پروژه تمرینی html

طراحی سایت
پروژه تمرینی html
 • 09 آذر 1398
 • 1925
 • 4

یاد گرفتن زبان html همراه با پروژه و انجام پروژه کار بسیار لذت بخشی میباشد. به دلیل اینکه زبان html در تمامی سایت های دنیا به کار رفته است و اگر سایتی زشت و زیبا به نظر میرسد, مطمئنا یکی از دلایل آن استفاده درست یا غلط از زبان html میباشد. زبان html در نسخه های متعددی یافت میشود و تاریخچه طولانی و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است ولی آخرین نسخه آن که بسیار هم اهمیت دارد, نسخه HTML5 میباشد. در این نسخه همان قابلیت ها و دستورات و تگ های نسخه های قبلی وجود دارد به همراه اضافه شدن دستورات جدید برای راحتی کار طراحان و حتی برنامه نویس ها.

هم اکنون می توانید بهترین آموزش زبان HTML5 در ایران را از سایت الگوها تهیه نمایید و با قدرت و اطمینان خاطر به طراحی سایت بپردازید. بیش از 4000 هنرجو از این آموزش استفاده کرده اند. مشاهده جزئیات آموزش HTML5

حتی طراحان و برنامه نویس هایی که در بازارهای جهانی مانند تم فارست فعالیت میکنند, این استانداردها را باید به خوبی استفاده نمایند که بسیاری از آنها در روزگاران گذشته از دوره های آموزش html5 سایت الگوها استفاده کرده اند.

جالب است بدانیم تگ هایی به زبان HTML5 اضافه شده است که می تواند تا حدی کار برنامه نویسان را راحت نماید مانند استفاده از زبان هایی مانند JavaScript. به عنوان مثال زمانی که می خواهیم فرم ها را Validate نماییم خود زبان html5 قابلیت های جدیدی را به زبان اضافه نموده است که بدون استفاده از JavaScript میتوانیم این کار را انجام دهیم.

در گذشته برای طراحان سایت همیشه مشکل بزرگی وجود داشته است و آن هم عدم پشتیبانی مرورگرها از نسخه های جدید زبان html بوده است و اوج این مشکلات را در html5 میتوانستیم ببینیم که بیشتر این پشتیبانی نکردن ها مربوط به مرورگر Internet Explorer بوده است. ولی با کنار رفتن مرورگر IE. بروزرسانی های مکرر مرورگرهای جدید این مشکلات چندان سد راه طراحان نمیباشد و آنها با خیال راحت میتوانند از دستورات جدید هم در زبان html و هم در زبان css استفاده نمایند.

برای یادگیری بهتر  پروژه های تمرینی html زیادی وجود دارد که بسیاری از این پروژه ها را به صورت آنلاین میتوانید مشاهده نمایید و از آن برای درس های تمرینی یادگیری زبان html استفاده نمایید. به عنوان مثال میتوانید با دیدن سایتی و طراحی دقیق آن مانند خودش راه یادگرفتن زبان html را بهتر و سریعتر نمایید. البته آموزش های بسیار زیادی هم در بازار وجود دارند که شما میتوانید از آنها برای یادگیری بهتر استفاده نمایید.

برای تمرین بیشتر جهت یادگیری زبان html میتوانید از یادگرفتن کدها کار خود را آغاز نمایید چراکه همین کدها جهت تفسیر توسط مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرند. هر چقدر این کدها بهتر و اصولی تر نوشته شوند, سایت و صفحات وب سایت بهتر و موثر تر به کاربران نشان داده خواهد شد.

به یاد داشته باشید که زبان html جزء زبان های سمت کاربر محسوب میشود و میتوان توسط آن وب سایت های استاتیک را طراحی نمود بنابراین برای اجرای چنین وب سایت هایی نیاز به داشتن سرور های قدرتمند نمیباشد و شما میتواید در مدت زمان اندکی چنین وب سایت هایی را راه اندازی نمایید. البته زبان هایی مانند PHP که جزء زبان های برنامه نویسی و سمت سرور تلقی میشوند در کنار زبان html میتواند کار خود را ادامه دهند.

در حقیقت زبان html حکم ساختار و اسکلت سایت را دارد و اجزاء دیگر بر روی این ساختار سوار می شوند و تشکیل سایت را میدهند به همین دلیل است که بهتر است در ابتدا برای آموزش زبان html وقت و زمان بسیار خوبی را بگذارید تا در نهایت نتیجه ای بسیار خوبی را کسب نمایید.

زبان html یادگیری

برای یادگیری زبان html برای خودتان یک محدودیت و یا deadline ایجاد نکنید به دلیل اینکه مطالب کاربردی این زبان بسیار فراگیر میباشد و شما باید تمامی آنها را در قالب وب سایت پیاده سازی نمایید. آن هم وب سایتی که هم باید زیبا باشد و هم در تمامی مرورگرهای متداول دنیا به خوبی و هیچ مشکلی دیده شود.

  

ادامه آموزش در فایل ویدئویی

نکته:

اگر تا به اینجا این مقاله مورد پسند شما بوده است جالب است بدانید که آموزش جامع یادگیری زبان HTML5 در قالب آموزش ویدئویی برای شما فراهم شده است. 

سوالات متداول ( 4 ) سوال مطرح شده
 • آیا آموزش خوبی برای یادگیری HTML می شناسید؟

  بله. شما هم اکنون برای یادگیری HTML می توانید از سایت الگوها و بخش آموزش HTML5 اقدام نمایید. تمامی تگ ها را در این آموزش فرا خواهید گرفت.

 • آیا برای بهینه سازی زبان HTML5 باید کاری انجام داد؟

  شما این کار را میتوانید از ابتدا طراحی سایت و در زمان آپلود سایت انجام دهید. اما ابزارهایی هم مانند W3C Markup Validation Service هم میتواند در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی نماید.

 • آیا برای بهینه سازی زبان CSS3 باید کاری انجام داد؟

  این کار معمولا در زمان طراحی سایت و یا حتی پس از آپلود سایت میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما توسط سرویسی به نام W3C CSS Validation Service میتوانید این کار را به خوبی انجام دهید و مشکلات CSS سایت و صفحات سایت را برطرف نمایید.

 • چگونه میتوانم در زمان آموزش HTML پروژه های تمرینی هم انجام دهم؟

  شما میتوانید یکی از سایت هایی که همیشه و هر روزه به آن سر میزنید را به عنوان پروژه تمرینی و آموزشی خود انتخاب نمایید و در طول آموزش سعی کنید که همانند آن را طراحی کنید.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...