تگ description در سئو

سئو
تگ description در سئو
 • 11 مهر 1398
 • 1023
 • 2

به نظر می آید که امروز باید هر فردی که کار سئو را انجام میدهد و یا میخواهد که سئو قویتری داشته باشد, به تگهای متا مخصوصا تگ متا description در سئو اهمیت ویژه ای را بدهد. چرا که از روی همین تگ و متن داخل آن میباشد که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل در مورد صفحه و نوع و موضوع اطلاعات داخل آن, اطلاعات دقیقتری را کسب می نماید.

تگ description در سئو هنوز هم اهمیت ویژه خودش را دارد در صورتی که برادر این تگ یعنی تگ Meta Keywords خیلی وقته که از بین رفته است و گوگل پشتیبانی خود را از این تگ برداشته است بنابراین نوشتن تگ متا Keywords هیچ کمکی را به شما نمیکند. 

برای استفاده از تگ description در سئو حتما باید مواردی را در نظر داشته باشید که در این بخش به صورت فهرست بندی شده به آنها اشاره میکنیم. این موارد عبارتند از:

 1. مانند بخش معرفی و تبلیغاتی به این قسمت نگاه کنید
 2. از تکرار Description بپرهیزید
 3. از نوشتن کاراکترهای اضاقی یا همان Special Characters یا Character Entities در متا Description خودداری نمایید
 4. با محتویات شما یکپارچه باشد

و موارد دیگر که در آموزش ویدئویی کاملی که در انتهای مقاله به آن اشاره میکنیم میتوانید به تمامی موارد دیگر به همراه توضیحات کامل و جامع آن دسترسی داشته باشید.

البته همانطور که بیان شد تگ ها از خانواده متا تنها به همین یکی دو تگ ختم نمیشوند و شما میتوانید لیست کامل آنها را از مقاله کلمات کلیدی متا ملاحظه فرمایید همچنین اگر در مورد تگ ها و ساختار آنها اطلاعاتی را ندارید به احتمال زیاد زبان HTML5 را به خوبی نمیدانید بنابراین به شما توصیه میکنیم آموزش HTML5 را که هم اکنون از سایت قابل تهیه میباشد را ملاحظه نمایید تا با قدرت بیشتری کار سئو را به پیش ببرید.

اگر سوالتان این است که اگر شما بخواهید چند نکته ای که در بالا به آن اشاره شد را به خوبی پیاده سازی نمایید و سایت شما هم سایت بزرگی میباشد مانند یک سایت فروشگاهی (آموزش ویدئویی سئو سایت های فروشگاهی), در آن زمان باید برای هر صفحه تگ متا description را بنویسید؟ پاسخ مثبت است یعنی شما باید برای هر صفحه در ساختار وب سایت این محتویات را به وجود می آورید ولی در آن موقع اطلاعات Meta Description توسط زبان های برنامه نویسی مانند PHP و به صورت داینامیک ایجاد خواهند شد.

در تصویر زیر به تگ متا دیسکریپشنی که در موتورهای جستجو به جستجو کنندگان نمایش داده شده است نگاهی می اندازیم:

متا description در سئو

بنابراین درست متوجه شدید این محتویات به کاربران نشان داده نمیشوند و تنها برای موتورهای جستجو مانند Google یا Bing و موتورهای جستجو دیگر کاربرد دارند.

 

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • آیا در تمامی صفحات سایت باید تگ description نوشته شود؟

  در صفحاتی که Index و پیدا شدنشان توسط موتورهای جستجو اهمیت دارد طبیعتا باید نوشته شوند و این میتواند در هدایت کاربران به صفحات شما تاثیر گذار باشد.

 • در صورت نوشته نشدن تگ description چه اتفاقی میافتد؟

  عموما موتورهای جستجو به انتخاب خودشان این متن را برای شما انتخاب می نمایند و ممکن است آن چیزی که در ذهن شما باشد نیز نباشد. بنابراین بهتر است شما این بخش را مدیریت نمایید

 • آیا برای نوشتن Meta Description باید قوانینی را رعایت کنیم؟

  بله حتما. برای بهتر نوشتن و تاثیر گذار بودن تگ description بهتر است قوانینی که در آموزش ها آماده است را رعایت کنید مانند تعداد کاراکتر و میزان تکرار پذیری کلمات و ...

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...