بازاریابی آنلاین برای رشد عملکردهای دندانپزشکی شما

طراحی سایت
بازاریابی آنلاین برای رشد عملکردهای دندانپزشکی شما
 • 17 دی 1398
 • 678
 • 2

شما آرزوی رشد عملکردهای دندانپزشکی تان را در سر می پرورانید. از این رو، یک جزء پایدار برای رشد طولانی مدت تجارت تان، یک استراتژی آنلاین موفق است. شما روش های بسیاری را در اختیار دارید تا تلاش های بازاریابی دیجیتالی خود را بسط دهید و این ایده ها تنها جزو اندک روش هایی می باشند که شما می توانید به کمک آن ها یک مسیر رو به ترقی را طی کنید و به نتایجی دست یابید که همیشه به آن فکر می کردید و در نظر داشتید.

 

گزینه های بهینه سازی جستجوی محلی را در وب سایت خود مهیا کنید.

شما نمی خواهید تا نظر هر فردی که در اینترنت و فضای آنلاین وجود دارد را جلب کنید. شما به سادگی می خواهید تا افرادی که در محل و نزدیک مطب دندانپزشکی شما وجود دارند، درباره سرویس هایی که ارائه می دارید، بدانند و مطلع باشند. تکنیک های بهینه سازی سایت در محل می تواند تمرکز روی کمپین بازاریابی تان را بیشتر نماید. از این رو شما به بیماران واقعی در نزدیکی محل کار خودتان نزدیک تر می شوید.

یکی از ساده ترین راه ها برای شروع این است که اطلاعات صحیح لیست شده ای درباره تجارت و کارتان را در LOCAL GOOGLE LISTING همانند پروفایل های رسانه اجتماعی خود وارد کنید.

زمانی که یک لیست از کلمات کلیدی مورد هدف را برای عملکردهای دندانپزشکی خود کنار هم قرار می دهید، نام محل های همسایگی و اسم شهرهای نزدیک به مطب تان را قرار دهید. تا جایی که می توانید ریز و دقیق عمل کنید، مخصوصا اگر شما در یک شهر بزرگ و اصلی مانند پایتخت کشور قرار دارید. افرادی که به دنبال یک دندانپزشک می باشند، می خواهند آن ها را در شهر و محل زندگی شان بیابند، نه دندانپزشکی که فرسنگ ها از آن ها دور می باشد.

 

ویدئوهایی را درباره موضوعات مربوط به دندان در وب سایت خود قرار دهید.

چه تعدادی از رقیبان شما ویدئوهایی را که به سرویس های دندانپزشکی ارتباط دارد را در وب سایت خود جای می دهند؟ به طور میانگین، افراد هر روز بیشتر از 60 دقیقه را صرف تماشای ویدیوهای آنلاین می کنند، از این رو شما فرصت های بسیاری دارید تا سرویس های دندانپزشکی خود را در معرض دید آن ها قرار دهید.

روی انواع محتواهای ویدیویی تمرکز داشته باشید که روش خاص و قابل اعتمادی را در پیش گرفته است. برای مثال ویدیوهای پشت صحنه برای صحبت در ارتباط با این که چگونه حرفه خود را به عنوان یک دندانپزشک شروع کردید و یا بیان کردن داستان های جذاب که چگونه خدمات دندانپزشکی زندگی برخی افراد را متحمل تغییر ساخت.

 

در رسانه های اجتماعی با مریض و بیمار واقعی و اخیر خود در ارتباط باشید.

آیا تا به حال در صفحات رسانه اجتماعی، با کامنت های بی پاسخ بسیاری مواجه شده اید؟ بسیاری از مردم انتظار دارند تا شما در هر صفحه و کانالی همیشه پاسخگو باشید. این موضوع به این معنا می باشد که شما درست به عنوان بخشی از کمپین های بازاریابی فعالیت های دندانپزشکی باید این امر را در نظر داشته باشید. به طور فعالی با مردم در رابطه باشید و در پرسش و پاسخ های آن ها شرکت کنید و اجازه دهید تا نگرانی ها و تجربه های خود را با شما به اشتراک بگذارند.

زمانی که خود را به عنوان فردی معرفی می کنید که فعالیت های دندانپزشکی را ارائه می کند، شهرت آنلاین خود را بهبود می دهید و می توانید ارجاعاتی را از افراد دیگر به دست آورید.

 

خصوصیت ها و ویژگی های مربوط به بیماران مدنظر خود را بسازید.

آیا کمپین های بازاریابی دندانپزشکی شما دقیقا و درست به هدف نمی خورد؟ ممکن است به این دلیل باشد که افراد صحیحی را به عنوان بیماران مد نظر خود ملاحظه نمی نمایید. ساخت و مهیا کردن ویژگی ها و خصوصیت های مربوط به مخاطبین مدنظرتان می تواند نمایانگر بیماران ایده آل شما باشد. شما می توانید ویژگی هایی را مانند موقعیت جغرافیایی، سطح درآمد، سن، تعداد نفر در خانواده و دیگر اطلاعات دموگرافیک را در این لیست وارد نمایید.

زمانی که شما می خواهید کمپین بازاریابی بعدی خود را توسعه دهید، باید این ویژگی ها و خصوصیت ها را برای بیماران مدنظر به یاد داشته باشید. برای مثال، بازاریابی سرویس های تان برای بیمارانی که درباره سلامتی دندان کودکان خود نگرانی هایی دارند، بسیار نسبت به دستیابی به بزرگسالانی که نیاز به روش های جراحی برای دندان های خود دارند، متفاوت است.

 

تماس و برقراری ارتباط بیماران را با مطب دندانپزشکی خود ساده بسازید.

چه موانعی در سر راه وقت گرفتن بیماران می باشد؟ به پروسه ای فکر کنید که شما به عنوان بیمار می خواهید تا به مطب دندانپزشکی تان زنگ بزنید و نوبتی را دریافت کنید. هم چنین روش های دیگری را مورد توجه قرار دهید که بیماران می توانند از شما نوبت ویزیت بگیرند.

اطمینان به دست بیاورید که هر کمپین بازاریابی در گوشی های همراه شما دارای یک گزینه دعوت به عمل می باشد تا موانعی که میان بیماران واقعی تان برای نوبت گرفتن وجود دارد، برداشته شود. گزینه ها رزرو آنلاین روش دیگری است که این پروسه را ساده می نماید و حجم تماس های دریافتی شما نیز برای دریافت نوبت ویزیت کاهش می یابد. اگر دوست ندارید تا در وب سایت خود از گزینه رزرو استفاده کنید، به سرویس هایی مانند ZOCDOC توجه کنید که به عنوان یک جایگزین عالی عمل می نماید.

 

اجرا و نحوه عملکرد کمپین های بازاریابی دندانپزشکی خود را نظارت نمایید.

اگر بینش واقعی از نتایج نهایی نداشته باشید، بسیار سخت است که درک کنید که چه چیزهایی در کمپین های بازاریابی دندانپزشکی شما وجود دارد. ابزارهای آنالیزی داده می تواند به شما کمک کند تا داده هایی را جمع آوری کنید و معنای آن را بیشتر درک نمایید. برای مثال، یک کمپین ممکن است بیماران بسیاری را به سمت شما سوق دهد، اما درآمد حاصل از آن بسیار کم باشد.

ابزارهای آنالیزی می توانند تاکتیک های بازاریابی را شناسایی کنند که بسیار موثر و تاثیرگذار می باشند، به عنوان مثال کدام گروه از مخاطبین و بیماران تمایل به پرداخت بیشتری دارند و این که چگونه کمپین های بازاریابی شما می توانند سود بازگشت از سرمایه بالایی را برای تان مهیا کنند. به مرور زمان، شما کمپین های بازاریابی دندانپزشکی بهینه سازی شده ای را برای خود به وجود می آورید که می توانند بیماران بسیاری را برای تان مهیا نمایند تا عملکرد و فعالیت های پزشکی شما رشد و توسعه یابد.

 

به دنبال رویدادهای محلی باشید.

مطب دندانپزشکی شما به چه میزان در محل و همسایگی تان مشهور و بنام است؟ سعی کنید تا در رویدادهای محلی، نام تجارت خود را بر سر زبان ها بی اندازید، مانند جشنواره ها، نمایش ها، بازارهای جانبی، مسابقات دو ماراتون محلی و دیگر مواردی که در شهر و همسایگی شما روی می دهد. شما می خواهید تا فعالیت های پزشکی خود را به  گونه ای در سطح شهر نمایان سازید که همه شما را به عنوان یک متخصص در همسایگی خود درک کنند که برای بیمارانی بسیار اهمیت دارد که ترجیح می دهند تا نزدیک ترین متخصص را برای رفع نیاز و خواسته های خود بر گزینند.

این رویدادها نیازمند اسپانسرهایی می باشند، از این رو فرصت عالی برای شما وجود دارد تا نام تجاری و لوگو خود را بیشتر در معرض نمایش قرار دهید. هم چنین ممکن است فضای تبلیغاتی و یا بنرهایی در این رویدادها به شما پیشنهاد شود که هر کسی می تواند آن را مشاهده کند و بسیار  مورد توجه می باشد.

زمانی که یک بار استراتژی بازاریابی خود را یافته و به خوبی به کار ببرید، می توانید روی توسعه مکان ها و موقعیت های جغرافیایی متعدد تمرکز کنید و عملکردهای دندانپزشکی خود را نیز توسعه ببخشید و سرویس هایی را بهبود دهید که در دسترس شما می باشند.

سوالات متداول ( 4 ) سوال مطرح شده
 • آیا وب سایت های دندانپزشکی باید حتما سایت داشته باشند؟

  امروزه داشتن وب سایت برای هر کسب و کاری اهمیت دارد. شما به واسطه یک سایت دندانپزشکی میتوانید سرویس ها و خدمات خودتان را معرفی نموده و سپس اقدام به گرفتن زمان ویزیت در قالب فرمی جامع نمایید.

 • هزینه طراحی و برنامه نویسی یک سایت دندانپزشکی چقدر است؟

  این بستگی به تکنولوژی ها و قابلیت های آن دارد. شما میتوانید سایت را با سیستم وردپرس طراحی نمایید و سپس کار سئو را بر روی آن انجام دهید. میتوانید برای آن از مبلغ پایه 2 میلیون تومان هزینه نمایید.

 • آیا امکان نمایش آدرس و موقعیت جغرافیایی در یک سایت دندانپزشکی وجود دارد؟

  بله حتما. شما میتوانید در سایت خود دقیقا به محل جغرافیای مطب و کلینیک اشاره نمایید و حتی مسیر دقیقی را برای آمدن بیماران نیز به آنها نشان دهید

 • برای سئو سایت دندانپزشکی چه کارهایی را باید انجام داد؟

  در ابتدا باید سرویس ها و خدمات خود را به خوبی معرفی نموده و مقالات خوبی هم در زمینه بخش های مختلف دندانپزشکی برای کاربران سایت نیز آماده نمایید. سپس از پکیج کامل آموزش سئو از 0 تا 100 که در سایت الگوها قابل تهیه است استفاده نمایید.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...