فصل هشتم – کمپین ساختن بک لینک

( کد: OL12 )

مدرس: داریوش ببریان
من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طر...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower78

 • مدت زمان آموزش 8 ساعت و 19 دقیقه
 • حجم فایل آموزش 1.9 GB
 • زبان آموزش فارسی
 • تعداد درس ها 10 درس
 • سطح آموزش (متوسط)
 • تاریخ بروزرسانی 1400 /12 /24
 • دانلود سیلابس
برای مشاهده لینک دانلود و یا خرید آموزش ابتدا باید ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.
توضیحات بیشتری از " فصل هشتم – کمپین ساختن بک لینک "

برای انجام کارهای سئو و تکنیک های متعدد آن حتما برنامه های خوبی دارید و تا به اینجا حتما از آموزش های سایت الگوها استفاده کرده اید ولی زمانی که صحبت از اجرای بک لینک سازی و ساختن بک لینک میشود, ممکن است نکات و مطالب کمی گیج کننده به نظر برسد.

در ابتدا باید بگوییم که برخی از سئو کارها حتی افراد متخصص و حرفه ای در این امر, به ساختن بک لینک و گذاشتن زمان و وقت بر روی لینک سازی چندان نگرشی ندارند و لازم نمی بینند برای آن زمانی را خرج کنند ولی برخی دیگر از متخصصان مخالف این نظریه هستند و ساختن لینک وب سایت یا همان بک لینک یا بک لینک زدن را یکی از بخش های لازم و حیاطی سئو تلقی میکنند.

 

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست

این خیلی اهمیت دارد تا موتورهای جستجو متوجه شوند که سایت ما دارای اهمیت است بنابراین میتوانیم از مکانیزم هایی استفاده کنیم که چه به صورت عمدی و یا غیر عمدی به موتورهای جستجو نشان دهیم که وب سایت ما دارای اهمیت است و وب سایت های دیگر در مورد وب سایت ما در حال صحبت و بحث و نظر دهی میباشند.

بک لینک به روش هایی گفته میشود که لینک برخی از صفحات مهم سایت خودمان که دوست داریم در موتورهای جستجو اهمیت داشته باشند و بالاتر دیده شوند را در سایت ها و صفحات وب با ارزش دیگران قرار دهیم تا در نهایت رتبه آن صفحات به صفحات سایت ما منتقل شوند.

 بک لینک سازی و قرار دادن لینک در سایت های دیگر, یکی از اولین مندها و روش های سئو بوده است بطوریکه هم اکنون هم این روش یکی از مهمترین روش ها برای ارتقاء رتبه صفحات وب سایت در صنعت سئو میباشد. از طرف دیگر موتورهای جستجو مخصوصا موتور جستجوی گوگل در سالیان گذشته سیاست های خود را نسبت به بک لینک ها دائما تغییر داده است تا از سوء استفاده افرادی که دوست دارند به صورت مصنوعی یا همان سئو کلاه سیاه, وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالا بیارند را بگیرد.

 

تاثیر بک لینک در سئو

اساسا این سوال میتواند جواب های گوناگونی داشته باشد و افراد و متخصص های سئو به صورت گسترده با دید و تجربه خود به آن پاسخ میدهند. ولی در حقیقت بله تاثیر دارد. وجود و داشتن بک لینک در سئو بسیار تاثیر گذار است. به دلیل اینکه مشخص میکند که چقدر وب سایت و صفحات سایت شما برای سایت های دیگر اهمیت دارد و دوست دارند تا در مورد سایت شما حرف بزنند, مخصوصا زمانی که گذاشتن این بک لینک به صورت عمدی نباشد و دیگران به اختیار خودشان بک لینک سایت شما را در سایت و وبلاگ و بخش های دیگر اینترنت قرار دهند.

برای اینکه بتوانید کمپین بک لینک سازی خوبی داشته باشید, در ابتدا باید برنامه خوب چه به صورت بلند مدت و چه به صورت کوتاه مدت برای ساختن لینک وب سایت خود داشته باشید. حتما در همین فصل و فیلم آموزشی که برایتان در نظر گرفته شده است, از ابتدا و از گام اول در مورد تکنیک ها و روش های بک لینک سازی تا انتها یعنی انجام کار نهایی و اجرایی با شما به تفضیل صحبت کرده ایم.

ما در این مقاله تنها در مورد برخی از روش هایی که میتوانید در جهت ایجاد نمودن بک لینک با کیفیت از آنها استفاده نمایید صحبت میکنیم و تمامی این موارد همراه با سناریوهای واقعی را در ویدئوی آموزشی آموزش بک لینک برایتان شرح خواهیم داد.

 

آموزش بک لینک سازی

 شما برای لینک سازی میتوانید هر یک از روش های زیر را بررسی کنید و هر کدام را در شرایط مورد نظر به کار بگیرید.

 

1 - اجازه دهید تا دیگران برای شما بک لینک ایجاد نمایند

ایجاد شدن بک لینک توسط دیگران

این روش یکی از بهترین روش های ایجاد نمودن بک لینک بدون اینکه خودتان را درگیر این کار نمایید می باشد. به این معنا که شما میتوانید با ایجاد نمودن محتویات خوب برای وب سایت در زمینه موضوع مورد نظر, کاربران را به سمت وب سایت خود جلب نمایید. سپس آنها مطمئنا دوست دارند تا از مطلب شما در سایت خودشان استفاده نمایند که البته این کار با ذکر منبع (سایت شما) خواهد بود.

به همین راحتی !!!!

حالا شما دارای طرفدارانی هستید که هم علاوه بر اینکه روزانه به سایت شما سر میزنند و از مطالب شما هم استفاده میکنند, هم از مطالب سایت شما در سایت و وبلاگ و ... خودشان استفاده میکنند.

البته متاسفانه برخی از افراد هم هستند که دوست دارند از مطالب و محتویات سایت شما استفاده کنند ولی دوست ندارند به سایت شما به عنوان منبع اشاره نمایند. ما برای این دسته از افراد هم راه کاری نسبتا خوبی داریم.

شما میتوانید در محتویات خودتان, 1 تا چند کلمه کلیدی را به برخی از صفحات سایت لینک داده و با استفاده از CSS زیر خط لینکها را بردارید بطوریکه مشخص نباشد کلمه مورد نظر لینک شده است. سپس این دسته از افراد با کپی کردن متن مطمئنا لینک را هم کپی میکنند و در سایت خودشان قرار میدهند و با این کار تقریبا میتوانید لینک سایت خودتان را هم در سایت دیگران داشته باشید :)

 

2 - اجازه دهید دیگران از شما تعریف کنند

پروفایل داریوش ببریان در سایت آموزشی الگوها

این مورد بک لینک سازی با مورد شماره 1 تقریبا متفاوت است چرا که در این روش لینک سازی  افراد مختلف با توجه به آشنایی با شما و دیدن پروفایل شما در شبکه های اجتماعی دوست دارند تا به تجربه و تخصص شما اشاره نمایند و با این کار باز هم به صورت طبیعی برای شما بک لینک ساخته میشود. حتی شما میتوانید آنها را راهنمایی کنید که در لینک دادن به جای اینکه از صفحه شبکه های اجتماعی شما استفاده کنند, از صفحه پروفایل در سایتتان استفاده نمایند.

بنابراین برای این کار بهتر است یک صفحه پروفایل خوبی که میتواند همان روزمه شما باشد را در سایت ایجاد نمایید تا با این کار هم بک لینک سازی راحتتری برای شما انجام شود و هم ترافیک به سایت شما منتقل شود.

 

3 - کنفرانس ها و مصاحبه هایی را ترتیب دهید

انجام مصاحبه برای گرفتن بک لینک و بک لینک زنی

 این روش و متد هم در همان راستای ایجاد نمودن محتویات میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. نیازی نیست که این مصاحبه ها مستقیما در زمینه کاری شما باشد بلکه میتواند در موضوع های دیگر هم باشد. مهم این است که کاربران در اینترنت این محتویات را پیدا نموده و به آنها علاقه مند میشوند و سعی میکنند به عنوان منبع آن را در اینترنت و سایت های خودشان معرفی کنند و به اشتراک بگذارند.

 

4 - خودتان بک لینک بگذارید

ایجاد کردن بک لینک توسط خودتان

انجام دادن این روش و استراتژی خودش میتواند به چند بخش تقسیم شود که باز هم در ویدئوی آموزشی, ما در مورد تمامی این کارها و استراتژی ها و متدهای پیاده سازی درست آن با شما صحبت کرده ایم. ولی عمده این کار این است که شما وب سایت ها وصفحاتی را پیدا نمایید که در ابتدا برای قرار دادن بک لینک ارزشمند باشد. این ارزشمند بودن توسط معیارها و فاکتورهایی قابل اندازه گیری میباشد مانند Domain Authority یا Page Authority. بنابراین زمانی که این صفحات سایت را پیدا کردید حالا زمان این فرا رسیده است که بک لینک خود را در آنها قرار دهید.

باز هم این کار میتواند با تماس مستقیم با صاحب آن سایت و وبلاگ انجام بپذیرد و یا با ثبت نام معمولی و قرار دادن لینک میتواند این اتفاق بیافتد.

هشدار: برای انجام این کار دقت بسیاری زیادی کنید و حتما ویدئویی آموزشی فصل 8 پکیج آموزشی سئو ( همین صفحه ) را مشاهده نمایید.

 البته برای این کار و روش های دیگر قرار دادن بک لینک در سایت های دیگر میتوانید از ابزارهای سئو که عموما به صورت آنلاین هستند استفاده نمایید. به دلیل اینکه قرار دادن بک لینک با هر استراتژی و متدی خودش یک طرف ماجرا است و مدیریت و بروز رسانی  آنها بخش بسیار مهمی از کمپین بک لینک سازی را شامل میشود.

2 تا از بهترین ابزارهایی که آموزش ویدئویی کاملی از آنها هم اکنون در سایت الگوها وجود دارد شامل آموزش ابزار Ahrefs و آموزش ابزار Monitorbacklinks میباشد که میتوانید هر دوی این ابزارها را در یک پکیج همراه با تخفیف تهیه نمایید.

البته به غیر از 2 ابزاری که در بالا به آن اشاره شد و کاملا هم به صورت تخصصی کارهای لینک سازی و مدیریت بک لینک ها را برای شما انجام میدهند, گوگل هم در قالب ابزاری به نام گوگل سرچ کنسول مشخص میکند که لینک سایت شما در چه سایت هایی قرار دارند. البته فقط در حد اطلاع رسانی است و قابلیت های بیشتری که این 2 ابزار اشاره شده در اختیار شما قرار میدهند را در اختیار نمیگذارد.

 

5 - رپرتاژ آگهی

olgoha_reportaj_agahi_for_backlinks

 در این روش باز هم به صورت عمدی میتوانیم بک لینک را در سایت های دیگر قرار دهیم . این روش امروزه تقریبا مد شده است و روش اجرا نمودن آن به این صورت میباشد.

معمولا صاحبان وب سایت های خبری و وب سایت های اطلاع رسانی مانند مجله های آنلاین و یا وب سایت هایی که روزانه محتوا سازی میکنند و مخاطبان خوبی هم دارند و سایت آنها دارای رتبه هستند, با شما ارتباط برقرار نموده و در ازای نوشتن مطلبی در مورد سایت یا محصول یا سرویس شما و قرار دادن بک لینک سایت شما در آن محتویات, از شما مبلغی را درخواست می نمایند.

هشدار : گوکل به صورت مستقیم در سایت خودش در قالب "دستورالعمل هایی که نباید انجام دهید" در مورد قرار دادن بک لینک به ازای گرفتن پول هشدار داده است و کلا جریمه های سنگینی را برای این کار در نظر گرفته است.

البته این بستگی به آن دارد که سایت مربوطه که قرار است رپرتاژ آگهی شما را قرار دهد چقدر این کار را قبلا انجام داده است. آیا در سایتش لینک های خارجی (External Link) زیادی وجود دارد و گوگل به این کار حساس شده است و یا با دقت این کار را انجام میدهند و هر بک لینکی را در سایتش قرار نمیدهد. بنابراین قبل از قرار دادن بک لینک خود به صورت رپرتاژ آگهی در چنین وب سایت هایی, حتما این موارد را بررسی نمایید.

 

بنابراین تا به اینجا شما مشاهده فرمودین که راه های متعددی برای ایجاد نمودن بک لینک و اینکه از کجا بک لینک بگیریم وجود دارد و مطمئنا روش های دیگری هم وجود خواهد داشت که در این ویدئوی آموزشی خیلی کامل, ساعت ها برایتان موضوع های مختلف را شکافته ایم.

 

خرید بک لینک چیست

buy backlinks

مطلب و روش رپرتاژ آگهی  که در روش های قبلی در موردش صحبت کردیم کاملا با وب سایت هایی که در زمینه فروش بک لینک فعالیت مینمایند کاملا متفاوت است. متاسفانه امروزه وب سایت هایی که تعدادشان هم هر روز رو به کم شدن هستند وجود دارند که در قبال گرفتن پول, بک لینک سایت شما را در ده ها یا شاید صدها وب سایت قرار میدهند و با این کار ادعا میکنند که میتوانند رتبه سایت شما در گوگل افزایش دهند و خرید و فروش بک لینک موثر انجام میدهند.

هرگز و هرگز به سمت این روش نروید به دلیل اینکه معمولا در چنین وب سایت هایی که بک لینک سایت شما را قرار است که قرار بدهند, بک لینک صدها سایت دیگر وجود دارد که مطمئنا آن وب سایت ها در لیست سیاه گوگل قرار دارند و چه بسا در گوگل پنالتی گوگل هم قرار داشته باشند. 

این هشدار را جدی بگیرید !!!!

لیست درس ها

زمان آموزش
 • درس یکم : بک لینک چیست و چرا اهمیت دارد 32:47

  سیلابس:

  1. تعریف لینک سازی (Backlinks)
  2. ارتباط دقیق بین لینک ها و Crawlerهای موتورهای جستجو
  3. اهمیت لینک ها برای سئو و رتبه سایت
  4. بررسی زمانی که موتور جستجو به لینکی میرسد و آنالیز واکنش و برداشت آن
  5. مزایای استفاده از لینک ها
  6. میزان اثرگذاری لینک ها در پیدا شدن صفحات جدید
  7. تاثیر امروزه لینک ها بر رتبه سایت ها در موتورهای جستجو و هدف بنیان گذاران گوگل از این مورد
  8. بررسی صفحه بسیار مهم در گوگل در زمینه دستورالعمل هایی که برای لینکها مخصوصا بک لینک ها باید رعایت کنیم
  9. نکات بسیار مهم در استفاده از لینکهای nofollow
  10. معرفی Extension در مرورگر کروم به جهت شناسایی راحتتر لینک های nofollow
  11. آشنایی ابتدایی با لیست مکان هایی که بهتر است در آنجاها لینک های follow داشته باشیم
  12. رابطه بک لینک سازی با گسترش و رشد کسب و کار
  13. بررسی موارد مثبت و منفی در بک لینک سازی
  14. بررسی نقش بک لینک ها در ایجاد ترافیک برای سایت و افزایش CTR
  15. بررسی نقش بک لینک در برند سازی
  16. پاسخ به سوالی که آیا لینک ها هنوز برای گوگل اهمیت دارند

   

  در این درس شما را کاملا از تمامی زوایا با دنیای بک لینک ها و شرایط و نحوه ساختن آن در ابتدا آشنا خواهیم نمود. چرا که بک لینک ها تا حد بسیار زیادی در بالارفتن رتبه سایت در موتورهای جستجو اهمیت دارند.

  حتی در مورد لینک های که قبلا در درس های گذشته به تفضیل صحبت شد, در درس امروز و ارتباط آن به بک لینکها نیز نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح خواهیم نمود.

  جالب است بدانید که برای ساختن بک لینک ها در شرایطی میتوانید از لینک های nofollow نیز استفاده نمایید بنابراین در این بخش آموزشی در مورد شرایط و نحوه ساختن چنین لینک هایی با شما صحبت خواهیم نمود.

  آیا وجود و ساختن بک لینکها و گذاشتن زمان بر روی این کار میتواند به رونق کسب و کار شما کمک کند و یا روش های و راه های جایگزین و بهتری را میتواند برای آن در نظر گرفت. پاسخ این سوال را به تفضیل و باز هم از زوایای گوناگون برایتان شرح خواهیم داد تا بتوانید در بهترین شرایط برای ساختن بک لینک یا Link Profile یا Link Building اقدام نمایید.

  از بنیان گذاران گوگل و اهداف آنها در آن زمان بر روی روش های ساختن لینک و ارتباط آن با (Google Page Rank (PR برایتان صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت که هنوز این روش نیز برای گوگل اهمیت دارد چرا که ……

  برای شروع کار ساختن لینک برنامه داشته باشید و همینطوری به اینترنت مراجعه نکنید و در هر سایتی لینک خود را نگذارید بنابراین از ابتدا این ویدئوی آموزشی را با دقت ملاحظه فرمایید و هدف های خود را مشخص کنید

 • درس دوم : انواع بک لینک ها 1:12:23

  سیلابس:

  1. تقسیم بندی انواع بک لینک ها
  2. تعریف بک لینک های لایه 1 همراه با مثال
  3. تعریف بک لینک های لایه 2 همراه با مثال
  4. تعریف بک لینک های لایه 3 همراه با مثال
  5. معرفی و بررسی بک لینکها از نوع Editorial
  6. معرفی و بررسی بک لینکها از نوع Relation-based OR manual
  7. معرفی و بررسی بک لینکها از نوع Guest Blogging
  8. معرفی و بررسی بک لینکها از نوع Nich Directories
  9. نقش محتوا سازی بر روی بک لینک سازی
  10. بررسی استفاده سایت ها از محتویات شما بدون دادن بک لینک
  11. بررسی استفاده سایت ها از محتویات شما با دادن بک لینک
  12. بررسی استفاده سایت ها از محتویات شما با دادن بک لینک غلط و یا بیهوده
  13. بررسی استفاده سایت ها از محتویات شما با دادن بک لینک به صورت nofollow
  14. نحوه گذاشن بک لینک در Commentها و مزایا و معایب این روش
  15. بررسی سورس بسیاری از سایت ها به جهت تجزیه و تحلیل بک لینک
  16. نقش مقاله در ایجاد شدن بک لینک به صورت اتوماتیک
  17. نفش بروز رسانی محتویات در ایجاد شدن بک لینک به صورت اتوماتیک
  18. بررسی حرفه ای چند عدد از بک لینک های سایت شرکت اطلس وب (https://gowebsite.ir) و استخراج نکات آموزشی بسیار مهم
  19. معرفی یکی از راحتترین و بی دردسرترین روش های ساختن بک لینک
  20. بررسی بک لینک هایی که به صورت اشتباه برای سایت شما ایجاد شده اند
  21. بررسی بک لینک هایی که از روی عمد و صرفا برای تخریب شما ایجاد شده اند
  22. مشخص کردن وب سایت های فروش بک لینک و نکات بسیار مهم در مورد خطرات چنین وب سایت هایی
  23. بررسی میزان تاثیر گذار بودن بک لینک در بخش Sitewide و نکات مهم در این زمینه
  24. بررسی گذاشتن بک لینک در سایت های غیر هم زبان
  25. معرفی لیست وب سایت های که شما نباید در داخل آنها بک لینک بگذارید
  26. معرفی لیست وب سایت هایی که در صورت گذاشتن بک لینک پنالتی میشوید

   

  در این درس بسیار مهم که مباحث باورنکردنی را در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت در مورد انواع بک لینک ها و نحوه تقسیم شدن آنها نه به صورت موردی و زودگذرا بلکه عمیق همراه با مثال های بسیار زیاد و گوناگونی از وب سایت های ایرانی در اختیارتان خواهیم گذاشت.

  یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار این ویدئوی آموزشی انواع بک لینکها و تجربه شخصی استاد داریوش ببریان در سئوی سایت شرکت طراحی سایت اطلس وب میباشد, چرا که تمامی رقبا و افرادی که چه به صورت عمدی و چه به صورت غیر عمدی از مطالب این سایت استفاده کرده اند را به شما معرفی خواهند کرد و نقش وجود بک لینک در این سایت ها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

  میتوان گفت در این بخش از ویدئوی آموزشی سئو میتوانید به بخش مهمی از تجربه 15 ساله مهندس داریوش ببریان دسترسی داشته باشید و سعی کنید شما هم از این الگو برای سایت خودتان پیروی نمایید چرا که یکی از بهترین و بی دردسر ترین و باکیفیت ترین روش های ساختن بک لینک میباشد.

  اگر دوست دارید تا موارد پنالتی و پنالتی شدن توسط گوگل برای شما به وجود نیاید حتما تا انتها این ویدئوی آموزشی بک لینک ها را مشاهده نمایید چرا که روش های وجود دارد که باید واقعا از آنها دوری کنید و حتی مواظب باشید که درگیر ساختن چنین بک لینک هایی نشوید!!!!

 • درس سوم : شروع کمپین ساختن لینک – قسمت اول 1:04:27

  سیلابس:

  1. تعریف کمپین ساختن لینک
  2. بررسی 7 گام درست در راه اندازی کمپین ساختن لینک
  3. نقش هدف در اجرای کمپین ساختن لینک
  4. نقش ابزارها و داشته ها در کمپین ساختن لینک
  5. نقش محتویات, اطلاعات, محصولات, خدمات, افراد در اجرای کمپین ساختن لینک
  6. بررسی و مشخص کردن نوع بک لینکی که برای سایت شما مفید میباشد
  7. بررسی لینک هایی که حاوی کلمات کلیدی هستند همراه با مثال
  8. بررسی لینک هایی که حاوی برند شما هستند همراه با مثال
  9. بررسی لینک هایی که قرار است به محصولات شما لینک شوند همراه با مثال
  10. مشخص نمودن جاهایی که قرار است لینک شما در آنجا قرار بگیرند همراه با پارامترهای تعیین کننده
  11. نحوه شناسایی صاحبان وب سایت یا وبلاگ جهت ارتباط برقرار کردن با آنها در راستای کمپین ساختن لینک
  12. تکنیک ها و روش های پیدا نمودن افراد جهت ارتباط برقرار کردن با آنها
  13. تکنیک های پیدا نمودن اطلاعات صاحبان وب سایت یا وبلاگ

   

  اگر نمیدانید که برای ساختن بک لینکها از کدام سایت کارتان را آغاز کنید و یا چه سایت های را برای کسب موفقیت بیشتر هدف قرار دهید توصیه میکنیم با دقت بسیار زیاد این آموزش و درس بعدی را مشاهده نمایید.

  در این درس در مورد 7 قدم برای ساختن بک لینک ها با شما به تفضیل صحبت خواهیم نمود و در مورد هر یک از این قدم ها موارد بسیار مهم و بازهم تجربه های مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

  به شما خواهیم گفت که کدام یک از بک لینکها برای شما لازم است تا بتوانید با هزینه زمانی کم به نتیجه دلخواه خود برسید. حتی در مورد پیدا نمودن جاهایی که میتوانید بک لینک خود را در آنها قرار دهید نیز به تفضیل با شما صحبت خواهیم نمود.

  بنابراین خودتان با دیدن این آموزشی ویدئویی ساختن بک لینک سایت خود را آغاز نمایید و در ابتدا برای کمپین ساختن لینک های خود هدف گذارید نمایید.

 • درس چهارم : شروع کمپین ساختن لینک – قسمت دوم 58:21

  سیلابس:

  1. اولویت بندی سایت ها در لیست
  2. رابطه قدرت دامنه (DA) با فیلتر کردن سایت ها در لیست
  3. رابطه نفوذ صاحب سایت یا وبلاگ با فیلتر کردن سایت ها در لیست
  4. معرفی ابزارهای آنلاین جهت رصد صاحبان وب سایت در شبکه های اجتماعی و میزان نفوذ پذیری آنها و تعداد فالورهایشان
  5. فیلتر کردن لیست وب سایت ها بر اساس تعیین درصد شانس قرارگیری بک لینک در سایت یا وبلاگ
  6. بررسی کامل مرحله تماس با صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها
  7. بررسی نحوه تنظیم نمودن ایمیل جهت ارسال
  8. نحوه انتخاب موضوع خوب متناسب با کمپین ساختن لینک جهت شانس بالاتر
  9. بیان موارد و موضوعاتی که میتواند برای صاحب وب سایت یا وبلاگ جذاب باشد
  10. نحوه استفاده از Email Signature و ایجاد آن توسط ابزارهای آنلاین
  11. نحوه پیگیری ایمیلهایی که ارسال شده است
  12. بررسی نحوه پیگیری ایمیل ها
  13. معرفی ابزارهای آنلاین جهت سهولت امر پیگیری تا رسیدن به هدف نهایی
  14. بررسی دقیق واکنش های منفی و نحوه برخورد با آنها
  15. نحوه درست پیگیری واکنش های منفی
  16. بررسی مدت زمانی بهبود رتبه سایت بعد از انجام 7 گام
  17. بررسی نکات مثبت بیشتر 7 گام
  18. بررسی نبایدهایی که در این 7 گام نباید انجام دهید

   

  این درس که در حقیقت ادامه درس قبلی در زمینه کمپین آغاز ساختن بک لینک ها میباشد, بیشتر تمرکز را برای ارتباط برقرار کردن با وب سایت مربوطه در لیست خودتان قرار داده ایم. به دلیل اینکه چنانچه این ارتباط به درستی برقرار نشود و یا دیدگاه فرد مربوطه که قرار است لینک سایت شما را در سایت خودش بگذارد منفی باشد طبیعتا شما یکی از بهترین شانس های خود را از دست داده اید.

  حتی در این درس نحوه نوشتن پیام در قالب ایمیل نیز به شما آموزش داده شده است تا فرد مربوطه پس از دریافت درخواست شما ایمیل را پاک نکرده و آن را به فولدر Spam منتقل نکند.

  ممکن است واکنش فرد مربوطه منفی باشد!!!! اشکالی ندارد با پیگیری میتوانید این مورد را تا حدی درست کنید و نگرانی بابت این کار نداشته باشید. قرار نیست همه درخواست شما را قبول کنند بنابراین توصیه می کنیم برای رسیدن به هدف خود که برایش زمان زیادی گذاشته اید و لیست خود را تهیه کرده اید نهایت دقت را نمایید.

  بله درست شنیدید لیست وب سایت هایی که قرار است در آنها بک لینک بگذارید دقیقا مانند تهیه لیست کلمات کلیدی که در فصل جستجوی کلمات کلیدی برای سئو به تفضیل در مورد آنها صحبت کردیم. بنابراین در این درس به شما خواهیم گفت که چه تکنیک هایی برای فیلتر و محدود کردن لیست و در نهایت انتخاب درست سایت ها اتخاذ نمایید.

  البته نقش شبکه های اجتماعی در این میان نیز بسیار اهمیت دارد بنابراین این شبکه های اجتماعی برای ساختن کمپین لینک نیز میتواند نقش تعیین کننده را داشته باشد.

 • درس پنجم : تاکتیک های ساختن بک لینک 53:16

  سیلابس:

  1. بررسی دقیق تر نقش تاکتیک برای کمپین ساخت بک لینک
  2. بررسی دقیق نقش ایجاد نمودن محتویات به عنوان یکی از بهترین تاکتیک های کمپین ساخت بک لینک
  3. بررسی انواع اطلاعاتی که میتوانیم به واسطه آنها کمپین ساخت بک لینک را آغاز نماییم
  4. بررسی علاقه افراد به نوع خاصی از اطلاعات به عنوان هدف کمپین ساخت بک لینک
  5. رابطه کسب و کار با ایجاد نمودن محتویات
  6. بررسی دقیق چند سایت موفق و آنالیز آنها از نگاه کمپین ساخت بک لینک
  7. بررسی عوامل سایت های موفق در ایجاد نمودن محتویات و انواع آنها
  8. تعریف دقیق Guest Blogging
  9. استفاده از Guest Blogging به عنوان روشی برای کمپین ساخت بک لینک
  10. بررسی چند سایت Guest Blogging ایرانی و خارجی
  11. بیان مزایا و معایب استفاده از Guest Bloggingها و نکاتی که باید رعایت نماییم
  12. تعریف روش Ego Bait
  13. بررسی مزایای روش Ego Bait
  14. معرفی چند سایت موفق در زمینه کمپین ساخت بک لینک که از روش Ego Bait استفاده کرده اند و آنالیز دقیق آنها
  15. بررسی روش Ego Bait برای سایت شرکت اطلس وب
  16. بررسی کارهای ابتدایی که باید در روش Ego Bait از آنها استفاده نمود
  17. تحقیقات مورد نیاز برای آغاز روش Ego Bait
  18. بررسی نحوه نوشتن مطالب در روش Ego Bait
  19. بررسی و درست و اصلاح کردن لینک های خراب به عنوان یکی از تاکتیک های کمپین ساخت بک لینک
  20. طریقه ایجاد نمودن محتویات برای لینک های خراب در اینترنت
  21. بررسی احیای لینک ها به عنوان یک تاکتیک بی نظیر
  22. معرفی ابزارهای آنلاین جهت احیای لینک ها و موارد بک لینک سازی
  23. استفاده از روش جستجوی تصاویر (Reverse Image Search) جهت اجرای کمپین ساخت بک لینک
  24. بررسی فاکتورهای زمان و هزینه در اجرای کمپین ساخت بک لینک

   

  برای اینکه بک لینک های خود را اجرایی نمایید و به درستی آنها را پیاده سازی نمایید تا به موفقیت مورد نظر دست پیدا نمایید, آیا تاکتیکی برای پیاده سازی آن دارید؟

  در این درس دقیقا در مورد تاکتیک های مهم و ارزشمند ساختن بک لینک با رویکردهای جدید با شما صحبت خواهیم نمود و سعی میکنیم چندین روش برای ساختن بک لینک و به وجود آوردن آن را برایتان بازگو نماییم.

  به صورت دقیق در مورد محتوا سازی و رابطه دقیق آن با ساخنه شدن اتوماتیک بک لینک بدون اینکه حتی بخواهیم با سایتی ارتباط برقرار نمایید صحبت خواهیم نمود. در این زمینه مثال های متعددی را به حضورتان عرض خواهیم کرد تا کاملا از تاکتیک های پیاده سازی آن و ایجاد نمودن محتویات آگاهی پیدا نمایید.

  حتما در مورد روشی به نام Ego bait که واقعا در ایجاد نمودن بک لینک فوق العاده عمل مینماید صحبت خواهیم کرد و چندین و چند وب سایت همراه با سناریوهای واقعی را برایتان شرح خواهیم داد که چرا وب سایت هایی که از این روش استفاده نموده اند کاملا در زمینه ساختن بک لینک موفق عمل کرده اند.

  روش Ego bait برای خیلی از صاحبان وب سایت روشی تازه و جدید میباشد و زمانی که سر کلاس های استاد داریوش ببریان با این روش آشنا میشوند شاید روش های دیگر ساختن بک لینک در ابتدا دیگر چندان برایشان اهمیت نداشته باشد.

  در این درس سعی نموده ایم شما را با آمارهایی هم در این مورد آشنا نماییم تا اهمیت ساختن بک لینک از این روش ها و اتخاذ تاکتیکی خوب و بی نظیر را برایتان مشخص نماید.

  منتظر یادگرفتن ابزارهای سودمندی هم برای این درس باشید.

 • درس ششم : معیارهای سنجش ارزش لینک ها 45:06

  سیلابس:

  1. تعریف دقیق معیار سنجش ارزش لینک ها و اهمیت آن در فیلتر کردن لیست وب سایت ها
  2. معرفی چند ابزار حرفه ای برای مشخص کردن عیار وب سایت ها
  3. بررسی دقیق فاکتور قدرت دامنه (DA) یا (DR) و یا فاکتورهای دیگر برای فیلتر کردن لیست وب سایت ها
  4. بررسی دقیق فاکتور قدرت صفحه (PA) یا (UR) و یا فاکتورهای دیگر برای فیلتر کردن لیست وب سایت ها
  5. نقش Anchor Text برای ساختن بک لینک در سایت ها
  6. بررسی تعداد لینک ها و پاسخ به سوالات بسیاری که وجود دارد
  7. اهمیت تعداد بک لینک ها در رتبه سایت
  8. اهمیت تعداد بک لینک ها برای گوگل
  9. تعریف دقیق Linking Root Domain و تفاوت آن با تعداد بک لینک
  10. اهمیت Linking Root Domain در اجرای کمپین ساختن بک لینک
  11. بررسی نقش مربوط بودن صفحات به لحاظ موضوعی به یکدیگر جهت گذاشتن بک لینک
  12. بررسی مکان قرار گیری بک لینک در صفحه و میزان موثر بودن هر یک از این فضاها در صفحه وب
  13. بررسی نقش الگوریتم پنگوئن در پنالتی کردن وب سایت هایی که از Anchor Text نامناسب استفاده کرده اند

   

  در این آموزش برای اینکه تصمیم بگیرید که در چه سایت هایی بک لینک خود را قرار دهید باید ملاک هایی برای انتخاب آن سایت ها داشته باشید تا کمپین ساختن بک لینک را با قدرت بیشتری انجام دهید. دقیقا مانند انتخاب کلمات کلیدی و فیلتر نمودن لیست این کلمات که در فصل 4 به تفضیل در مورد آن صحبت کردیم.

  تمرکز این درس بر روی فیلتر نمودن لیست وب سایت ها و عامل ها و فاکتورهایی است که برای انتخاب این سایت های میتواند مطرح باشد صحبت خواهد نمود و در مورد حقایق بسیار مهمی که بسیار هم تعیین کننده هستند صحبت خواهیم کرد.

  اگر همیشه سوال شما این بوده است که آیا تعداد لینک ها در اجرای بهتر کمپین ساختن لینک تاثیر گذار است و میتواند باعث رتبه بهتر شود حتما این آموزش ویدئویی را ملاحظه فرمایید تا نه فقط پاسخ این سول بلکه سوالاتی مشابه در این زمینه نیز به روشنی به شما گفته شود.

  در این آموزش سنجش ارزش لینک ها, خیلی دقیق در مورد واژه ای به نام Linking Root Domain صحبت خواهیم نمود و تفاوت آن را با تعداد لینکها مشخص مینماییم و رابطه این واژه تکنیکی را با رتبه سایت شما بررسی خواهیم نمود. سعی کرده ایم باز هم از سایت های بزرگی مانند amazon.com کمک بگیریم تا بتوانیم ارزیابی دقیقتری از مباحث آموزشی خودمان داشته باشیم و با تکنیک های جدیدتری در این زمینه آشنا شویم.

 • درس هفتم : لینک های خوب - بد – زشت 45:06

  سیلابس:

  1. بررسی دقیقتر استراتژی white-hat SEO در مقابل Black-hat SEO
  2. بررسی صفحه Google Webmaster Guideline برای یادآوری کارهایی که نباید انجام دهیم
  3. بررسی صفحه Bing Webmaster Guideline و مقایسه آن با Google Webmaster Guideline برای کسب اطلاعات بیشتر
  4. اهمیت به وجود آوردن مطالب مفید و سودمند به عنوان کار خوب در ساختن بک لینک
  5. بررسی دقیقتر برخی از آیتم های مهم Black-hat SEO که سئو کارها معمولا رعایت نمیکنند
  6. بررسی دقیقتر روش زشت خرید لینک و بالا بردن رتبه سایت به صورت مصنوعی
  7. بررسی یکی از الگوریتم های گوگل در سایت MOZ
  8. نمایش بخشی از سایت گوگل برای پرهیز از خرید و فروش لینک به عنوان مرجع و استناد به این اطلاعات برای انجام ندادنش
  9. راهکارهایی برای زمانی که بخواهید گوگل لینک های شما را در سایت های دیگر در نظر نگیرد
  10. راهکارهایی برای زمانی که شما از تبلیغات بنری در سایت های دیگر استفاده میکنید برای جلوگیری از بروز مشکل پنالتی
  11. تعریف دقیق گوگل پنالتی (Google Penalty) و ارتباط آن با Black-hat SEO
  12. بررسی پنالتی شدن یکی از سایت بسیار معروف دنیا و علت آن
  13. بیان انواع روش های پنالتی با ذکر مثال و جزئیات
  14. راه کارهایی برای خروج از بحران گوگل پنالتی
  15. از کجا بدانیم که سایت در حال پنالتی شدن است
  16. مشاهده موارد پنالتی که باید اصلاح شوند
  17. نقش ابزار Google Search Console در زمان پنالتی
  18. تعریف دقیق پنالتی دستی (Manual Penalty)
  19. تعریف دقیق پنالتی الگوریتمی (Algorithmic Penalty)
  20. بررسی عواملی که نباید از تاکتیک تبادل لینک استفاده نمایید همراه با نمایش صفحه ای در سایت گوگل به عنوان سند

   

  کار بد و زشت را نباید انجام داد!!!! مخصوصا در زمینه ساخات یک لینکها که در نهایت ممکنه ……

  در این آموزش ویدئویی سعی نمودیم بخش سئو کلاه سیاه یا همان Black-hat SEO را بیشتر در زمینه ساختن لینکها بررسی نماییم تا بتوانیم از بروز اتفاقات بد و نابود کننده در رتبه سایت جلوگیری کنیم.

  البته در ابتدای آموزش در مورد لینکهای خوب با شما صحبت خواهیم نمود و حتی سعی میکنیم لینک های موجود را نیز با استفاده از تاکتیک هایی تقویت کنیم.

  در این درس سعی نمودیم از خود سایت گوگل و راهنمایی هایی که در زمینه ساختن لینک و نبایدهایی که گوگل توصیه کرده است (Google Webmaster Guideline) استفاده کنیم و این صفحات را به شما نشان دهیم تا مباحث آموزشی در این قسمت کاملا مستند و مطابق با استانداردهای گوگل باشد.

  همچنین در درس امروز نگاه بسیار دقیق تری به موارد و مشکلات مربوط به گوگل پنالتی می اندازیم اگر چه در فصل 13 هم کاملا در مورد گوگل پنالتی و راهکارهای رهایی از آن نیز صحبت کردیم و حتی نحوه مکاتبه و ارسال ایمیل به گوگل را هم برای شما شرح داده ایم. اما در این درس انواع پنالتی ها را کاملا با ذکر مثال هایی برای شما عزیزان شرح داده ایم که اگر خوشبختانه با مورد گوگل پنالتی روبرو نشده اید بدانید که این موضوع وجود دارد.

  اگر برای بک لینک های خودتان به سایت یا سایت هایی پول پرداخت کرده اید بی درنگ این ویدئوی آموزشی را مشاهده نمایید !!!!!!!!

 • درس هشتم : در کمپین ساختن لینک این کارها را انجام ندهید 23:31

  سیلابس:

  1. بررسی مواردی که در زمان ساختن بک لینک نباید آنها را انجام داد
  2. نقش Anchor Text اشتباه در خراب شدن بک لینک ها
  3. نقش ساختن ویدئو برای ایجاد بک لینک و نظرات موافقان و مخالفان این تاکتیک
  4. دلایل خوب نبودن تاکتیک ساختن ویدئو صرفا برای بک لینک
  5. کارهایی که نباید در زمان درست کردن ویدئو انجام دهید
  6. بررسی عوامل محلی و غیر محلی در ساختن بک لینک
  7. موارد سوء استفاده از شبکه های اجتماعی
  8. بررسی دلیل به اشتراک نگذاشتن محصولات
  9. بررسی عواملی که ممکن است خودتان لینک های سایتتان را اسپم کنید

   

  باز هم در این درس به دلیل اهمیت موضوع ساختن بک لینکها, در مورد نبایدهایی صحبت کرده ایم که بهتر است در ساختن بک لینک ها از آنها استفاده نکنیم.

  در این درس قصد داریم شما را با کارهایی آشنا نماییم که شاید بدون اینکه بدانید آن کارها بد هستند آنها را انجام دهید و خودتان باعث اسپم شدن لینک های سایتتان شوید.

  سوء استفاده کردن از شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین موارد مطرح شده در این آموزش میباشد چرا که بسیاری از افراد بر روی شبکه های اجتماعی برای راه اندازی کمپین ساختن لینک های خود سرمایه گذاری کرده اند.

  چقدر در مورد نقش ویدئو ها در ساخت بک لینک ها اطلاع دارید و آیا این روش را روش خوبی برای ساختن بک لینک میدانید یا خیر؟ درس امروز به تفضیل در مورد این روش ها و باید ها و نبایدهای آن و مواردی که باید رعایت کنیم صحبت نموده ایم .

 • درس نهم : کمپین ساختن لینک با استفاده از تصاویر 64:07

  سیلابس:

  1. اهمیت تصاویر در افزایش بازدید کننده سایت و فروش بیشتر
  2. نگاهی دقیق تر به جستجوی تصاویر گوگل (Google Image Search)
  3. بررسی تصاویر پیدا شده در Google Image و نمایش آنها در SERP
  4. بررسی تصاویر در Google Image و ترتیب نمایش آنها در این قسمت و رابطه آن با خود تصویر
  5. بررسی تصاویر پیدا شده در Google Image و استفاده گوگل از این تصاویر در سرویس های دیگر خود
  6. بررسی تصاویر پیدا شده در Google Image و استفاده گوگل از این تصاویر در Featured Snippets
  7. آشنایی با مفاهیم اولیه بهینه سازی تصاویر در گوگل
  8. میزان اهمیت بهینه سازی تصاویر در سئو
  9. رابطه بروز رسانی وب سایت و صفحه وب با نمایش تصاویر آن در Google Image
  10. بررسی موارد مربوط به کپی رایت تصاویر وب سایت
  11. معرفی یک سایت خوب برای استفاده از تصاویر رایگان و بدون کپی رایت
  12. بررسی طراحی تصاویر و جذاب بودن آن برای کاربران
  13. بررسی رابطه میزان رضایت افراد از تصاویر با پیدا شدن آن تصویر در Google Image
  14. بررسی رابطه میزان به اشتراک گذاری آن تصاویر با پیدا شدن آن تصویر در Google Image
  15. نحوه جستجو و فیلتر کردن ورودی های کاربران سایت از تصاویر در Google Search Console
  16. بررسی دقیق عواملی که در رتبه بندی تصاویر در گوگل اهمیت دارند
  17. بررسی دقیق نام تصاویر چند وب سایت با رتبه بالا برای استخراج مطالب جالب
  18. بررسی رابطه Title صفحه با نام تصویر و اهمیت آن برای گوگل
  19. نقش Alt و Image Caption در پیدا شدن تصاویر در Google Image
  20. نقش وجود متن های بیشتر در اطراف تصویر به عنوان یک پارامتر تعیین کننده همراه با مثال و شکل
  21. بررسی alt تصاویر چند وب سایت بزرگ و استخراج مطالب مفید
  22. نقش URL صفحات در پیدا شدن و رتبه بندی تصاویر در Google Image
  23. نکات بسیار مهم در مورد ابعاد تصویر و راهکارهای آن

   

  همیشه وجود تصاویر در سایت نقش بسیار مهمی را ایفا کرده اند اما در این آموزش ویدئویی قصد داریم تا نگاه دقیقتری نسبت به سئو کردن تصاویر در داخل وب سایت داشته باشیم. جالب است بدانیم همین تصاویر میتواند در ورودی های سایت شما و بهتر شدن رتبه سایت شما تاثیر گذار باشد.

  برای آنالیز دقیق رابطه تصاویر با سئوی سایت و بهتر دیده شدن تصاویر در بخش جستجوی تصاویر گوگل, حتما چند سایت را به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد. در این تجزیه و تحلیل سعی میکنیم چند سایت با محوریت موضوعی خاص که در گوگل دارای تصاویر زیاد است را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم از هر سایت موضوع مربوط به خودش را استخراج نماییم.

  در درس امروز نگاه دقیقتری به Alt تصویر انداخته ایم و چند مدل دیگر نوشتن Alt را از این سایت های موفق نیز دریافت کرده ایم و با شما هنرجویان به اشتراک گذاشته ایم.

  البته در این آموزش دوباره به ابزار Google Search Console سری زده ایم تا بتوانیم نحوه جستجو شدن تصاویر و آمارهایی که از آنها در این ابزار وجود دارد که در فصل 7 نتوانستیم در مورد آنها دقیق صحبت کنیم را در این درس پوشش دهیم.

  اگر هنوز برای شما دیده شدن بیشتر تصاویرتان در گوگل اهمیتی ندارد و مطمئن نیستید که تصاویر میتواند فروش شما و بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهد توصیه میکنیم این ویدئوی آموزشی را ملاحظه فرمایید

 • درس دهم : (Link Equity) رتبه لینک ها 42:27

  سیلابس:

  1. تعریف رتبه لینک (Link Equity) یا (Link Juice)
  2. چرا رتبه لینکها در سئو اهمیت دارند
  3. راههای پیدا کردن رتبه لینکها
  4. رابطه موضوع و صفحه مقصد با رتبه لینکها
  5. بررسی follow بودن لینک ها
  6. بررسی nofollow بودن لینکها در چند سایت مطرح
  7. چرا باید برخی از لینکها nofollow باشند
  8. چگونه رتبه لینکها منتقل میشود
  9. معرفی Extension در مرورگر گوگل کروم به نام SEOinfo برای دسترسی به اطلاعات بسیار مهم برای لینکها
  10. بررسی بخش Indexable ابزار معرفی شده
  11. رابطه رتبه لینکها با موقعیت مکانی لینک در صفحه
  12. میزان تعداد لینک در صفحه و بررسی بهترین و ایده آل ترین شرایط
  13. رابطه شهرت و اعتبار سایت با رتبه لینکها و موثر بودن آن
  14. بررسی وضعیت کد HTTP صفحه لینک داده شده
  15. اهمیت لینک های خارجی و لینک های داخلی و مقایسه آنها برای رتبه لینکها
  16. میزان تاثیرگذاری تعداد لینکهای خارجی یک صفحه وب بر روی رتبه لینکها
  17. نقش Redirect و Canonicalization بر روی رتبه لینکها
  18. بررسی 3 مشکل رایج در Link Equity همراه با سناریوهای قوی و شکل
  19. نقش کلمات کلیدی کوتاه و بلند در رتبه لینکها و انتقال آن بین صفحات

   

  مطمئنا برای یک هدف اصلی کار ساختن بک لینک انجام میشود و آن هم انتقال رتبه آن سایت به سایت شما. بنابراین در اینجا ارزش لینک ها به نام Link Equity یا همان Link Juice مطرح میشود که در این درس یک نگاه 40 دقیقه ای به آن داشته ایم و تمامی مسائل و موارد تکنیکی و باید ها و نبایدها را در این زمینه برایتان شرح داده ایم.

  این درس نه فقط در این فصل بلکه حتی زمانی که میخواهید لینک های داخلی برای سایت خودتان ایجاد نمایید هم برای شما مفید خواهد بود. اگر در برنامه کاری و اهداف خودتان گرفتن لینک و گذاشتن بک لینک دیگران در سایت خوداتان را دارید حتما این ویدئوی آموزشی Link Equity را ملاحظه فرمایید.

  در این درس نگاه دقیقتری به Follow بودن لینک ها و نحوه واکنش Crawler موتورهای جستجو به آنها را مورد بررسی قرار میدهیم.

  با دیدن این درس متوجه خواهید شد که هر سایتی ارزش گذاشت لینک شما را به عنوان بک لینک ندارد و اگر آن سایت به خوبی مورد بررسی و ارزیابی قرار نگیرد میتواند در کاهش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو هم تاثیر گذار باشد.

  3 مشکل رایج در Link Equity را برایتان شرح خواهیم داد و سعی میکنیم هم به صورت عملی و با نمایش وب سایت ها و هم در قالب شکل هایی این مشکلات را بریتان بازگو خواهیم کرد.

  همچنین نقش کلمات کلیدی از نوع کلمات کلیدی بلند long-tail keyword و کلمات کلیدی کوتاه short-tail keyword و ارتباط آن با Link Equity را بررسی میکنیم تا در انجام آن در سایت ها مشکلاتی را نداشته باشید.

سوالات متداول ( 10 ) سوال مطرح شده
 • کمپین ساختن بک لینک چیست؟

  به روش ها و تکنیک هایی گفته میشود که شما بتوانید در سایت های دیگر که آن هم دارای شرایط و قوانینی میباشد لینک صفحات وب سایت خود را قرار دهید و از این رو با اهمیت بودن وب سایت خود را به اطلاع موتورهای جستجو برسانید

 • بک لینک با کیفیت چیست؟

  یعنی هم باید سایت خوب و مفید و با ارزش باشد و هم کلمه کلیدی که برای آن در نظر می گیرید. حتما این 2 قانون را مد نظر داشته باشید.

 • مدت زمان گذاشتن بک لینک کی است؟

  فصل و زمان خاصی ندارد. سعی کنید از روش هایی استفاده کنید که افراد خودشان با میل و نیت خودشان برای شما بک لینک بگذارند مانند ایجاد نمودن محتویات خوب.

 • Disavow چیست؟

  روشی است که شما میتوانید لیست سایت هایی که دوست ندارید تا بک لینکتان در آن قرار بگیرد را به گوگل بدهید تا برای سایت شما سئو منفی نداشته باشد. این لیست میتواند یک فایل متنی ساده باشد.

 • آیا بک لینک ارتباطی به گوگل پنالتی دارد؟

  بله می تواند یکی از موارد گوگل پنالتی باشد. هر کاری که در گروه سئو منفی و سئو کلاه سیاه قرار بگیرد می تواند منجر به گوگل پنالتی شود. 

 • آیا باید بک لینک ها را ابتدا انجام داد یا سئو داخلی؟

  توصیه می کنیم ابتدا به سئو داخلی سایت بپردازید و تمامی شرایط برای استفاده کاربران از سایت را فراهم نمایید. سپس می توانید به سئو خارجی که همان بک لینک باشد بپردازید.

 • آیا برای بهتر شدن سئو سایت در موتورهای جستجو ساختن بک لینک اهمیت دارد؟

  نمیتوانیم بگوییم اهمیتی ندارد ولی اگر تمامی تمرکز خود را برای ساختن بک لینک قرار دهیم هم کار بسیار اشتباهی است. بنابراین در این ویدئوی آموزشی میتوانید به تدریج و گام به گام با مراحل ساختن بک لینک آشنا شوید

 • آیا سایتی وجود دارد که بدون بک لینک دارای رتبه خوبی باشد؟

  بله حتما. وب سایت های متعددی هستند که تنها بر روی محتوا سازی و بهینه سازی داخلی سایت خود تمرکز کرده اند. بنابراین اگر به بک لینک ها اعتقادی ندارید می توانید بر روی نظر خود ثابت قدم باشید . البته شرایطی هم به وجود می آید که دیگران برای شما بک لینک قرار میدهند که شاید برای رتبه سایت شما بد باشد

 • آیا بک لینک های بد باعث افت رتبه سایت در موتورهای جستجو خواهد شد؟

  مطمئنا بله. اگر بک لینک ها مطابق با شرایطی که در آموزش در موردشان صحبت کرده ایم نباشد مطمئن باشید که نتیجه معکوس در انتظار سایت شما خواهد بود. بنابراین سعی کنید درست و اصولی کار ساختن بک لینک ها را آغاز نمایید و یا آنها را ادامه دهید

 • آیا در این فصل آموزشی در مورد ابزارهای مدیریت بک لینک ها صحبت می کنید؟

  بله حتما. در جریان باشید که تنها ساختن بک لینک شرط نیست بلکه مدیریت دائم آنها میتواند یکی از اصول های اولیه بک لینک ها باشد. 

من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو وب سایت در حال فعالیت میباشم و 14 سال هم در زمینه آموزش دروس مختلف اشاره شده مشغول به تدری...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower78

مقالات مرتبط با آموزش "فصل هشتم – کمپین ساختن بک لینک"

ثبت نظر ( 5 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...
 • 1399/03/24
  علی اکبر رستمی یازینا
  خیلی خوب بودش. من که نتیجه گرفتن. دست استاد درد نکنه. در اسرع وقت پکیج کاملتونو میگیرم اونم عالیه بررسیش کردم
 • 1398/11/22
  اصغری محسن
  درس های این فصل هم به صورت جداگانه میشه تهیه کردش؟
  • 1398/11/22
   پشتیبان
   خیر متاسفانه. تمامی درس های این فصل کاملا به یکدیگر متصل و مربوط هستند و نمیشه به صورت جداگانه تهیه کردش.
 • 1398/11/22
  الیاس تهرانی
  این فصل بروز رسانی شده تا الان؟
  • 1398/11/22
   پشتیبان
   بله حتما. در فواصل زمانی مشخص چنانچه مطالب جدید باشه حتما بروز رسانی ها در تمامی دروس انجام خواهد شد
 • 1398/11/22
  SEO for TIP
  میتونم بگم فصل خیلی فوق العاده ای بودش که همه چیز گفته شده بودش
  • 1398/11/22
   پشتیبان
   امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشه :)
 • 1398/08/22
  دنیای سئو
  آیا همه مطالب آموزشی گفته میشه؟
  • 1398/08/22
   پشتیبان
   بله دوست عزیز. سعی شده تمامی مطالب ایجاد نمودن بک لینک ها از استراتژی و تاکتیک و ابزار و ... کاملا تشریح شده است