصر به فرد در موتور جستجوی گوگل ندارید بنابراین حتما این فصل دوره آموزش سئو رو مشاهده نمایید.

 • فصل 13 : رازهای سئو که رایگان فاش شد 40:00:00

  به شما تبریک میگوییم. به احتمال زیاد شما تمامی فصل های پکیج آموزش سئو را تا به اینجا ملاحظه نموده اید ولی هنوز مباحثی در زمینه آموزش کامل سئو وجود دارد. بنابراین در این فصل که کاملا به صورت رایگان عرضه شده است, قصد داریم از ساخت سئو رایگان و نکات آموزش سئو رایگان برایتان صحبت کنیم.

  سرفصل ها در این فصل کاملا گویای مطالبی است که قرار است خدمتتان ارائه شود.

  بنابراین زمان را از دست ندهید و شروع کنید !!!

سوالات متداول ( 13 ) سوال مطرح شده
 • دلیل 128 ساعته بودن این پکیج آموزشی SEO چیست؟

  امروزه سئو دائما در حال گسترش میباشد و باید دانش خودمان را همزمان با آن ارتقاء داد مانند تغییرات الگوریتمی و غیره. گوگل سیاست های SEO خودش را تغییر داده است و باید مطالب جدیدتر را همزمان با این سیاست ها یاد گرفت.

 • آیا این آموزش سئو بروز رسانی هم خواهد شد؟

  مطمئنا بله. ما همواره در حال بررسی و ضبط آموزش های جدید چه در زمینه سئو و چه در زمینه های مختلف دیگر هستیم. بنابراین چنانچه بروز رسانی هایی در هر یک از آموزش های سایت رخ دهد حتما از طریق پیامک و پنل مدیریتی شما در سایت الگوها به اطلاعاتان خواهد رسید.

 • من طراحی سایت را نمیدانم. آیا این آموزش سئو برای من مناسب است؟

  مطمئنا بله. فصل اول یعنی "آموزش زبان HTML5 " دقیقا برای این مورد برایتان در نظر گرفته شده است و از طرفی دیگر بسیاری دیگر از نکات طراحی سایت و حتی برنامه نویسی که برای سئو مهم و ضروری میباشند را در فصل های مختلف این پکیج SEO خدمتتان عرض نموده ایم.

 • آیا امکان دارد تا فصل ها را به صورت جداگانه تهیه کنیم؟

  بله حتما. شما در هر فصلی میتوانید لینک مورد نظر را مشاهده نمایید و آن را تهیه کنید و یا از بخش جستجوی سایت استفاده نمایید. البته خریداری و تهیه تمامی فصل ها در قالب پکیج آموزشی سئو, تخفیف خوبی را برایتان خواهد داشت که در همین صفحه اطلاع رسانی شده است.

 • از چه ابزارهایی برای کارهای سئو استفاده خواهد شد؟

  ما سعی نموده ایم در وهله اول ابتدا از ابزارهایی که کاملا رایگان هستند و استانداردهای سئو هم در آنها رعایت شده است استفاده کنیم. ولی ابزارهایی هم هستند که  برای استفاده از آنها باید به سایت سازنده پولی را پرداخت نمایید. بنابراین ما این دسته از ابزارها را هم کامل خدمت شما توضیح داده ایم و حتی در تهیه کردن آن ابزارها هم کمکتان خواهیم کرد.

 • از پکیج کامل آموزش سئو شما چه استفاده هایی را میتوانم بکنم؟

  شما در ابتدا برای سایت خودتان میتوانید کار SEO را آغاز نمایید و بلافاصله کسب و کار خود را در سطح مطمئن و قابل قبولی ارائه نمایید. ولی اگر قصد دارید تا از سئو کسب درآمد نمایید و سایت های مشتریانتان را هم SEO نمایید, باید به شما بگوییم که دقیقا شما را به هدفتان خواهیم رساند.

 • برای اتمام آموزش و انجام کارهای سئو چه مدت زمانی نیاز است؟

  عموما شما باید در SEO به صورت مداوم یاد بگیرید. ولی با گذاشتن زمانی در حدود 3 تا 4 ساعت در روز می توانید 2 تا 3 ماهه خود را به جایگاه قابل قبولی برسانید و طبیعتا هر چقدر زمان بیشتر بگذارید که بهتر خواهد بود.

 • آیا پس از تهیه بسته آموزشی سئو و برای رفع اشکال میتوانم با استاد مربوطه ارتباط برقرار کنم؟

  بله حتما. شما میتوانید برای این کار از طریق راه ها و روش هایی که استاد مربوطه در آموزش بیان نموده اند با ایشان ارتباط برقرار نموده و سوالات خود را به صورت مستقیم از ایشان بپرسید.

 • عموما چه چالش هایی در آموزش SEO وجود دارد؟

  در همه آموزش ها عموما چالش هایی وجود دارد مانند اینکه در SEO باید صبور باشید و کاری که انجام میدهید ممکن است هفته ها یا حتی ماه های بعد جوابش را بگیرید.

 • آیا این پکیج تنها برای سئوی سایت خودم مناسب است؟

  مطمئنا بله. به نوعی تهیه شده است که فردی که قرار است SEO سایت خودش را انجام دهد بتواند بدون مشکل این کار را بکند و فردی که قرار است کار SEO را به عنوان شغل انتخاب نماید هم بتواند با آن ارتباط برقرار نماید.

 • آیا آموزش های رایگان این پکیج ارزش مطالعه دارد؟

  درست است که رایگان است ولی برای افرادی که دوست دارند با نوع آموزش و نحوه تدریس استاد آشنا شوند نیز تهیه شده است. بنابراین شما میتوانید با خیال راحت ابتدا آموزش های رایگان SEO را در این پکیج مشاهده نمایید.

 • آیا امکان استفاده چند نفره از این پکیج SEO وجود دارد؟

  اگر در حد تکثیر گسترده و پخش در اینترنت نباشد مشکلی نیست. شما میتوانید با همکاران و یا دوستان خود این پکیج آموزشی را مشاهده نمایید و اطلاعات آموزشی را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

 • آیا این پکیج بهینه سازی سایت تنها برای گوگل تهیه شده است؟

  درست است که گوگل امروزه یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در دنیا است ولی شما میتوانید از اطلاعات آموزشی آن و استانداردهای SEO که بیان شده است برای موتورهای جستجو دیگر مانند Bing هم استفاده نمایید.

من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو وب سایت در حال فعالیت میباشم و 14 سال هم در زمینه آموزش دروس مختلف اشاره شده مشغول به تدری...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower79

مقالات مرتبط با آموزش "پکیج 128 ساعته آموزش سئو"

ثبت نظر ( 26 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...
 • 1400/06/22
  abdalla
  سلام استاد خسته نباشید
  من سایت فروشگاهی دارم اگه این دوره را تهیه کنم میتونم سایتم را به نتایج اول گوگل برسونم
  • 1400/06/23
   پشتیبان

   درود بر شما

   مطمئنا بله. به شرطی که درس ها رو از ابتدا مطالعه نموده و بر روی یک سایت هم پیاده سازی نمایید

   موفق باشید

 • 1400/01/13
  احسان
  سلام استاد خسته نباشید میخواستم بدونم که اگه دوره رو تهیه کنیم در بعضی از موارد اگر ازتون کمک برای سایت بخواهیم شما انجام میدین؟
  • 1400/01/13
   پشتیبان

   درود بر شما. بله حتما شما میتوانید هر سوالی که داشتید رو از بخش تیکت ها در سایت مطرح نمایید و مستقیما پاسخ آن را دریافت نمایید در برخی از موارد بنا به صلاحدید استاد ببریان می توانید جهت گرفتن مشاوره به صورت تلفنی با ایشان ارتباط برقرار نمایید

   موفق باشید

 • 1399/05/07
  نازنین
  عالی بودش تخفیفتون. من تهیه کردم و موفق باشید
 • 1399/04/28
  زرتشت شور افرین
  من این آموزشتونو خیلی راضیم و تونست به من خوی یاد بده. از استاد هم همین جا تشکر میکنم فقط لطفا آموزش های بیشتری از استاد ببریان بزارید
  • 1399/04/28
   پشتیبان

   خوشحالیم که این آموزش جامع مورد پسند قرار گرفتش. حتما هم آموزش های بیشتری از استاد ببریان عزیز در الگوها خواهیم داشت

   موفق باشید

 • 1399/04/15
  زهره داوودی
  خیلی عالی بودش. من تهیه کردم این پکیجو و تبریک می گم. فقط یه سوال این هست که آیا در آینده این پکیج چیزی بهش اضافه میشه؟
 • 1399/03/20
  یاسر سئو
  من خریدم توصیه میکنم اونایی که نمیدونم کدوم آموزش سئو رو انتخاب کنن حتما اینو بگیرن پشیمون نمیشن عالی عالی عالی دمت گرم استاد ببریان جان
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خوشحالیم که راضی هستید و حتما درس ها رو طبق روالی که براتون در نظر گرفتن ادامه بدین
 • 1399/03/20
  رزیتا چگینی
  مرسی از تیم الگوها. من خریداری کردم و به موقع هم به دستم رسید فقط زمان های بروزرسانی تون کیه و تیکت پاسخ میدین؟
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خوشحالیم که به موقع دریافت کردین و تو تعطیلات هم حتما ازش استفاده کردین. بروزرسانی ها از طریق پیامک و پنل کاربری اعلام خواهد شد و حتما هر روز به صورت مرتب و مداوم پاسخ تمامی تیکت ها داده خواهد شد.
 • 1399/03/19
  شرکت رهیاب خودرو امینی
  پکیج رو برای شرکت تهیه کردیم و میتونم بگم خیلی تو سایت شرکت تاثیر داشت. مجموعه ما از شما تشکر می کنه
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خوشحالیم که محصول کامل ما رو در اختیار دارید. دوست داریم از طریق تیکت بیشتر با موفقیت های سئو شما آشنا شویم تا بتونیم آموزش های بهتر و مفیدتری را تولید نماییم.
 • 1399/03/19
  سیروس رهنما
  من هم به توصیه استاد این پکیج رو کامل تهیه کردم و به موقع هم به دستم رسید. میتونم بگم خیلی عالی بودش و منتظر آموزش های بعدیتون هستم. لطفا فکری هم در مورد اس ام اس هایی که به دست ما نمیرسه بکنید چون دوست دارم سریع از آموزش ها با خبر بشم
  ممنون
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   بسیار خرسندیم که آموزش را به موقع دریافت کرده اید و مطمئنا گشایش خوبی در سئو سایت برایتان ایجاد خواهد شد. در جریان نرسیدن برخی از SMSهای اطلاع رسانی هستیم که تیم فنی و برنامه نویسی در حال بررسی موضوع هستند. از اختلال ایجاد شده پوزش می خواهیم.
   حتما سوالات رو از طریق تیکت بفرمایید.
 • 1399/03/19
  نگین دیده بان
  این پکیج فوق العاده منو راه انداخت. مرسی از استاد عزیز دوره که اینقدر خوب تونستن مطالب رو انتقال بدن. امیدوارم الگوها تو کارشان موفق باشن
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم خانم دیده بان که اینقدر خوب و دقیق به توصیه های آموزشی گوش میکنید و روند پیشرفت خودتونو از طریق تیکت پنل کاربریتون منعکس می کنید. حتما پیشرفت های بهتری هم در کار خواهد بود.
 • 1399/03/18
  نازنین زارعی
  من پکیج رو کامل تهیه کردم و به موقع هم به دستم رسیدش. به نظرم استاد ببریان خیلی کامل درس دادن و من که سئوم صفر بودش الان میتونم خیلی خوب کار کنم. به نظرم ایشون عالین تو زمینه تدریس. تشکر از تیم الگوها
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم خانم زارعی که اینقدر مورد رضایت شما بودش این پکیج آموزش. مطمئنا پیشرفت های خوبی هم در این زمینه خواهد داشت. استاد ببریان تا جایی که بتونن حتما آموزش های منحصر به فردی رو براتون تهیه می کنند و این اتفاق در آینده هم خواهد افتاد
 • 1399/03/18
  قاسم کاریانی
  من پکیج رو اخیرا خرید کردم و از موقعی که فهمیدم تعداد ساعت هاش زیاد شده و قیمتشم تغییر نکرده خیلی خوشحال شدم چون برای خریدنش برنامه ریزی کرده بودم. مرسی از تیم قوی الگوها
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   ما هم خوشحالیم که در سال 1399 علاوه بر اینکه افزایش قیمت نداشتیم توانستیم آموزش 40 ساعته و رایگان سئو رو هم ارتقاء دهیم و این هدیه ای کوچک از طرف استاد ببریان و تیم الگوها به علاقه مندان و هنرآموزان است.
 • 1399/03/18
  آرش
  خیلی فوق العاده شده این پکیج تو ایران. خسته نباشید استاد ببریان و سایت الگوها
  • 1399/03/21
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم که توانستیم محصول نهایی خودمون رو در اختیار شما قرار بدیم. استاد ببریان سعی فرمودن در این پکیج کامل سئو همه چیز رو از ابتدا تا انتها در اختیار شما قرار بدهند تا مشکلی در این زمینه نداشته باشید.
 • 1399/03/18
  مرد تنها
  مرسی ار تیم الگوها. من آپدیت پکیجی که قبلا خریدم رو گرفتم و خواستم دوباره تشکر کنم. منتظر آموزش های بعدیتون هستم. لطفا اگه برنامه ای دارین بگین
  • 1399/03/21
   پشتیبان
   تشکر ار شما که اینقدر پیگیر هستید و وقایع سایت الگوها را از نزدیک دنبال می کنید. خیلی هم خوشحالیم که با این پکیج آموزشی سئو سایت مورد نظرتون رو به جایگاه بالاتری رسوندین. حتما شما و دیگر هنرجویان عضو سایت رو از وقایع آینده آگاه خواهیم نمود.
 • 1399/03/18
  قاسم کاریانی
  من این پکیچ رو در ایام تعطیلات عید گرفتم و میتونم بگم الان واقعا خیلی تغییر کردم. تشکر میکنم از استاد ببریان و کمک هایی که برای سئو سایت خودم بهم کردن. ار الگوها هم تشکر میکنم. فقط سوال اینکه که ایا پکیج بروزرسانی شده؟
  • 1399/03/21
   پشتیبان
   ما هم خیلی خوشحالیم که اینقدر در سئو سایت و موفقیت شما تاثیر مثیت داشته است. بله اخیرا بروزرسانی شده است. لطفا سیلابس های جدید رو دانلود بفرمایید.
 • 1399/03/13
  ابوالفضل محمدپور
  سلام استاد
  پکیج 128 ساعته آموزش سئو که میفرمایید پس چرا بنده با جمع کردن ساعتهای نوسته شده مجموع شون 95 میشه استاد؟؟؟
  • 1399/03/13
   پشتیبان
   درود بر شما.
   حرف شما درسته به دلیل اینکه تعداد ساعت های فصل 13 از 7 ساعت به 40 ساعت افزایش پیدا کرده است که در این بخش بروز رسانی نشده بود. با تشکر از نکته ای که فرمودین
   بروزرسانی انجام شد
 • 1399/02/02
  amir
  سلام.چرا در مورد pbn آموزش ندارید؟ نحوه طراحی الگوهای pbn و استفاده از نرم افزار های مانی ربات و gsa آموزش بدید
  • 1399/02/02
   پشتیبان
   با سلام
   آموزشی در زمینه PBN هم در فصل دوم پکیج آموزشی سئو و هم به صورت جداگانه قابل تهیه میباشد. در صورت نیاز در سایت تیکت بگذارید تا لینک آموزش برایتان ارسال شود
 • 1398/11/24
  علی اکبر رستمی یازینا
  میتونم بگمکاملترین پکیج بودش. به موقع هم به دستم رسید و توصیه میکنم دوستان هم حتما تهیه کنن تا بتونن کارشونو تو سئو سایت جلو ببرن.
  من الان توکلی کلمه کلیدی اول هستم و داره اوضاع سایتم روبراه میشه
  • 1398/11/24
   پشتیبان
   خیلی خیلی خوشحالیم که تونستین نتیجه بگیرید. پیامتون خیلی مثبت بودش و امیدواریم بیش از پیش تو سئو سایت موفقتر هم بشین
 • 1398/11/17
  مرد تنها
  من این پکو تهیه کردم. استاد خیلی برخی از بخش ها رو آهسته میگفتن ولی به نظرم لاطم بودش که نکاتشو که خیلی هم زیاد بودش بگن
  در هر صورت مرسی
  • 1398/11/17
   پشتیبان
   بله حتما. البته مطلب شما سلیقه ای هستش. برخی از افراد دوست دارند تا مطالب آهسته تر گفته بشه تا بتونن بهتر از اونها استفاده کنن و برخی دیگر نظر مخالفی دارند. ولی چون این آموزش ها به صورت آنلاین هستش و قشر زیادی از افراد در جامعه از آن استفاده میکنند, طبیعتا باید روشی در تدریس انتخاب شود که رنج بیشتری از افراد رضایت داشته باشند. در هر صورت تشکر میکنیم از مطلبی که فرمودین و حتما به استاد منتقل خواهد شد.
 • 1398/11/17
  elias hazrati
  مرسی عالی بودش. من فکر نمیکنم اصلا به آموزش دیگه ای نیاز داشته باشم. به موقع هم به دستم رسید
  • 1398/11/17
   پشتیبان
   خوشحالیم که آموزش سئو رو حرفه ای آغاز نمودین. امیدوارم موفق باشید.منتظر کارگاه های آموزشی هم در زمینه پکیج آموزشی 90 ساعته سئو باشید
 • 1398/11/13
  شرکت عطر یاس
  به توصیه بچه های شرکت این آموزشو تهیه کردیم. خواستم از همین جا از استاد ببریان تشکر کنیم که اینقدر کامل موارد سئو رو اشاره فرمودن
  • 1398/11/13
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم که تونستیم کمکی در راستای سئو سایت شما داشته باشیم. در ضمن حضورتونو در کارگاه آموزشی و رفع اشکال مقدم میداریم چرا که اونجا میتونید اطلاعات بیشتر و همچنین سوال های رفع اشکال رو داشته باشید
 • 1398/11/12
  elias hazrati
  تشکر. منم به موقع به دستم رسی و تمومش کردم. میتونم بگم بهتر از این پکیج سئو جایی ندیدم. کامل کامل
  • 1398/11/12
   پشتیبان
   خوشحالیم که راضی بودین. چنناچه سوالی داشتید میتونید در کارگاه های آموزشی که برایتان برگزار میشود سوالات خودتونو بپرسید
 • 1398/11/12
  شرکت اساسازان
  مرسی. برای شرکت آموزش رو تهیه کردیم و به موقع هم به دستمون رسید. فقط بروزرسانی ها رو چگونه میتونیم بگیریم؟
  • 1398/11/12
   پشتیبان
   تشکر از شما. امیدواریم مورد رضایت قرار گفته باشه. بروزرسانی ها از طریق پیامک و همینطور پنل حساب کاربریتون اعلام خواهد شد
 • 1398/11/11
  رزیتا غفاری اصل
  یه خورده پست به دستم دیر رسوند ولی کار شما عالی بودش. من الان 50% آموزشو دیدم. تا اینجا مطلبی نبود که نگفته باشید
  مرسی
  • 1398/11/11
   پشتیبان
   به هر حال بخش پست از دست ما خارج هستش و امیدوارم به تعهدشون عمل به موقع عمل کنن. حتما آموزش ها رو تا پایان ببینید و سوالی بودش از استاد مربوطه بپرسید
 • 1398/11/11
  SEO for TIP
  خیلی عالی بودش. ممنون
  من به موقع به دستم رسید
  • 1398/11/11
   پشتیبان
   خوشحالیم که دوره رو شروع کردید جناب حسینی
 • 1398/11/10
  دنیای سئو
  با سلام
  مرسی از این پکیج آموزش سئو عالی شما. من به این کاملی تا حالا جایی ندیدم. تمامی نیازهامو برطرف کرد
  در هر صورت آرزوی موفقیت برای شما دارم
  • 1398/11/10
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم که مورد رضایت شما بودش. امیدوارم پکیج آموزشی به موقع به دستتان رسیده بوده باشه