رنگ در بازاریابی و تبلیغات (قسمت دوم)

طراحی سایت
رنگ در بازاریابی و تبلیغات (قسمت دوم)
 • 17 دی 1398
 • 457
 • 2

در قسمت اول این مقاله درباره اهمیت رنگ در انواع پروژه های طراحی مانند طراحی وب سایت، صحبت نمودیم و رنگ های گرم و خنک را معرفی کردیم.

در قسمت دوم نیز در نظر داریم تا رنگ های بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم درباره احساساتی که در افراد به صورت کلی بر می انگیزد همراه با مثال هایی بحث نماییم.

 

بنفش (رنگ ثانویه)

احساسات مثبتی که ما از رنگ بنفش در ایالات متحده آمریکا به دست می آوریم، به این ترتیب می باشد: خلاقیت، خیال پردازی، استقلال، لوکس بودن، جادویی، احترام و افتخار نظامی، مرموزیت، عاشقانه، اشرافی، معنویت و ثروت.

 

عاشقانه:

این وب سایت شرکت برگزاری جشن عروسی از رنگ کرمی و بنفش و هاله کمرنگی از رنگ صورتی برای ایجاد حس زیبا، با ظرافت و رمانتیک استفاده نمود. طراحی لوگو توسط SOLOMIA  برای ELITE BRIDAL REGISTRY.

 

معنویت:

این لوگو زیبا و ظریف به نظر می آید که تغییر رنگ بنفش همراه با رنگ آبی مرغابی استفاده نمود تا نمای خلاق و حس معنوی را ایجاد کند.

 

خلاقیت.

این لوگو آلو با شکل گوسفند و همراه رنگ بنفش اسطوخدوس برای فروشگاه محصولات دست ساز می باشد که دارای نمای خلاقی می باشد. طراحی لوگو توسط ORANGECLEVER برای THE PLUM SHEEP.

 

خیال پردازی.

این سایه درخشان و ژرف از رنگ بنفش، خیال پردازی و کنجکاوی را پیشنهاد می کند. طراحی کارت بیزینس و لوگو توسط ALEXSA برای PREREGRINE PACIFIC.

 

جادویی، معنویت:

بنفش پر جنب و جوش و ترسناک و قرمز در این لوگو باعث می شود تا این جمجمه هم جادویی و هم معنویت خود را حفظ نماید. طراحی لوگو توسط KUSE_ THE _ UNKNOWN.

 

خیال پردازی، جادویی، معنویت:

این لوگو برای پیام "رهبر و پیشرو با تفکر معنویت" به  کار می رود، از این رو بنفش در این UNICORN مطابق با هدف مورد نظر است. طراحی لوگو توسط FLAVIA 2767 برای MOVING BLUE.

استقلال.

این لوگو حس شخصیت و هنرمندی به شما می دهد. طراحی لوگو توسط SITHDESIGNS برای JUST TAYLOR JADE.

 

مانند نارنجی، ما معانی منفی برای این رنگ در بر نداریم (تنها در شرایطی که اندوه اندکی را بعد از مرگ شاهزاده احساس می کنم که در ارتباط با مفاهیم فرهنگی از رنگ بنفش در ارتباط با عزاداری در کشور هند، برزیل و تایلند می باشد).

طراحی رایج برای از بنفش های روشن و اسطوخدوسی استفاده می کند تا به نظر زیبا برسد و برند و سرویس ها را برجسته تر نمایان سازد.

این لوگو برای یک پیام است و REIKI SALON آرامش و برجسته بودن را به این روش در معرض نمایش می گذارد. طراحی لوگو توسط JANI TAVANXHI برای I KNEAD SERENITY.

این لوگو از حس دست نویس زیبا و دلنشین و گیاه اسطوخودوس برای حس زیبایی استفاده نمود. طراحی لوگو توسط ANANANA4 برای SWEET LUPINE.

و گاهی اوقات حس شور و رمانتیک بودن را نیز رنگ بنفش در بر دارد:

این بنفش و لوگو به رنگ اسطوخودوس از رنگ های شورانگیز و حرفه ای و کلاسیک برای تنها ایجاد حس عاشقانه استفاده کرد. طراحی لوگو توسط HAA  برای PASSION PLUS LINGERIE.

 

بنفش های تیره به طور رایج برای ایجاد حس ثروت و لوکس بودن در برندها به کار می رود.

این لوگو از این رنگ همراه یک تصویر استفاده نمود. طراحی لوگو توسط THEMASSONEST برای SWEETNEZ.

این لوگو آبرنگی همراه با سایه های براقی از بنفش، به خوبی با ارائه سرویس های زیبا و لوکس ارتباط دارد. طراحی لوگو توسط HUNTRESS.

 

رنگ های خنثی.

رنگ های خنثی ممکن است به نظر هیجان انگیز بیاید، اما آن ها در مرکز و نقطه عطف مرکزی قرار دارند، زیرا آن ها موردی می باشند که شما برای ایجاد تمرکز استفاده می کنید و هاله ای رنگ را نیز برای ایجاد تاثیراتی که به دنبال آن می باشید، به کار می برید. رنگ های خنثی هم چنین دارای معانی مخصوص به خود می باشند، از این رو بسیار خوب است تا از این مفاهیم آگاهی به دست بیاوریم.

 

رنگ سفید.

معانی مثبت در ارتباط با رنگ سفید به عروس ها، پاکیزگی، سلامتی، نیکی، بی گناهی، صلح، خلوص، سادگی، باکرگی و جوانی ارتباط دارد.

 

سلامتی و خلوص:

لوگو ساده و با ظرافت از خلوص شکوفه های نیلوفر و از رنگ سفید برای ایجاد حس سلامتی طبیعی به کار برد. طراحی لوگو توسط ULTRASTJARNA.

 

جوانی:

این خانه درختی دست کشیده شما را به دوران بچگی می برد. طراحی لوگو توسط CROSS THE LIME برای NATURE- INSPIRED PLAYGROUNDS.

 

پاکیزگی و خلوص:

بسته بندی سفید روشن در این محصول دارای حس خلوص و مدرن بودن است. طراحی لوگو توسط FLORA B.

 

عروس، باکرگی:

این صفحات سفید رنگ و صاف کاتالوگ، جواهرات عروسی و حلقه های نامزدی را نمایش می دهد. طراحی لوگو توسط DUWI-SLEMAN برای CHEMGOLD.

 

نیکی، صلح:

در این لوگو، رنگ سفید یک پیش زمینه ای را برای کنتراست تصویر لوگو به رنگ مشکی مهیا می کند. طراحی لوگو توسط GORCHA.

 

و یا به رنگ های دیگر یا عوامل در طراحی اجازه می دهد تا برجسته نمایان شود:

این بطری های سفید به عوامل رنگی در بسته بندی اجازه می دهند تا برجسته نمایان شوند. طراحی لوگو توسط AGVE.

 

رنگ سفید هم چنین در مقادیر بسیار بزرگ از فضای منفی استفاده می شود تا طراحی های مینیمالیست را به وجود آورد یا نشانگر زمستان و تابستان باشد.

این صفحه دارای یک فضای مینیمالیست و تازه است، زیرا پیش زمینه رنگ سفید درد و فضای منفی بسیاری در این جا به کار رفته است. طراحی لوگو توسط REAXUR برای SQUAREONE LABS.

این طراحی مینیمالیستی به رنگ سفید، یک کنتراست ایده آل را برای محصولات پیچیده به وجود می آورد. طراحی لوگو توسط TARKOMP.

 

 

 

رنگ مشکی

معانی مثبت و مفاهیم منفی در ارتباط با رنگ مشکی، همپوشانی بالایی با یکدیگر دارند، اما به صورت کلی بخش مثبت آن به این موارد ارتباط دارد: زیبایی، ظرافت، رسمی، هالووین، جادویی، رمز و راز، قدرت، جنسیت یا تمایل جنسی و ثروت.

زیبایی:

این لوگو بسیار ساده است و هنوز هم ترکیب رنگ آن باعث حس قدرت و ظرافت می شود. طراحی لوگو توسط ULTRASTJARNA برای LUCA FONTANI.

 

مدرن:

این لوگو گرافیکی در عین پایه و ابتدایی بدون مدرن می باشد و ترکیب رنگ مشکی و طلایی باعث شده است تا حس مدرن بودن و دراماتیک در این طراحی بیداد کند. طراحی لوگو توسط ULTRASTJARNA.

قدرت:

این طرح بصری از ابر قهرمان حیرت انگیز برای لوگو بسیار عالی است، مخصوصا با رنگ سیاه و سفید بسیار قدرتمند دیده می شود. طراحی لوگو توسط DORARPOL برای BLACK HEROES MATTER.

 

جنسیت یا تمایل جنسی:

این لوگو به رنگ مشکی و طلایی همراه با متن به نظر گوتیک و هم چنین شبه نمایی از بدن یک خانم همگی طراحی را با پیام و هدف جنسیت و تمایل جنسی مطابقت می دهد. طراحی لوگو توسط 99SPY برای AMANDA LA FATALE.

این طراحی سایت از نظر ظاهری و احساسی، مدرن می باشد، زیرا اساسا از رنگ مشکی به کار برده است. طراحی لوگو توسط WEBBOX برای BLACK LABEL FILMS.

این نمای مدرن برچسب محصولات به نظر می رسد که دارای مواد تشکییل دهنده با کیفیتی می باشد و طراحی لوگو توسط IMPAKTO برای NEW HEMISPHERE.

 

رنگ مشکی و سفید در کنار یکدیگر می توانند استفاده شوند تا افکت چشمگیری را به وجود آورند.

این لوگو سفید و سیاه ساده اما تاثیر گذار است و با استفاده از رنگ و تصویری که به کار برده است به طبیعت اشاره دارد. طراحی لوگو توسط A.N.N.A برای ABUNDANT DESIGN PERMACULTURE.

کنتراست میان مشکی و سفید و طراحی گرافیکی روی جلد به داستان کتاب اشاره دارد. طراحی جلد کتاب توسط LIANAM.

این لوگو مشکی و سفید دارای حس عالی می باشد به نظر می رسد که روی یک چوب چاپ شده است. طراحی لوگو توسط PROJECT 4 برای OLD GUS GRANOLA.

 

 

خاکستری.

معانی و مفاهیم مثبت با رنگ خاکستری شامل رسمی بودن، حرفه ای و دلفریبی است. معانی منفی نیز که مطمئنا حدس می زنید: بی حوصلگی، کسل کنندگی و افسردگی است. طراحی های رایج از رنگ خاکستری برای طراحی های موسسه و شرکت ها به کار می برند:

این طراحی صفحه وب سایت حرفه ای و منسجم به خوبی از رنگ خاکستری استفاده کرد. طراحی صفحات وب سایت توسط UNDER THE MOONLIGHT.

 

اما رنگ خاکستری می تواند هم چنین خلاق و جالب از بعد و جنبه دیگر باشد.

این نمای حرفه ای و جالب با نمای تکنیکی یک دوربین خاکستری و چهره بامزه یک سگ، عجیبن می شود. طراحی صفحه لوگو توسط  CUCUQUE DESIGN برای PET PAWTRAITS.

 

قهوه ای و بژ.

معانی مثبت برای رنگ قهوه ای که ارزش آن درک نشده و مورد سوء تفاهم قرار گرفته و ضعیف است به این ترتیب می باشد: راحتی، استقلال، احساسات مربوط به کرده خاکی و زمین، خانواده، مفید بودن، مردانه، اعتماد، استقامت، گرما و حرارت.

 

احساسات مربوط به کره خاکی:

نمای لوگو به رنگ قهوه ای نشان دهنده بازگشت به روش های قبلی است و استفاده از هاله ای از این رنگ، نشان دهنده مواد تشکیل دهنده ارگانیک می باشد که در این شرکت و برند استفاده می گردد. طراحی صفحه وب سایت توسط PROJECT 4 برای FORGOTTEN ROOTS.

 

مفید بودن و مردانه:

این لوگو دارای نمای RETRO است و با وجود هاله هایی از رنگ قهوه ای و فونت صحیحی که وجود دارد، زیبایی خاصی را در معرض نمایش می گذارد- نمای چوبی و ابزارهای مربوطه نیز در این جا حس مردانه ای را به وجود آورده است. طراحی صفحه سایت توسط DIFITIGIRL برای AROUND THE TABLE.

 

رسمی و حرارت و گرما (صمیمیت):

این لوگو جالب و هوشمندانه، بیانگر سنت ارزش های خانوادگی است. طراحی لوگو توسط C1K برای HUMBLEBEE TOY CO.

 

معانی منفی کسالت آور، کثیفی و کمبود وجود موارد تازه و جدید است. در طراحی های رایج از این رنگ قهوه ای استفاده می شود تا حس طبیع، زمینی و ارگانیک بودن حاصل گردد.

این لوگو قهوه ای ساده همراه با خوشه گندم دارای حس ارگانیک اما طبیعی می باشد. طراحی لوگو توسط PROJECT 4 برای ORGANIC BASKET CO.

 

برای انتقال پیام محصولات:

این وسایل و اسباب و لوازم به رنگ قهوه ای و سبک قدیمی چیزی است که این لوگو و برند درباره آن است. طراحی لوگو توسط PROJECT 4 برای ONE ROOM.

یک طراحی RETRO شامل شکل الماس و رنگ های قهوه ای که لوگو را برجسته می سازد. طراحی لوگو توسط C1K.

برای اشاره داشتن به حس مردانه و ویژگی های با کیفیت:

یک حس مردانه و قدرتمند در این جا چیزی است که از این همه سیاهی، قهوه ای غنی و فونت های ضخیم دریافت خواهید کرد. طراحی لوگو توسط TMAS برای BREWERY LEGITIMUS.

 

جمع بندی

امیدوارم که این مقاله به شما حس و درک چگونگی استفاده از روانشناسی رنگ ها و چگونگی کارکرد رنگ در طراحی ها را داده باشد و دریافت باشید که چگونه باید از آن در بازاریابی و تبلیغات استفاده نمایید. زمانی که یک بار در این مسیر گام برداشتید، بسیار آسان است تا ببینید که چگونه از رنگ ها به طور دقیق استفاده می کنید تا اهداف بازاریابی و تبلیغات برند و تجارت خود را پیش ببرید. با استفاده از رنگ ها به صورت استراتژیک برای ویژگی های محصول، تاثیرات برندسازی مورد نظر بیشتر از این است که تنها انتخاب کنید که چه چیزی برای شما مناسب است. بعد از تمامی این موارد، افرادی وجود دارند که به طور مثال رنگ سبز زیتونی و FUSCHIA را بسیار مطابق با هم تلقی می کنند- اما این را به یاد داشته باشید که این مورد ممکن است برای برخی تجارت ها کار کند و برای برخی تجارت ها عملی نشود.

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • چگونه باید رنگ های مناسبی را برای کالا و محصولات انتخاب کرد؟

  شما میتوانید از وب سایت های آنلاین بسیار زیادی در این زمینه کمک بگیرد و نه فقط برای کالاها بلکه برای طراحی سایت نیز میتوانید از آنها بهره بگیرید. وب سایت هایی مانند Adobe Color میتواند یکی از بهترین ها در دنیا باشد.

 • آیا رنگ ها میتواند در سئو سایت تاثیر گذار باشد؟

  مستقیما خیر. ولی وجود سایت زیبا در نهایت باعث خواهد شد که کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت زمان صرف نمایند و به صورت غیر مستقیم می تواند بر روی سئو سایت شما تاثیر گذار باشد.

 • آیا گوگل به رنگ های سایت نگاه می کند؟

  خیر. به یاد داشته باشیم که رنگ ها توسط زبانی به نام CSS در سایت ایجاد میشود و گوگل و دیگر موتورهای جستجو به CSS سایت جهت رتبه دهی آنها کاری ندارد مگر در بخش ریسپانسیو و درست نمایش دادن سایت در موبایل و تبلت.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...