سایت MOZ چیست

سئو
سایت MOZ چیست
 • 08 مهر 1398
 • 493
 • 2

امروزه ابزارهای زیادی برای کارهای سئو و سریع انجام دادن آن وجود دارد که ما به تفضیل در تمامی فصل های آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در مورد آنها صحبت کرده ایم. اما یکی از ابزارهای قوی در زمینه سئو مربوط به شرکت موز (MOZ) میباشد که در نسخه های رایگان و پولی در اختیار استفاده کنندگان قرار داده شده است.

شما میتوانید به تمامی قابلیت ها همراه با توضیحات بخش های مختلف ابزار در سایت https://moz.com دسترسی داشته باشید.

در نسخه پولی ابزار موز (MOZ) قابلیت های منحصر به فردی در اختیار سئو کارها قرار داده شده است که برخی از آنها را در زیر اشاره مینماییم. به عنوان مثال:

حالا می رویم سراغ Linking Domains

این جا می رود سراغ وب سایت هایی که به شما لینک داده اند. می توانید در این جا All Links و یا Follow با Nofollow را انتخاب کنید و در تب بعدی می توانید Lost یا Active بودن آن ها را نیز برگزینید.

مثلا در تصویر بالا مشاهده می کنید که اولین وب سایت که Domain Authority بالایی دارد، 296 لینک داده است، یعنی ممکن است لینک شما در فوتر باشد و فوتر در تمامی صفحات است، طبیعتا این تعداد بالا می رود و به این ترتیب Spam Score نیز افزایش می یابد. اگر بخواهید، این قسمت اطلاعات بیشتری را می تواند در اختیار شما قرار بدهد. یعنی صفحات این سایت را به شما نشان می دهد.

مشاهده می کنید بیشتر مربوط به بلاگ است. اگر من کلیک کنم، احتمالا یک بلاگی وجود دارد که Backlink سازی کرده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده نمایید

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • آیا به غیر از شرکت MOZ شرکت های دیگری هم در این زمینه فعالیت دارند؟

  بله حتما. به غیر از شرکت MOZ شرکت هایی مانند ahrefs و monitorbacklinks il هم میتوانند سرویس های خوبی را در زمینه کارهای سئو در اختیار شما قرار دهند.

 • آیا در سایت MOZ امکان دسترسی به مقاله های سئو وجود دارد؟

  یکی از قابلیت های خوب سایت MOZ داشتن مقاله های خوب و بروز شده در زمینه دنیای سئو میباشد که در مجموعه آموشی الگوها نیز از این مقالات استفاده شده است

 • آیا ابزار MOZ امکان رصد رقبا را هم در اختیار ما قرار میدهد؟

  امروزه هر ابزار سئویی باید قابلیت های رصد و ردیابی رقبا را در اختیار قرار دهد تا بتوانیم از تجربه های آنها در کارهای سئو استفاده نماییم. شرکت MOZ هم از این قاعده مستثنی نمیباشد

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...