فریلنسر چیست

طراحی سایت
فریلنسر چیست
 • 14 مرداد 1399
 • 627
 • 3

امروزه با توجه به شرایط کرونا و گران بودن نیروی کاری و همچنین هزینه های زیاد برای ایجاد نمودن محیط فیزیکی برای کسب و کار, نوع خاصی از حرفه در حال گسترش میباشد که میتوان با هزینه های کمتر پول و درآمد بیشتری را به دست آورد. بله درست متوجه شدید. ما در این مقاله در سایت الگوها قرار است در مورد شغل فریلنسری (Freelancer) صحبت خواهیم نمود .

 

فریلنسر چیست یا کیست؟

فریلنسر به فرد یا گروهی گفته می شوند که میتوانند از راه دور (منزل یا محل کار یا کافی شاپ و ...) سرویس ها و خدماتی را برای افراد مختلف در دنیا انجام دهند و دستمزد خود را دریافت نمایند.

به عنوان مثال فرض کنید که شما به دنبال طراحی لوگو هستید و به شرکت ها و سازمان های متعددی هم مراجعه نموده اید و در نهایت متوجه شده اید که هزینه های طراحی لوگو در این شرکت ها نسبت به جاهای دیگر زیاد است. خوب این منطقی است به دلیل اینکه چنین شرکت هایی هزینه های زیادی برای اداره خود دارند و مجبور هستند این هزینه ها را از مشتریان خود اخذ نمایند و در نهایت محصول نهایی هزینه ای بالاتر خواهد داشت. بنابراین شما می توانید از طریق گوگل و یا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به دنبال افرادی بگردید  که دارای نمونه کارهای خوب و هزینه های پایین تری هستند و با آنها کار نمایید. دقیقا در چنین زمانی شما به دنبال یک فریلنسر هستید و باید با او برای انجام کار ارتباط برقرار نمایید.

 

چگونه یک فریلسنر موفق باشیم؟

شما در ابتدا باید مشخص کنید که آیا قرار است به صورت تمام وقت این کار را انجام دهید و یا در کنار کار اصلی خود به صورت نیمه وقت این کار را انجام دهید. بستگی به زمانی که برای کار فریلنسری در نظر می

گیرید میتوانید برای تحویل پروژه ها نیز زمان بندی داشته باشید.

بیشتر افرادی که کار فریلنسری را انجام می دهند باز هم به دلیل کاهش هزینه ها, از منزلشان این کار را می کنند. بنابراین چون در محیط منزل این کار را انجام می دهید باید شرایط و ظوابط را هم در آن محیط برقرار نمایید. مانند:

 • محدودیت ارتباط با افراد دیگر خانواده در زمان کاری
 • محدودیت ارتباط با دوستان در زمان کاری
 • محدودیت استفاده از شبکه های اجتماعی و تلفن همراه برای کارهای شخصی در زمان کاری

 

چگونه یک فریلنسر موفق را پیدا کنیم؟

اگر در مقام کارفرما هستید و دوست دارید تا کار خود را به بهترین فرد برای انجامش بسپارید پس باید معیارهای مختلفی را برای انتخاب آن داشته باشید. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • نمونه کارهای واقعی
 • میزان رضایت مشتریان از او
 • مدت زمان انجام پروژه 
 • میزان مهارت های واقعی او برای انجام پروژه

شما به راحتی می توانید یا از وب سایت و یا از شبکه های اجتماعی ایشان نمونه کارهای او را به دقت بررسی نموده و سطح توانایی های او را متوجه شوید. حتی می توانید با سلیقه فرد فریلنسر هم بیشتر آشنا شوید تا اطمینان لازم برای انتخاب ایشان را داشته باشید.

 

چگونه یک فریلسنر پروژه های خودش را پیدا می کند؟

شاید مهمترین بخش زندگی حرفه ای یک فریلنسر همین بخش باشد. چرا که جلب رضایت و اعتماد مشتریان برای فریلنسرها کمی مشکل به نظر می آید. بسیاری از افراد دوست دارند تا پروژه های خود را به شرکت هایی که دارای محل و موقعیت جغرافیایی مشخصی هستند بسپارند تا در زمان بروز مشکل بتوانند به راحتی پیگیری نمایند. از این رو باید در ابتدا نظر چنین افرادی را جلب نمایید تا بتوانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار نمایید. 

معمولا زمانی که یک فریلنسر مدت زمان زیادی این کار را انجام دهد و نمونه کارهای قوی داشته باشد و افراد بیشتری او را بشناسند, بهتر می تواند نظر مشتریان خود را جلب نمایند و پروژه های بهتر و بیشتری را بگیرد.

ولی یکی دیگر از راههایی که فریلنسر ها می توانند پروژه های خوبی را بگیرند و یا به صورت کاملا مستقل برای خود کار نمایند, استفاده از سایت های فریلنسری است که می توانند پروژه های زیادی را در این سایت ها پیدا نمایند.

این سایت ها هم در داخل ایران و هم خارج از ایران فعال هستند و نسبت به توانایی های شما می توانند پروژه ها را در اختیار شما قرار دهد و در صورت انجام درست پروژه ها توسط شما, هم دستمزد شما را پرداخت می نمایند و هم خودشان پورسانت را دریافت می نمایند.

فریلنسر چیست

دورکاری برای شرکت های خارجی

دورکاری برای شرکت های خارجی یا همان فریلنسری مزیت خوبی برای افرادی که در ایران زندگی می کنند به وجود می آورد و آن هم درآمد دلاری آن است. شما به راحتی می توانید پروژه های مد نظر آنها را با توانایی ها و مهارت های خود انجام داده و سپس درآمد دلاری خود را داشته باشید. حتی اگر هم قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارید می توانید از این فرصت شغلی خودتان استفاده نموده و خارج از ایران ادامه فعالیت های فریلنسری خود را انجام دهید.

یکی از بهترین شرکت ها و سازمان هایی که می توانید مطمئنا با آنها کار فریلسنری خود را آغاز نمایید, مجموعه Envato می باشد که بخش های مختلفی در این سازمان وجود دارد که نسبت به سطح مهارتی و دانش خودتان می توانید آن را انتخاب نمایید. مانند

 • themeforest برای افرادی که کار طراحی سایت و گرافیک سایت را انجام می دهند
 • graphicriver برای افرادی که تنها کار گرافیکی و لوگو و ... را انجام می دهند

هم اکنون یک آموزش کامل در زمینه کسب درآمد دلاری از Envato و بازار تم فارست در مجموعه آموزشی الگوها وجود دارد که می توانید پس از مشاهده ویدئوی دموی در قسمت پایین همین مقاله, نسبت به تهیه دوره اقدام نمایید و خود را با قدرت وارد این بازار نمایید. آموزش کسب درآمد دلاری در بازار Envato

 

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • معمولا چه افرادی کار فریلنسری را انجام می دهند؟

  افرادی که دوست دارند تا به صورت مستقیم با مشتری در ارتباط باشند و از کار در محیط ها کاری خسته شده اند. البته درآمد هم برای این افراد از اهمیت برخوردار است.

 • معمولا درآمد افراد فریلنسر چقدر است؟

  این بستگی به میزان مهارت های آنها و پروژه هایی که در طول ماه می گیرند و یا میزان پروژه هایی که انجام می دهند. درآمد در این بخش می تواند متغیر باشد.

 • بهترین شغلی که برای می توان در آن فریلنسر بود چیست؟

  معمولا حرفه هایی که میتوان کاملا به صورت دیجیتالی آنها را انجام داد میتواند بهترین گزینه باشد مانند طراحی سایت و برنامه نویسی و طراحی لوگو و غیره

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...