آموزش moz pro

سئو
آموزش moz pro
 • 10 مهر 1398
 • 682
 • 2

یکی از بخش هایی که میتواند به سئو سایت کمک شایانی نماید و از پیچیدگی های سئو و بهینه سازی سایت کم نماید, بخش Moz Pro میباشد چرا که در این قسمت شما میتوانید بسیاری از ابزارهای آنلاین و خوب شرکت MOZ را در اختیار داشته باشید که در ادامه همین مقاله آموزشی سئو در موردشان صحبت میکنیم.

یکی از بخش های هیجان انگیز Moz Pro را میتوان به استخراج اطلاعات از بازدید کنندگان وب سایت نسبت داد چرا که آمارها و اطلاعات با جزئیات بسیار زیاد را در این بخش از ابزار در اختیار شما قرار میدهد.

به تصویر زیر نگاه کنید:

Understand your visitors

بنابراین لازم است تا آموزش Moz Pro را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید با بخش های مختلف این ابزار آشنایی کامل داشته باشید.

یکی دیگر از بخش های Moz Pro بررسی وضعیت رتبه دهی شما میباشد بطوریکه توسط نمودارهای مختلف وضعیت فعلی شما را نسبت به وضعیت گذشته کاملا مقایسه مینماید و از دل همین مقایسه اطلاعات بسیار زیادی را برای شما استخراج می نماید.

به تصویر زیر نگاه کنید:

Track your rankings

همچنین بخش بعدی که میتوانیم در آموزش moz pro خدمت شما عزیزان شرح دهیم وضعیت Crawl شدن و سلامتی وب سایت شما میباشد که به نام Site Audit نیز مطرح میشود.

به تصوصیر زیر نگاه کنید:

Optimize your pages

البته چنانچه با کلمه Crawl اشنایی ندارید به این معنا است که کلمات و اصطلاحات سئو را به خوبی نمیدانید بنابراین توصیه میکنیم فصل 2 سئو مقدماتی تا پیشرفته یعنی اصطلاحات سئو را در قالب آموزش ویدئویی مبسوط ملاحظه نمایید.

همچننی در مورد بررسی سلامت وب سایت خیلی کامل در فصل 6 سئو یعنی بهینه سازی سرعت لود وب سایت در قالب آموزش ویدئویی کامل صحبت نموده ایم.

یکی دیگر از بخش های بسیار مهیج در آموزش Moz Pro میتوان به بهینه سازی صفحات وب سایت اشاره نمود چرا که این پارامتر یکی از پارامترهای بسیار مهم در سئو و کسب رتبه بالاتر در بین وب سایت های دیگر در SERP میباشد.

البته باز هم میتوانید به فصل 6 سئو که در بالا به آن اشاره شد رجوع کنید و تکنیک های بسیار خوب و منحصر به فرد چه برای سئو سایت های وردپرسی و چه برای سایت های اختصاصی را آموزش ببینید.

 

حتما شما هم به دنبال لینک ها یا همان بک لینکهای خوب و با کیفیت هستید بنابراین آموزش moz pro در این قسمت را از دست ندهید چرا که اطلاعات خوبی از بک لینک های سایت خودتان و رقبایتان در اختیارتان قرار میدهد. البته این بخش اطلاعات جامعی هم در زمینه لینک های داخلی یا همان Internal Link هم در اختیار شما قرار میدهد.

به تصویر زیر تگاه کنید:

Find link opportunities

برای اینکه آموزش های چند ساعته در زمینه نحوه و استراتژی بک لینک ها و به وجود آوردن آنها را داشته باشید میتوانید به فصل 8 از دوره آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته به نام آموزش کمپین ساختن بک لینک مراجعه نمایید.

البته برای تکمیل تر کردن دانش خود در این زمینه فصل 11 که در مورد 2 ابزار بسیار مهم و کاربردی به نام های Ahrefs و Minotorbacklinks به تفضیل صحبت شده است هم سری بزنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید ویدئویی آموزشی زیر را مشاهده نمایید

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • بخش MOZ Pro چه تفاوتی با بخش های دیگر MOZ دارد؟

  شما توسط بخش MOZ Pro میتوانید به یبشتر قابلیت های ابزار MOZ که به صورت پولی هستند و خیلی از سرویس ها را در اختیار شما قرار میدهند دسترسی پیدا نمایید.

 • آیا مدیریت بک لینک ها در MOZ Pro تغییراتی داشته است؟

  بله حتما. یکی از عمده ترین تغییرات در بخش مدیریت بک لینک ها مخصوصا رصد و آنالیز بک لینک های رقبای شما میباشد. بنابراین توصیه میشود حتما از بخش MOZ Pro برای انجام کارهای سئو خود استفاده نمایید.

 • آیا ابزار MOZ Pro در بخش بهینه سازی سرعت سایت امکاناتی را در اختیار ما قرار داده است؟

  بله. یکی از قابلیت های بسیار جالب و منحصر به فرد ابزار موز را میتوان بررسی و آنالیز سرعت سایت بیان نمود و راه حل هایی که برای بهتر شدن در اختیار شما قرار میدهد.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...