سئو کلاه سیاه

( کد: OL57 )

مدرس: داریوش ببریان
من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طر...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower82

 • مدت زمان آموزش 29 دقیقه
 • حجم فایل آموزش 180.1 MB
 • زبان آموزش فارسی
 • تعداد درس ها 1 درس
 • سطح آموزش (مبتدی تا پیشرفته)
 • تاریخ بروزرسانی 1399 /04 /02
 • دانلود سیلابس
برای مشاهده لینک دانلود و یا خرید آموزش ابتدا باید ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

چنانچه فصل 2 مجموعه آموزش سئو را خریداری کرده اید, نیازی به خرید این درس نیست

توضیحات بیشتری از " سئو کلاه سیاه "

همانطور که شما احتمالا با دیدن آموزش های سئو در سایت الگوها در سطوح مختلف متوجه شده اید, انجام کارهای سئو و بالا آمدن سایت در موتورهای جستجو برای هر دارنده و صاحب سایتی ارزنده و ارزشمند است. حتی ممکن است در خلال انجام کارهای سئو به فکر انجام کارهای جدید و خلاقی بیافتید و به گمان خودتان آن کارها میتواند جایگاه و رتبه سایتتان را در SERP افزایش دهد و بازدید کننده بیشتری را برای سایتتان به ارمغان بیاورد.

این خوب است ولی باید مواظب بود !!!!

 

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه

به انجام کارها و به کارگیری روش هایی در سئو گفته میشود که چه به صورت عمدی و چه به صورت غیر عمدی باعث گمراهی موتورهای جستجو شود. این عبارت به مانند دور زدن موتورهای جستجو میباشد و طبیعتا فکر میکنید چه نتیجه ای را برای شما به ارمغان بیاورد؟ بله درست حدس زدید. کاهش رتبه آن وب سایت و صفحاتش در موتور جستجوی مورد نظر و از دست دادن ترافیک برای سایت و طبیعتا وارد شدن به دوران رکورد وب سایت و کسب و کاری که در حال انجامش هستید.

 

سوالی گه در اینجا ممکن است به وجود بیاید این است که چگونه میتوانیم روش های سئو کلاه سیاه را یاد گرفته ولی انجامش ندهیم. جوابش کاملا روشن است. شما کافی است که تنها روش ها و تکنیک های مقابل آن را که روش های خوبی است یاد بگیرید که به نام سئو کلاه سفید شناخته میشود. طبیعتا هر چه غیر از سئو کلاه سفید باشد را به نام تکنیک های سئو کلاه سیاه خواهید شناخت و یا حداقل باید با احتیاط به آن روش ها نگاه کنید.

یکی از اتفاقات خیلی بد که میتواند در استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه بیافتد این است که از روی کنجکاوی یا مطالبی را راجع به سئو از روی اینترنت خوانده و یا از فرد دیگری شنیده باشید و آن را مستقیما بدون تحقیقات اولیه و حتی روش استفاده از آن, در داخل سایتتان پیاده سازی نمایید. به همین دلیل است که دائما گفته میشود هر مطلبی در زمینه سئو را بلافاصله در وب سایت خودتان استفاده نکنید و در ابتدا از افراد صاحب نظر در زمینه سئو و یا آموزش های سئو که معتبر هم هستند استفاده نمایید.

در آموزش ویدئویی سئو در سایت چه همین آموزش ویدئویی و چه پکیج 90 ساعته سئو, کاملا در مورد تکنیک های درست و غلط همراه با سناریوها و مثال های واقعی صحبت شده است تا بتوانید یک دید 360 درجه نسیت به موارد و تکنیک ها و مسائل سئو داشته باشید.

 

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری

 تا به اینجا شما در مورد 2 واژه به نام های سئو کلاه سیاه (Black-hat SEO) و سئو کلاه سفید (White-hat SEO) مطالبی را فرا گرفته اید که حتما با مشاهده ویدئوهای آموزشی هم به دانش شما در این زمینه افزوده خواهد شد.اما در برخی از منابع و وب سایت ها به کلمه تحت عنوان سئو کلاه خاکستری اشاره شده است. اجازه بدین در ابتدا تعریفی کلی داشته باشیم:

به روش های سئویی که نه جزء سئو کلاه سفید محسوب میشود و نه جزء سئو کلاه سیاه!!!!!!!!

به یاد داشته باشید که کلا سئو کلاه خاکستری وجود ندارد و تنها واژه ای است که توسط برخی از افراد و از روی ناآگاهی استفاده میشود. بنابراین در این مقاله بیش از این در موردش صحبت نمیکنیم.

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه

متدهای و روشهای غلط سئو کلاه سیاه

البته قرار دادن نام "تکنیک" برای موارد کلاه سیاه شاید چندان درست به نظر نرسد, ولی متاسفانه برخی از افراد یعنی آنهایی که دوست دارند تا به سرعت در رتبه های نخست موتورهای جستجو قرار بگیرند, از نام "تکنیک" و "روش" و "دستورالعمل" و "جادو" و از این دست کلمات استفاده میکنند و فقط به دلیل اینکه فکر میکنند میشود یک شبه ره صد ساله را طی کرد.

در ابتدا باید عرض شود که برخی از افراد ناآگاه و کم حوصله ممکن است توسط برخی از روش های سئو کلاه سیاه در مدت زمان اندکی در صدر موتورهای جستجو قرار بگیرند, ولی این خوشحالی آنها مطمئنا طولانی و مستمر نخواهد بود. به 2 دلیل:

دلیل 1 : مطمئن باشید که موتورهای جستجو هم مانند بسیاری از سیستم ها در حال بروز رسانی و بهتر کردن موارد تکنیکی و فنی خودشان هستند و تیم هایی را استخدام کرده اند که فقط بر روی این موارد منفی کار میکنند و آنها هم دوست دارند تا اگر باگی در سیستمشان وجود دارد, آن را برطرف نماید.

دلیل 2 : حتی در صورتی که وب سایتی موفق شده باشد تا توسط روش های سئو کلاه سیاه و در کلمات کلیدی خاصی در رتبه های اول موتور جستجو قرار بگیرد, در صورت فهمیدن موتور جستجو متاسفانه جریمه سختی در انتظارش خواهد بود بطوریکه جبران کردن این مشکل و برگرداندن شرایط به گذشته کار زمان بر و هزینه برداری خواهد بود بطوریکه برخی از افراد حتی به فکر تغییر دامنه سایت خود میافتند که آن هم مطمئنا طبعاتی را به همراه خواهد داشت.

بنابراین گمان میرود که تا به اینجا دانسته باشیم که انجام سئو نیازمند صبوری و گذاشت زمان و وقت میباشد بطوریکه شما در ابتدای کار سئو باید به دنبال سئو ارگانیک برای سایت خود باشید و از روش های سئو کلاه سیاه پرهیز نمایید.

 

اما شاید برخی از دوستان علاقه داشته باشند که  در ابتدا بخواهند بدانند که در صورت انجام کارهای سئو کلاه سیاه و فهمیدن موتورهای جستجو مخصوصا "گوگل" چه پیامدهایی برای وب سایت خواهد داشت.

گوگل پنالتی

گوگل در این شرایط مکانیزمی به نام "گوگل پنالتی" دارد که سایت شما به گوگل پنالتی منتقل خواهد شد. در این زمان ممکن است ترافیک خود را از دست بدهید و دیگر اثری از آثار سایت شما در گوگل نباشد. ولی نگران نباشید چرا که فرصت درست کردن مشکلات و از بین بردن آثار سئو کلاه سیاه را خواهید داشت که در نهایت مشکل به شما گفته شده و شما هم با گوگل به صورت ایمیلی ارتباط برقرار نموده و گام به گام جهت اطمینان سازی با گوگل در حال مذاکره خواهید بود تا شرایط به حالت نرمال و معمولی برگردد.

شما هم اکنون میتوانید آموزش کامل گوگل پنالتی و نکات رفع کردن مشکل که به صورت "رایگان" هم میباشد, در جهت گرفتن اطلاعات در این زمینه استفاده نمایید.

 

چه کارهایی را در سئو کلاه سیاه نباید انجام داد؟

برخی از این کارهایی را که نباید در سئو کلاه سیاه انجام دهید مشخص است و دیگه همه افراد در مورد آنها اطلاعاتی را دارند و میدانند که نباید آن کارها را انجام دهند. حتما در فیلم آموزشی که هم اکنون در این صفحه قابل تهیه کردن است, میتوانید به صورت تفضیلی و کامل همراه با مثال و سناریوهای واقعی این کارها را مشاهده نمایید. حتی در این زمینه ما به داکیومنت ها و توضیحات و مستندات خود سایت گوگل هم استناد خواهیم نمود تا دقیقا مطلب برای شما عزیزان جا بیافتد. برخی از این کارهایی که نباید انجام دهید عبارتند از:

 1. Doorway page
 2. Cloaking
 3. Spam Comment
 4. Keyword Stuffing
 5. Duplicate Content
 6. Invisible Text
 7. Dark Web

اما برخی از کارها و روش هایی هم وجود دارد که ما سئو کارها به انجام آنها شک داریم, پس نباید آنها را انجام دهیم و یا حداقل تا زمانی که از انجام آن کارها مطمئن نشدیم نباید آنها را انجام دهیم. مطمئنا تمامی این کارها در آموزش سئو که در سایت چه به صورت پکیج 90 ساعته آموزش سئو وجود دارد و چه به صورت تک درس و فصلی وجود دارد میتوانید آنها را شناسایی نموده و تا زمان مورد نظر از آنها استفاده نمایید.

لیست درس ها

زمان آموزش
 • سئو کلاه سیاه (Black-hat SEO) 29:30

  سیلابس:

  1. آشنایی مقدماتی با Technical SEO و رابطه آن با on-page SEO و off-page SEO
  2. آشنایی با Proxies و (Virtual Private Network (VPN
  3. بررسی عملکرد VPN جهت دسترسی به منابع آنلاین
  4. معرفی چند روش بسیار بد (Black-hat SEO)
  5. معرفی روش غلط Doorway Page و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  6. معرفی روش غلط Cloaking و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  7. معرفی روش غلط Spam Comment و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  8. معرفی روش غلط Keyword Stuffing و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  9. معرفی روش غلط Duplicate Content و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  10. معرفی روش غلط Invisible Text و بررسی واکنش گوگل در زمان روبرو شدن با این صفحات
  11. معرفی واژه Dark Web و بررسی اثرات مخرب این صفحات بر روی رتبه سایت
  12. معرفی بخش اصلی سایت گوگل برای راهنمایی وب مسترها (Google Webmaster Guideline)
سوالات متداول ( 5 ) سوال مطرح شده
 • سئو کلاه سیاه چه معنایی دارد؟

  به تمامی کارهایی که قصد منحرف کردن و یا گول زدن موتورهای جستجو را داشته باشیم و آن را در سایت اعمال نماییم سئو منفی یا سئو کلاه سیاه و یا Negative SEO گفته میشود. این کارها به چندین و چند دسته میتواند تقسیم شود که در نهایت با شدت گرفتن آن میتواند سایت را به سمت گوگل پنالتی بکشاند

 • آیا گوگل پنالتی همان سئو منفی است؟

  خیر. همانطور که در سوال قبلی اشاره شد گوگل پنالتی شرایطی است که شما دائما برای منحرف کردن گوگل کارهای درستی را در سایت انجام ندهید. بنابراین این 2 با یکدیگر تفاوت دارند

 • آیا در آموزش سئو کلاه سیاه کاملا در مورد این عوامل صحبت شده است؟

  بله حتما. ما در این آموزش در مورد بسیاری از فاکتورهای سئو کلاه سیاه صحبت کرده ایم که با مشاهده همین آموزش هم با آنها آشنا می شوید و هم مثال هایی را خواهید داد که میتواند در انجام ندادن این کارها به شما کمک نماید

 • آیا این آموزش به معنای همان آموزش سئو کلاه سیاه Black_hat SEO است؟

  بله موارد منفی در سئو در حقیقت همان موارد سئو کلاه سیاه میباشد. البته شما در آموزش جداگانه ای که به صورت تک درس هم ارائه شده است میتوانید در مورد سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. این آموزش را میتوانید در سایت الگوها جستجو نمایید

 • از کجا میتوانم متوجه شوم که سئو کلاه سیاه انجام داده ام؟

  شما میتوانید توسط ابزارهای Google Webmaster Tools و Google Search Console این امر را متوجه شوید و کارهای سئو کلاه سیاه را که انجام داده اید را اصلاح نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گوگل پنالتی و راه های رفع مشکل, میتوانید همین عنوان را در سایت الگوها جستجو نمایید

من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو وب سایت در حال فعالیت میباشم و 14 سال هم در زمینه آموزش دروس مختلف اشاره شده مشغول به تدری...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower82
ثبت نظر ( 5 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...
 • 1398/11/21
  زهره فشمی یاسینی
  ممنون از این آموزش کاملتون
  • 1398/11/21
   پشتیبان
   موفق باشید
 • 1398/11/21
  الیاس تهرانی
  مرسی خوب بودش
  • 1398/11/21
   پشتیبان
   موفق باشید
 • 1398/11/21
  دنیای سئو
  مرسی آموزش عالی بودش. استفاده کردن از اونها میتونه کار ترسناکی باشه اگه بدونیم که بد هستن
  • 1398/11/21
   پشتیبان
   بله درسته. نباید از اونها در سئو سایت استفاده کردش
 • 1398/09/16
  نوابی
  من تازه متوجه شدم کجای کارم مشکل داره. آموزش های دیگه تو این زمینه دارین؟
  • 1398/09/16
   پشتیبان
   بله آموزش های دیگری مانند "سئو کلاه سفید ( White hat ) و سئو کلاه سیاه ( Black Hat )" میباشد که میتوانید عینا همین جمله را در سایت جستجو نمایید تا بتوانید آن را پیدا کنید
 • 1398/09/11
  مرد تنها
  مرسی عالی بود. آیا این آخرین بروز رسانی هستش؟
  • 1398/09/11
   پشتیبان
   خوشحالیم. بله این آخرین بروز رسانی هستش. البته بروز رسانی های بیشتر هم در راه هستش که حتما تمامی دانشجویان رو از اون آگاه میکنیم