آموزش رایگان 12 نکته مهم سئو که تایید شده است

( کد: OL97 )

مدرس: داریوش ببریان
من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طر...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower83

 • مدت زمان آموزش 1 ساعت
 • حجم فایل آموزش 364 MB
 • زبان آموزش فارسی
 • تعداد درس ها 3 درس
 • سطح آموزش (مبتدی تا پیشرفته)
 • تاریخ بروزرسانی 1400 /06 /09
 • دانلود سیلابس
برای مشاهده لینک دانلود و یا خرید آموزش ابتدا باید ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

چنانچه فصل 13 مجموعه آموزش سئو را به صورت رایگان دانلود نموده اید, نیازی به دانلود این درس نیست

توضیحات بیشتری از " آموزش رایگان 12 نکته مهم سئو که تایید شده است "

برای اینکه بتوانید کار سئو را به خوبی انجام دهید تا در زمان و تاریخ مشخصی نتیجه ای بهتر بگیرید, باید در انجام برخی از کارها دقت زیادی داشته باشید و کارهای سئو را با برنامه ریزی بهتری انجام دهید. نمی توان دقیق گفت که برای انجام کارهای سئو داخلی (on-page SEO) و کارهای سئو خارجی (off-page SEO) چند کار را باید انجام داد و تعداد مشخصی را برای آن در نظر گرفت, ولی آنچه که مشخص است که برخی از این کارها در این چک لیست سئو, میتواند مهمتر باشد و یا اولویت بالاتری نسبت به کارهای دیگر داشته باشند.

 آنچه که مهم است و در ابتدا باید به آن دقت داشته باشید, نوع و روش طراحی سایت و حتی برنامه نویسی آن میباشد به این معنا که باید کدهای HTML5 به خوبی مورد استفاده قرار گرفته باشد و حتی از روش هایی استفاده شود تا از کدهای کمتری برای انجام دادن آن استفاده شود. در این میان می توانید زبان CSS به خوبی به کمک شما بیاید و بسیاری از کارهایی که حتی می تواند با کدهای HTML انجام داد را با زبان CSS انجام دهید مانند شکل دهی و جایگذاری آیتم ها در داخل صفحات و یا بسیاری دیگر از کارها.

البته در این میان باید سلیقه و خواسته کاربران را نیر مد نظر قرار دهید و آنچه که آنها تمایل به دیدنشان دارند تا بهتر و بیشتر در معرض دید آنها قرار دهید. برای رسیدن به این هدف نیاز دارید تا حتی سایت های رقیب را چه از نظر زیبایی و طراحی و چه از نظر سئو بسیار خوب و موشکافانه مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از تجربه های آنها نیز استفاده نمایید. در آخر کار هم نیار دارید تا بر روی سایت مرحله Usability testing را هم پیاده سازی نمایید تا اگر مشکلات کوچک و بزرگی وجود داشته باشد قبل از اینکه سایت در معرض دید عموم قرار بگیرد, مشکلات نیز برطرف شود.

 

ما در مجموعه آموزشی الگوها سعی نموده ایم تا در این آموزش ویدئویی رایگان "12 نکته سئو که تایید شده است" کاملا شما را با این نکات و دستورالعمل ها و حتی موارد و مسائل پیرامونی آن هم آشنا نماییم تا بتوانید شروع خوبی را برای بهینه سازی سایت خود داشته باشید.

یکی از بخش های مهم در بررسی این 12 مورد, بررسی و ارزیابی سایت فروشگاهی و معروف دیجیکالا در ایران است که سعی نموده ایم موارد و نکات مثبت این سایت را استخراج نموده و برای شما مشخص نماییم. البته شما نباید حتما سایت فروشگاهی باشد بلکه اگر هر سایت با موضوعی می تواند این بخش آموزشی به شما کمک نماید و راه بهتری را برای رسیدن به موفقیت سئو برای شما باز کند.

برخی از 12 موردی که در این ویدئوی آموزشی قرار است به آن پرداخته شود عبارتند از:

 1. اجرای کمپین تهیه لیست کلمات کلیدی و غربالسازی آنها
 2. اجرای کمپین ساختن بک لینک جهت اجرای دستورالعمل های سئو خارجی
 3. بررسی لینک های داخلی و پیوند درست بین صفحات سایت
 4. بررسی سرعت سایت ها و صفحات و ارتباط آن با سئو سایت
 5. نقش بهینه سازی تصاویر در سئو و ایجاد حس خوب کاربران از دیدن سایت شما
 6. بررسی و معرفی سئو منفی و کارهایی که نباید در زمان سئو انجام دهید و معرفی گوگل پنالتی در این راستا
 7. بررسی URL صفحات و نقش مهم آنها در سئو صفحات و نمایش آنها در SERP موتورهای جستجو

و بسیاری از موارد مهم دیگر که نیازمند این است تا شما این آموزش رایگان را دانلود نموده و از ابتدا تا انتها موارد و این دستورالعمل ها را پیاده سازی نمایید.

 

تولید محتوا

اما از تمامی این 12 مورد و حتی موارد دیگر هم که بگذریم, نقش تولید محتوا و ارائه مطالب خوب و با کیفیت برای کاربران سایت نیز میتواند یکی از مراحل موفق سازی سایت باشد. شما باید با زبان ساده مطالب خود را برای کاربران بنویسید و در جایی که نیاز است برای تفهیم بهتر مطالب از تصاویر برای این کار استفاده نمایید. برای تولید محتوا چندان تکنیک ها و ترفندهای پیچیده ای نیاز نیست بلکه باید با توجه به تجربه های خودتان و مدت زمانیکه در آن کسب و کار به فعالیت پرداخته بودید, محتویات خود را برای مخاطبان به نگارش در بیاورید. برای این کار می توانید آموزش تولید محتوا که در مجموعه آموزشی الگوها برای شما عزیزان تهیه و تنظیم شده است را مشاهده نمایید.

 

آیا این 12 مورد همان برخی از موارد چک لیست سئو است؟

بله دقیقا. همانطور که در بخش های مختلف آموزش ها خدمت شما عزیزان عرض شده است, شما برای رسیدن به هدف خود باید برنامه ریزی دقیق سئو داشته باشید و برای پیاده سازی بهتر آن هم باید دستورالعمل ها و گام هایی که در چک لیست سئو خدمت شما عرض شده است را پیاده سازی نمایید. بنابراین این 12 مورد همان مواردی است که در چک لیست سئو خدمت شما گفته شده است و شما می توانید از همین 12 مورد کار خود را آغاز نمایید.

 

 چه در این 12 مورد و چه در موارد دیگر سئو به یاد داشته باشید که نباید از روش های منفی که اصطلاحا به آن سئو منفی و یا سئو کلاه سیاه گفته می شود استفاده نمایید چرا که مطمئنا موتورهای جستجو مخصوصا گوگل از این ترفندها آگاه شده و می تواند برای سایت شما تبعات بسیار بدی را به همراه داشته باشد مانند حذف از صفحه نتایج موتورهای جستجو یا همان SERP

برا این کار در نهایت کار شما به گوگل پنالتی کشیده خواهد شد و شما می توانید در ابزار گوگل سرچ کنسول موارد را بررسی و مشکلات را برطرف نمایید ولی تا اینکه بخواهید این مشکلات را بررسی و برطرف کنید, صفحات سایت شما از نتایج گوگل حذف خواهند شد و دیگر بازدید کننده جدیدی با سایت شما آشنا نخواهد شد.

لیست درس ها

زمان آموزش
 • قسمت اول 11:13
  1. اهمیت سئو سایت در موتور جستجوی گوگل
  2. بررسی و بیان سوالات مهم در زمان سئو سایت
  3. بررسی و بیان سوالات مهم در زمان ساختن سایت
  4. نکات مهم در زمان ساخته شدن سایت و ارتباط آن با سئو
  5. بررسی میزان متعهد بودن سایت به مشتریان و کاربران و ارتباط آن با سئو سایت
 • قسمت دوم 19:59
  1. ارتباط موضوع و هدف و کارکرد سایت با سئو آن
  2. بررسی تاریخچه سایت آمازون و نحوه ارائه سرویس و خدمات به کاربران
  3. بررسی تاریخچه سایت دیجیکالا و نحوه ارائه سرویس و خدمات به کاربران
  4. نکات و دستورالعمل های مهم برای اجرای کمپین کلمات کلیدی
  5. نکات مهم در زمان انتخاب کلمات کلیدی
  6. نکات مهم در زمینه رابطه بین سئو صفحات داخلی و لینک دهی بین آنها
  7. دستورالعمل های مهم در زمان نوشتن مقاله
  8. طرح سوال اینکه کدام یک از لینک های داخلی یا خارجی اهمیت دارند و پاسخ به این سوال
 • قسمت سوم 30:09
  1. تعریف Permalink
  2. لزوم استفاده از کلمات کلیدی در Permalink
  3. بررسی نکات و دستورالعمل های مهم در ایجاد نمودن Permalink
  4. بررسی دقیق میزان دانش تیم طراحی و برنامه نویسی و نحوه آشنایی آنها با سئو سایت
  5. بررسی عوامل مهم در کاهش سرعت سایت
  6. معرفی بخش Google Webmaster Guideline در جهت گرفتن راهنمایی های سئو
  7. معرفی برخی از ابزارهای بررسی و تست سرعت سایت
  8. معرفی فاکتورها و موارد تکنیکی که مستقیما بر روی سرعت سایت تاثیر گذار است
  9. موارد مربوط به استفاده از کلمات کلیدی در alt تصاویر و نکات مهم آن
  10. نقش فشرده سازی در سئو تصاویر و سئو کلی سایت
  11. اهمیت داشتن بک لینک از سایت هایی که مشابه فعالیت شما هستند
  12. بررسی فاکتورهای مهم و دستوالعمل ها در زمینه کمپین ساختن بک لینک
  13. معرفی گوگل پنالتی و بررسی رابطه آن با بک لینک های اشتباه
  14. بررسی اهمیت بروزرسانی سایت در دوره های زمانی مشخص و ارتباط آن با سئو
  15. اهمیت بررسی میزان و نحوه index شدن صفحات در موتورهای جستجو
  16. بررسی عواملی که باعث بد index شدن صفحات سایت شود
  17. نقش فایل XML Sitemap در جهت index شدن بهتر صفحات سایت
  18. بررسی میزان و کیفیت بک لینک ها
  19. بررسی دلایل تغییر ندادن نام دامنه سایت
  20. بیان نکات مهم در انتخاب و ثبت کردن دامنه سایت
  21. دلایل بهینه سازی سایت در ابتدا برای کاربران
سوالات متداول ( 10 ) سوال مطرح شده
 • معمولا چه نکاتی می تواند در سئو سایت تاثیر گذار باشد؟

  هر کار و عملیاتی که به کاربران در سایت کمک کند و اطلاعات سایت شما برایشان مفید باشد و البته موتورهای جستجو بتوانند ساختار اطلاعاتی سایت شما را درک نمایند میتواند برای سئو مفید باشد. باید به سئو داخلی و سئو خارجی دقت کنید.

 • آیا سئو داخلی بیشتر اهمیت دارد تا سئو خارجی؟

  دقیقا مثل این است که بگوییم موتور ماشین اهمیت دارد یا چرخ ماشین. هر کدام از این سئوها در جای خودشان اهمیت دارد. شما از سئو داخلی برای بهینه سازی آیتم ها و فاکتورهای داخلی سایت استفاده می کنید و از سئو خارجی برای مدیریت بک لینک ها و شبکه های اجتماعی.

 • آیا رعایت نکردن این 12 نکته سئو باعث بدتر شدن اوضاع می شود؟

  ما سعی کردیم در این آموزش ویدئویی در مورد 12 نکته خیلی مهم در سئو با شما صحبت کنیم و اگر قرار است تا آنها را اجرا نمایید بنابراین باید درست انجام شود تا به سمت سئو منفی کشیده نشوید.

 • آیا داشتن SSL میتواند در سئو تاثیر گذار باشد؟

  SSL امروزه هم برای بالا بردن امنیت در سایت و افزایش حس اعتماد کاربران به سایت اهمیت دارد و هم به گفته گوگل یکی از سیگنال های افزایش رتبه در بین سایت های دیگر میباشد. گوگل دوست دارد تا تمامی وب سایت ها ترغیب شوند تا در سایت حتما از SSL استفاده نمایند.

 • برای سئو سایت از کجا شروع کنم؟

  شما باید در ابتدا یک آموزش حرفه ای سئو را ببینید. آموزشی که در ابتدای راه مطالب غلط و اشتباه و یا قدیمی را به شما نگوید و شما هم با اجرا کردن آنها باعث بدتر شدن اوضاع سئو سایت خود شوید. بنابراین بهترین پکیج آموزشی سئو را میتوانید از سایت الگوها تهیه نمایید.

 • اگر من برای بازارهای بین المللی کار کنم سئو هم برای آنها اهمیت دارد؟

  امروزه سئو نه فقط برای بازار ایران بلکه برای تمامی سایت ها و تمامی بازارها در کل دنیا اهمیت دارد. به عنوان مثال در بازار بین المللی تم فارست که تم ها و قالب های آماده وردپرس را ارائه مینماید, سئو یکی ار فاکتورهای تایید نمونه کارها در آن میباشد.

 • چقدر برای سئو کار شدن زمان نیاز است؟

  نمیتوان زمان خیلی دقیقی داد به دلیل اینکه در ابتدا باید هدف خود را مشخص نمایید و سپس مدت زمانی را که می توانید برای آن در نظر بگیرید. سئو کاری کاملا تجربی و تا حدی آزمون و خطا میباشد. ولی شما میتوانید با یک آموزش خوب زمانی بین 3 تا 6 ماه را برای متخصص شدن در سئو در نظر بگیرید.

 • زمانی که در سئو به مشکلی برخورد میکنیم, برای حل آن بهترین راه کار چیست؟

  بستگی به نوع مشکل دارد. باید ببینید در گذشته چه کارهایی را انجام داده اید بنابراین حتما از کارهایی که انجام میدهید گزارشی را برای خودتان داشته باشید. به تغییرات الگوریتمی هم دقت کنید و دانش خودتان را همراه با این تغییرات بروزرسانی نمایید.

 • بهترین منبع یادگیری سئو کجاست؟

  اینترنت. شما میتوانید بر اساس نیاز خودتان در اینترنت جستجو کنید ولی حواستان باشد تا درگیر مطالب غلط نشوید که هزینه های جبران ناپذیری برایتان خواهد داشت. سعی کنید از سایت ها و منابع معتبر اطلاعات خود را استخراج نمایید. سایت الگوها میتواند یکی از این وب سایت ها باشد.

 • چند فاکتور برای سئو سایت نیاز است؟

  نمیتوان دقیقا مشخص نمودن که چند فاکتور برای سئو نیاز است. برخی از این فاکتورها کاملا منطقی و استاندارد هستند و هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرند و برخی دیگر از آیتم ها بر مبنای سایت و موضوع آن و رقابتی که در آن حوزه وجود دارد. شما حتما آیتم های استاندارد سئو داخلی و سئو خارجی را مد نظر داشته باشید.

من داریوش ببریان هستم. نزدیک به 17 سال در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو وب سایت در حال فعالیت میباشم و 14 سال هم در زمینه آموزش دروس مختلف اشاره شده مشغول به تدری...
 • آموزش ها99
 • کتاب ها6
 • Follower83

مقالات مرتبط با آموزش "آموزش رایگان 12 نکته مهم سئو که تایید شده است"

ثبت نظر ( 2 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...
 • 1399/03/24
  نگین دیده بان
  مثل همیشه عالی عالی
 • 1399/03/18
  آرش
  من پکیج کامل رو گرفتم و این 12 نکته هم از نگاه دیگه بهشون نگاه شده بودش. خیلی جالب بو برام عالی عالی عالی بازم رایگان بزارین من که همه آموزشاتونو گرفتن
  • 1399/03/20
   پشتیبان
   خیلی خوشحالیم که تصمیم گرفتین در نهایت پکیج کامل رو تهیه فرمایید. مطمئنا تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت و آینده شغلی شما خواهد داشت.
   گوگل میتونه خیلی از چیزها رو عوض کنه (جمله استاد داریوش ببریان)