بهترین سایت های فریلنسر خارجی برای ایران

طراحی سایت
بهترین سایت های فریلنسر خارجی برای ایران
 • 29 مرداد 1399
 • 827
 • 4

اگر دوست دارید تا درآمد مستقلی داشته باشید و وارد چالش های کمتری با مشتریان خود شوید, حتما این مقاله را در سایت آموزشی الگوها تا انتها مطالعه نمایید.

امروزه در دنیا مخصوصا با توجه به شرایط گسترش ویروس کرونا یا همان COVID-19 نوعی از مدل کار کردن به نام فریلنسری (freelancer) گسترش پیدا کرده است که افراد می توانند از راه دور و بدون اینکه در محل خاصی حضور داشته باشند, اقدام به انجام کارها و تحویل آنها حتی به صورت آنلاین نمایند.

به عنوان مثال فردی که در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی سایت فعالیت دارد میتواند این مدل را به خوبی در مدل کار کردن خود پیاده سازی نمایند, به این صورت که سفارش پروژه ها و کارهایی را به صورت آنلاین بگیرد و بر اساس پروتکل مشخص و یا قراردادی آن را انجام داده و به صورت آنلاین هم تحویل داده و دستمزد خود را دریافت نماید.

حتی برای ساماندهی این مدل از کارها سایت ها و ابزارها و نرم افرازهای فریلنسری زیادی هم در دنیا وجود دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم نمود.

اما قبل از اینکه بخواهیم در مورد این مدل از کار بیشتر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم, باید در ابتدا بدانید که آیا این امکان وجود دارد که در کسب و کار خود مدل فریلنسری را پیاده سازی نمایید و یا باید به همان صورت سنتی و حضور فیزیکی این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که عموما کارها و خدماتی که به صورت آنلاین هستند و بر روی بستر اینترنت به راحتی می تواند آن را پیاده سازی نمود, می تواند جزء کارهای فریلنسری باشد. مانند:

 • طراحی سایت
 • برنامه نویسی
 • کارهای گرافیکی مانند طراحی لوگو و بنر و ....
 • تولید محتوا

و کسب و کارهای دیگر

اما برای انجام برخی از کسب و کارها نمی توان به صورت فریلنسر عمل نمود و یا در صورت پیاده سازی آن, مشکلات متعددی برای شما ایجاد خواهد شد و تجربه کاربر از کار کردن با شما خراب خواهد شد.

 

چه قواعدی را باید در کار فریلنسری رعایت نماییم

بله درست متوجه شدید, شما برای انجام کار به صورت فریلنسر باید آداب و رسوم خودش را رعایت نمایید و ضوابطی را برای انجام آن در نظر بگیرید مانند:

 1. عدم ارتباط با دوستان و حتی اعضای خانواده در زمان انجام کار به صورت فریلنسر
 2. اختصاص یک مکان اختصاصی مانند یک اتاق مستقل برای انجام کار
 3. عدم استفاده از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی (برای گذراندن وقت) در زمان انجام کار به صورت فریلنسری

 

یکی از بزرگترین مزایای انجام کار به صورت فریلنسری این است که زمان انجام کار کاملا دست شما است و شما می توانید مدیریت کاملی بر روی زمان خود داشته باشید, ولی همین مزیت ممکن است به ضرر شما هم تمام شود البته در صورتی که نتوانید آن را به درستی مدیریت نمایید. بسیاری از افرادی که کار فریلنسری را انجام می دهند و آن را به زودی رها می کنند بر روی این مسئله تاکید دارند که نتوانسته اند بر روی زمان خود مدیریت داشته باشند و همیشه تحویل پروژه ها با تاخیر روبرو می شده است و در برخی از موارد هم مشتریان از کار کاملا ناراضی بوده اند و کار به جاهای باریک هم کشیده شده است و مشتریان تقاضای وجه پرداختی را نموده اند.

 

 بهترین سایت فریلنسر خارجی

سایت های متعددی برای انجام کارهای فریلنسری در خارج از ایران وجود دارد که یکی از بهترین این بازارها را می تواند بازار بین المللی Envato دانست.

در این بازار شما می توانید با توجه به مهارت و خدماتی که می توانید در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهید, گروه مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس آیتم ها یا همان پروژه های خود را در آن به فروش برسانید. عموما در ایران خیلی از افراد بر روی این بازار فعالیت دارند چرا که دیگر پیدا نمودن مشتریان جزء دغدغه های آنها به حساب نمی آید و می توانند کار پیدا کردن مشتری را بر عهده سایت گذاشته و تمرکز خود را بر روی ایجاد بهترین پروژه های خودشان نمایند. بازار Envato دارای شاخه ها و بخش های مختلفی است که شامل:

 1. Themeforest : برای طراحان سایت مانند وردپرس کارها و ...
 2. Codecanyon : برای برنامه نویس ها مانند PHP و jQuery و ...
 3. Videohive : برای افرادی که در زمینه ایجاد ویدئو و تیزرهای تبلیغاتی و .....
 4. Audiojungle : برای افرادی که در زمینه ایجاد و ساخت موسیقی و ترک های صوتی فعالیت دارند
 5. Graphicriver : برای افرادی که در زمینه گرافیک فعالیت دارند مانند لوگو و PSD سایت ها و ....
 6. Photodune : برای افرادی که در زمینه عکاسی و ... فعالیت دارند
 7. 3Docean : برای افرادی که در زمینه ایجاد نمودن مدل های سه بعدی فعالیت دارند

هم اکنون شما می توانید آموزش کامل ویدئویی فعالیت در این بازار را از سایت الگوها تهیه نمایید و درآمد خود را دلاری کنید. وارد شدن به این بازار کار چندان آسانی نیست که ما در این آموزش کاملا در مورد موارد تکنیکی با شما صحبت نموده ایم تا بتوانید مانند هزاران ایرانی دیگر که هم اکنون در این بازار فعال هستند, پروژه ها و خدمات خود را به افراد دیگر در دنیا بفروشید. برای شروع می توانید ویدئوی دمو را در پایین نگاه کنید و سپس از صفحه کسب درآمد از بازار تم فارست اقدام به تهیه آموزش نمایید.

 

بهترین سایت های فریلنسر ایرانی

بعد از معرفی یکی از بهترین سایت های فرینسر خارجی بر ای ایرانی ها, نوبت به معرفی چند سایت فریلنسر ایرانی می رسد که هموطنان عزیزمان در این بازارها مشغول به کار و فعالیت هستند. پس با ما همراه باشید:

 

1 - سایت پونیشا

سایت پونیشا

سایت پونیشا یکی از سایت های خوب در بخش فریلنسری میباشد که امکانات و خدمات خوبی را برای این دسته از افراد فراهم نموده است. درآمدها در این سایت به صورت ریالی است. بیشتر افراد طراح و برنامه نویس در سایت پونیشا مشغول به فعالیت هستند و با ایجاد نمودن یک حساب کاربری می توان کار فریلنسری را شروع کرد. معمولا افراد فریلنسر در سایت پونیشا رتبه بندی می شوند و نظر مشتریان هم در رتبه فریلنسرها بسیار تاثیر گذار است.

 

2 - سایت کارلنسر

سایت کارلنسر

سایت کارلنسر هم یکی دیگر از سایت های خوب در ایران برای ایجاد نمودن بستر و شرایط کار فریلنسری میباشد. عموما افرادی که در زمینه تولید محتوا و کارهای گرافیکی فعالیت دارند در این سایت بیشتر دیده می شوند. شما می توانید به عنوان فریلنسر پیشنهادهای ماهیانه متعددی را دریافت نمایید تا نسبت به زمان و مهارت های خودتان در گرفتن و یا رد کردن پروژه تصمیم بگیرید.

عموما درخواست کننده ها مبلغی را به عنوان ودیعه در سایت قرار می دهند و به تدریج باید مبلغ پروژه را نیز به سایت واریز نمایند و سایت هم در نهایت و یا در دوره های زمانی مشخص, مبلع را به حساب فریلنسر واریز می نماید.

 

3 - سایت انجام میدم

سایت انجام میدم

سایت انجام میدم یی دیگر از سایت های فریلنسری در ایران می باشد که تعداد زیادی از افراد فریلنسر در حال حاضر در آن مشغول به فعالیت هستند. این سایت در پنل کاربری خودش امکانات خوبی را همچون سایت های دیگر فریلنسری در اختیار کاربران قرار میدهد و شما همچنین می توانید توسط موتور جستجوی این سایت به راحتی پروژه ها و فریلنسرهای مورد نظر خود را پیدا نمایید.

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • آیا کار در سایت های فریلنسر ایرانی بهتر است یا خارجی؟

  این مورد بستگی به مهارت ها و میزان زمانی که برای آن در نظر می گیرید دارد, ولی مزیت کار در بازارهای جهانی درآمد دلاری آن میباشد که می تواند سود خوبی را برای شما داشته باشد.

 • معمولا در آمد ریالی یک فریلنسر چقدر است؟

  میزان زمانی که شما برای این کار می گذارید خیلی اهمیت دارد. اگر کار فریلنسری را به عنوان شغل تمام وقت در نظر بگیرید, درآمدی بین 5 تا 10 میلیون تومان را در ماه می تواند برای شما داشته باشد.

 • آیا موارد تحریمی بر روی کار فریلنسری تاثیری گذاشته است؟

  طبیعتا می تواند تاثیر گذار باشد ولی با آموزشی که در سایت الگوها در زمینه آموزش تم قارست و Envato برای شما در نظر گرفته شده است, میتوانید از این موارد آگاه شده و یا خیال راحتتری کار خود را به پیش ببرید.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...

آموزش های مرتبط با مقاله