متا تگ توضیحات

سئو
متا تگ توضیحات
 • 11 مهر 1398
 • 1032
 • 2

متا تگ توضیحات در حقیق همان Meta Description میباشد که امروزه در بیشتر یا تمامی صفحات وب سایت دنیا جا خوش کرده است و برای موتورهای جستجو اطلاعات خوبی را به وجود آورده است. البته موتورهای جستجو هم این اطلاعات را به جستجو کنندگان خودشان نشان میدهند و همین افراد جستجو کننده از روی متن متا تگ توضیحات میتوانند تصمیم بگیرند که آیا باید وارد سایت بشوند یا خیر.

به تصویر زیر نگاه کنید:

متا تگ توضیحات

قبل از اینکه بخواهیم بیشتر در مورد موتورهای جستجو صحبت کنیم اگر در مورد کارکرد و موارد پشت پرده موتورهای جستجو اطلاعاتی را ندارید و یا اینکه با کلمات و اصطلاحات سئو CTR یا Impressions و ... آشنایی ندارید, آموزشی کامل (17 ساعته ) برای شما تهیه شده است که هم اکنون میتوانید فصل 2 کلمات که همان اصطلاحات سئو را مشاهده نمایید.

آیا میدانستید همین توضیحات متا میتواند بر روی ورودی و ترافیک سایت شما تاثیر داشته باشد و از همه مهمتر بر روی CTR.

منظور از CTR همان Click-Through Rate است که یک عددی بر حسب درصد می باشد که در نهایت نشان می دهد کاربران چقدر روی این مورد کلیک می کنند. اگر یادتان باشد Impressions یا دیده شدن داشتیم و در مورد آن صحبت کردیم.

به تصویر زیر نگاه کنید و فرمول آن را بشناسید:

خوب طبیعتا هر چقدر عدد CTR بالاتر باشد، بهتر است. یکی از عواملی که CTR یا Click Through Rate را بالا می برد، همین وجود Title، Url، Description مناسب است که می توانید توصیف کنید. نیازی نیست که 160 کاراکتر بنویسید. هر چه کمتر باشد بهتر است. نیازی نیست که همه برگه های تان را در این زمینه خرج کنید. هر چیزی که لازم است در این جا می توانید به موتور جستجو بگویید که در نهایت از طریق موتور جستجو، کاربر می تواند آن را ملاحظه کند.

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • متا تگ توضیحات همان Meta description است؟

  بله دقیقا. معمولا در برخی از منابع به نام متا تگ توضیحات هم اشاره شده است که به همان متنی گفته می شود که در صفحه نتایج موتورهای جستجو برای کاربران نشان داده میشود

 • آیا متا تگ توضیحات بر روی CTR هم تاثر میگذارد؟

  بله دقیقا. به دلیل اینکه کاربران این متن ها را عموما می خوانند و سپس تصمیم میگرند که صفحه مورد نظر را مشاهده نمایند و یا به سراغ گزینه بعدی روند. بنابراین میتواند بر روی CTR و حتی ماندگاری کاربران تاثر گذار باشد.

 • آیا متن متا تگ توضیحات بر روی Dwell تاثیر گذار است؟

  بله حتما. چون کاربران متن متا تگ توضیحات را میخوانند و سپس تصمیم میگیرند که وارد صفحه سایت شوند, بنابراین اگر در صفحه مورد نظرشان گزینه ای که به دنبالش هستند را پیدا نکنند و یا با متن متا تگ توضیحات منافات داشته باشد حتما به سرعت از سایت شما باز خواهند گشت و این میتواند بر روی Dwell Time تاثیر گذار باشد.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...

آموزش های مرتبط با مقاله