چگونه می توانیم بر روی Domain Authority تاثیر بگذاریم

سئو
چگونه می توانیم بر روی Domain Authority تاثیر بگذاریم
 • 08 مهر 1398
 • 646
 • 4

اول از این که شما نمی توانید بر روی Domain Authority تاثیری بگذارید، یعنی خودشان گفته اند که خیلی سخت می توانید این کار بکنید. مثلا نمی توانید از روش های مختلف و یا به اصطلاح کلک زدت برای تاثیر گذاشتن روی این عدد به کار ببرید. این که شما باید Overall سئو خوبی داشته باشید تا روی این DA تاثیر بگذارد، یا Backlink های تان خوب کار کرده باشید تا بتوانید روی آن تاثیر بگذارید. اما در این جا به برخی روش هایی اشاره می کنم که از سایت MOZ استخراج کردم و خودشان راهنمایی کردند که این چند تا بتوانید کمی بر روی DA تاثیر بگذاربد.

 

ما چگونه این چند کار را برداشت می کنیم؟

اگر مثلا بخواهید Backlink سازی کنید، بهتر است این چند فاکتور وجود داشته باشد. یعنی یک جورایی تکنیک را می گیرید و در جهت دیگری استفاده می کنید، چون به هر حال هر چقدر این عدد ممکن است تقریبی و یا متغیر باشد، ولی باید این را قبول کنیم که این ها روی محصول خودشان کار کردند، اصلا نمی خواهم آن ها را زیر سوال ببرم، نه محصول ایرانی و خارجی را نمی خواهیم زیر سوال ببریم و در مقامی نیستیم که این کار بکنیم. زیرا اگر ما الان یک ساعت در این باره صحبت می کنیم، اما آن ها ده سال یا حتی بیشتر است که روی محصول شان کار می کنند، از این رو نمی توانم بگویم محصول بدی است، اما بیاییم از اطلاعات آن ها در جهت بهتر شدن کارهای مان استفاده کنیم، نه خیلی به آن ها اعتماد کنیم، نه خیلی هم دست کم بگیریم. باید ببینیم که نسبت به سایت مان چگونه جواب می دهد. البته به کوچک و بزرگ بودن سایت هم می تواند بستگی داشته باشد. یعنی فقط این نیست که سایت شما چند صفحه دارد، چه مدت زمانی است که کارش را شروع کرده است، چقدر Backlink یا محتوا دارید و غیره، به همه این ها می تواند ربط داشته باشد.

از این رو اول از همه رقبایتان را مشخص کنید. اتفاقا شرکت MOZ یک ابزار خوبی دارد که می توانید به وسیله آن 3 یا 4 وب سایت رقیبان تان را وارد کنید تا Backlink های آنها را بررسی کند، البته تا یک حدی به صورت رایگان است و از آن به بعد پولی می باشد.

برویم اول این کار را انجام بدهیم و آیتم و آیتم وارد سایت شان شویم و بررسی کنیم.

برای این کار ابتدا یک دامنه سرچ می کنم که در این جا می خواهم از مثال همیشگی مان استفاده کنم: Bike Shop.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده نمایید

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • آیا Domain Authority اهمیت دارد؟

  واژه DA واژه ای برای شرکت MOZ میباشد و شاید هیچ یک از شرکت های دیگر سئو و مخصوصا گوگل هیچ اهمیتی برای DA نداشته باشند. ولی می تواند یکی از معیارهای سئو و ارزشیابی وب سایت ها امروزه باشند. بنابراین باید به نظر خودتان باز گردید

 • برای داشتن DA بالاتر برنامه ریزی طولانی مدت نیاز است؟

  بله حتما. شما باید بر روی سئو داخلی و مخصوصا سئو خارجی سایت کار نمایید. نمیتوان برای داشتن DA بالاتر به صورت کوتاه مدت نگاه نمود بلکه باید دائما محتویات جدید به سایت اضافه نمود و سلیقه کاربران را در سایت رصد کرد

 • آیا برای داشتن DA بالاتر باید به شرکت MOZ پولی را پرداخت نماییم؟

  ابدا. شما برای داشته DA و PA بالاتر نیازی ندارید تا پولی را به شرکت MOZ پرداخت نمایید بلکه شما برای استفاده از ابزار شرکت MOZ باید به صورت ماهیانه و به صورت آبونمانی پولی را به MOZ پرداخت نمایید.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...