• آموزش ها (0)
  • مقالات (0)

سایت MOZ چیست

سئو
سایت MOZ چیست
  • 08 مهر 1398
  • 72
  • 0

امروزه ابزارهای زیادی برای کارهای سئو و سریع انجام دادن آن وجود دارد که ما به تفضیل در تمامی فصل های آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در مورد آنها صحبت کرده ایم. اما یکی از ابزارهای قوی در زمینه سئو مربوط به شرکت موز (MOZ) میباشد که در نسخه های رایگان و پولی در اختیار استفاده کنندگان قرار داده شده است.

شما میتوانید به تمامی قابلیت ها همراه با توضیحات بخش های مختلف ابزار در سایت https://moz.com دسترسی داشته باشید.

در نسخه پولی ابزار موز (MOZ) قابلیت های منحصر به فردی در اختیار سئو کارها قرار داده شده است که برخی از آنها را در زیر اشاره مینماییم. به عنوان مثال:

حالا می رویم سراغ Linking Domains

این جا می رود سراغ وب سایت هایی که به شما لینک داده اند. می توانید در این جا All Links و یا Follow با Nofollow را انتخاب کنید و در تب بعدی می توانید Lost یا Active بودن آن ها را نیز برگزینید.

مثلا در تصویر بالا مشاهده می کنید که اولین وب سایت که Domain Authority بالایی دارد، 296 لینک داده است، یعنی ممکن است لینک شما در فوتر باشد و فوتر در تمامی صفحات است، طبیعتا این تعداد بالا می رود و به این ترتیب Spam Score نیز افزایش می یابد. اگر بخواهید، این قسمت اطلاعات بیشتری را می تواند در اختیار شما قرار بدهد. یعنی صفحات این سایت را به شما نشان می دهد.

مشاهده می کنید بیشتر مربوط به بلاگ است. اگر من کلیک کنم، احتمالا یک بلاگی وجود دارد که Backlink سازی کرده است.

 

ادامه آموزش در فایل ویدئویی

نکته:

اگر تا به اینجا این مقاله مورد پسند شما بوده است جالب است بدانید هر آنچه که در زمینه MOZ و Domain Authority وجود دارد در قالب آموزش ویدئویی برای شما فراهم شده است که از 2 روش میتوانید آن را تهیه فرمایید:

  1. تهیه آموزش Domain Authority و بررسی ابزار MOZ (زمان 57 دقیقه و 33 ثانیه) 
  2.  تهیه آموزش Page Authority و برررسی ابزار MOZ (زمان 20 دقیقه و 34 ثانیه)
  3. تهیه کل آموزش فصل 5 (فاکتورهای تکنیکی در سئو on-page) از پکیج سئو مقدماتی تا پیشرفته (10 ساعت و 15 دقیقه)

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی آموزش های مرتبط با مقاله در پایین همین بخش کلیک نمایید.