چگونه کاربران خود را با موارد تازه و جدید انگیزه ببخشیم

طراحی سایت
چگونه کاربران خود را با موارد تازه و جدید انگیزه ببخشیم
 • 02 بهمن 1398
 • 433
 • 2

موارد جدید و تازه می تواند مردم را انگیزه ببخشد تا اهداف خود را دنبال کنند. طراحان می توانند از این تمایل به وسیله تطابق دادن زمان و محتوای پیام، بهره ببرند.

 

تاثیر شروع جدید.

آیا تا به حال برنامه هایی را برای سال جدید ترتیب داده اید؟ اگر تا به حال این کار را نکرده اید، حداقل احتمالا افرادی را می شناسید که اهدافی را برای خود مشخص می کنند و از شروع جدیدی رویدادهایی مانند سال نو که به میان می آیند، در این راستا و رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

شرایط خاص و یا رویدادها مانند سال نو باعث می شوند تا مردم بیشتر و در سطح وسیع تری به زندگی خود فکر کنند که در نهایت به آن ها الهام بخشیده می شود تا اهدافی را برای رفتارهای بهتر  خود مشخص نمایند. این پدیده به رفتار "تاثیر شروع جدید" ارتباط دارد.

تعریف: بر اساس تاثیر شروع جدید، مردم احتمالا بیشتر دوست دارند تا برای اهداف خود بعد از رویدادهایی که نمایان گر موارد جدید است (مانند سال نو)، عکس العمل هایی را انجام داده و دست به کار شوند.

 مثال هایی از این رویدادها که تاثیر شروع جدید را در بر دارد شامل شروع هفته، ماه، سال، ترم مدرسه و یا تولد و در نهایت رویدادهای خاص که شخصا مفهوم هایی در بر دارد مانند تغییر شغل، رفتن به یک شهر جدید برای اولین بار و یا تعطیلات عمومی و مذهبی می باشد که همگی می توانند این تاثیر را به وجود بیاورند.

بیشتر ما می خواهیم در بخش هایی بهبود یابیم (به طور مثال ورزش کردن بیشتر، خوردن غذاهای سالم تر، پس انداز پول و غیره). ما هم چنین زمان هایی در گذشته که در رسیدن به این اهداف شکست خورده ایم را به یاد داریم. روانشناسان تاثیر شروع جدید را مطالعه کرده اند که یافته های آن ها نشان می دهد این امر به این دلیل کاربردی و عملی می شود که با برجسته نمایان کردن شرایط قبلی، آینده روشنی را برای مردم به تصویر می کشد تا تصمیمات بهتری را اتخاذ کنند. رویدادهای خاص که دوره زمانی جدیدی را نمایش می دهند – شروع جدید- به ما کمک می نمایند تا اشتباهات مان را در گذشته نگاه داریم و احساسات مثبتی را نسبت به حال حاضر و آینده روشن کسب نماییم. این احساسات مسیری را برای مردم می گشاید تا رفتارهایی را بر اساس اهدافی که تعیین کرده اند، در خود پرورش دهند.

گاهی اوقات این تاثیر در پیش بینی یک شروع جدید نیز روی می دهد. برای مثال، محققان ADAM ALTER و HAL HERSHFIELD نشان می دهند که زمانی که یک دهه جدید در دوره زمانی نزدیک می شوند، مردن بیشتر تمایل دارند تا زندگی خود را بررسی نمایند. به عنوان نتایج این انعکاس، آن ها در بررسی رفتارهای خود شوق پیدا می کنند.

 

تاثیر شروع جدید در طراحی تجربه کاربری وب سایت ها.

در این جا یک مزیت آشکار برای این پدیده وجود دارد: اگر یک وب سایت تاریخ تولدهای کاربران را بداند، می تواند نقطه قوتی برای انگیزه بخشیدن به آن ها محسوب شود (اما شما به این منظور نباید به اجبار تاریخ تولد آن ها را بپرسید). شروع جدید یک فرصت خوب برای هدایت کاربران در مسیری است که هم برای آن ها و هم برای سایت منفعت دارد. به طور مثال، آن ها ممکن است در نهایت یک زبان خارجی را یاد بگیرند و یا برای شرکت در دوره های آموزشی در سایت الگوها اقدام کنند و یا یک مشاور اقتصادی را به کار بگیرند.

برای به کار بردن تاثیر شروع جدید در ساخت سایت رایگان وردپرس به عنوان روشی برای ترغیب بیشتر کاربران به انجام دادن کارهایی در سایت، با ملاحظه مواردی شروع کنید که به کاربران تان انگیزه می بخشد:

1.رفتارهای امیدوار کننده کاربران خود را درک کنید. آن ها چگونه می خواهند تا خود را بهبود دهند؟ آیا امید آن ها بر اساس زمان های مختلف سال تغییر می کند؟ این مورد می تواند به فکر کردن به یک هدف بزرگ تر در ابتدا کمک کند که در راستای رفتارهایی است که به رسیدن به اهداف ارتباط دارد. برای مثال، یک هدف ممکن است به مسائل مالی ارتباط پیدا کند. به عنوان یک رفتار امیدوار کننده برای آن، هدف می تواند پس انداز کردن X$ در هر ماه برای بازنشستگی باشد.

 1. انگیزه های کاربران خود را با آن چه که وب سایت شما ارائه می دهد، مطابقت دهید. چگونه سازمان و یا شرکت شما می تواند به کاربران کمک کند تا به اهداف خود دست یابند ؟به یاد داشته باشید که اهداف مفاهیم گسترده ای دارند، مانند اهداف سلامتی جسمی، آموزشی، حرفه ای و درون فردی. در کدام بخش ها، وب سایت و یا تجارت شما می تواند تفاوتی را به وجود بیاورد؟
 2. پیام خود را با یک رویداد موقتی همگام سازی کنید. یک شروع جدید را را برجسته کنید که یاد مردم می اندازد که گذشته هر چه که بود، گذشته است و حالا آن ها می توانند دوباره شروع کنند و برای رسیدن به اهداف خود تلاش نمایند.

به کار بردن "تاثیر شروع دوباره"

مثال: سرمایه گذاری برای بازنشستگی.

مثال: مشارکت در یک امر خیر.  

1.اهداف و رفتارهای امیدوار کننده.

هدف: درآمد کسب کردن.

رفتار امیدوار کننده: در هر ماه X$ کنار گذاشتن.

هدف: پشتیبانی از یک دلیل که برای فرد مورد نظر معنا و مفهوم دارد.

رفتار امیدوار کننده: حداقل X$ در سال به خیریه بخشیدن و یا داوطلب بودن برای Y ساعت.

2.چگونه یک شرکت می تواند کمک کند.

30 دقیقه مشاوره رایگان

مدیریت حساب برای سرمایه گذاری

سادگی در پس انداز کردن

انجام دادن کار خیر به شیوه آسان تر.

و نشان دادن چگونگی انجام شدن این مشارکت ها.

3. رویدادهای خاص.

روز بعد از مهلت ثبت مالیات (برای مثال، یک روز بعد از این که انجام امور مالیاتی را پشت سر گذاشتید، می تواند شروع خوبی به منظور پس انداز برای دوره بازنشستگی باشد)

شروع ربع چهارم سال

زمانی که مردم به 39 تا 49 سالگی و یا غیره می رسند.

به دوران مدرسه بازگردید (برای مثال، سال تحصیلی جدید که شروع می شود می توانید خرید لوازم التحریری را به عنوان کمک برای کودکان، انجام دهید).

بعد از تولد (شما یک سال بزرگ تر می شوید. هم چنان که این سال را شروع می کنید، کمک مالی و خیرخواهانه به بیمارستان می تواند برای دیگران، سلامتی را به ارمغان بیاورد).

 

 

در ادامه دیگر روش های بکارگیری تاثیر شروع دوباره در طراحی های تان می باشد.

 •       پیام های ایمیل را با شروع جدید همگان و همراه کنید. سعی کنید تا کمپین های مورد نظر خود را با شرایط خاص و تعطیلات، تجربه های جدید، تولد ها و دیگر موارد همراه سازید. مهم ترین مورد در این جا این است که واقعا بدانید که این رویدادها برای مخاطبین شما مهم می باشند یا خیر. درک شخصیت ها و خصوصیت های رفتاری در این جا بسیار مهم است.
 •       مطابقت دادن محتوا و پیام رسانی با رویداد مورد نظر.

به یاد داشته باشید که هدف برجسته کردن گذشته و در کنار آن مهم جلوه دادن آینده همراه شروع جدیدی است. برچسب گذاری کوچک و تغییرات متنی برای تشخیص یک رویداد و یا شرایط از دیگری، بسیار کمک کننده است.

این ایمیل از WHITTL.COM روی سال جدید به عنوان شانسی برای شروع دوباره تاکید دارد: "NEW YEAR. NEW YOU." این سال جدید تماما درباره ایجاد تغییرات بزرگ است.

 

        کمپین ها و یا درخواست هایی که به آن رویدادها از نظر مفهومی ارتباطات نزدیکی دارد را با رفتارهای امیدوار کننده ترکیب کنید. به این ترتیب؛ از این رویدادها با تبلیغ سرویس ها و موارد مربوطه نفع ببرید.

MINT.COMیک سرویس مدیریت اقتصادی شخصی است که شروع دوره مالیاتی را اعلام می کند. این پیام از این رویدادی که یک بار در  سال روی می دهد، استفاده می کند تا یک شرکت مربوطه را پیشنهاد دهد، مانند WEALTHFRONT.

 

نتیجه گیری و ملاحظات اخلاقی.

شروع جدید روی خواسته ها و آرزوهای مردم تاثیر می گذارد تا از خود واقعی شان در گذشته فاصله بگیرند و به یک "من" جدید فکر کنند. و از این رو باید عملکردهایی در راستای این رفتارهای امیدوار کننده و آینده نگرانه انجام شود. طراحان می توانند از این تاثیر به عنوان ابزاری استفاده کنند که مردم را تشویق می کند تا عملکردهای دلخواهی را برای پشتیبانی از آن گونه که می خواهند خود و شرایط شان را بهبود دهند، اجرا نمایند.

همان طور که در دوره آموزشی کامل خود درباره طراحی وب سایت متقاعد کننده بحث کردیم، هر زمان که طراحی هایی را ارزیابی می کنیم تا از آن چه که درباره رفتارهای انسان ها می دانیم، نفع ببریم، این را باید به یاد داشته باشیم که باید با حس مسئولیت و زیر نظر داشتن اصول اخلاقی در این زمینه دست به کار شویم و عمل نماییم. وب سایت های باید کاربران را وارد مسیری کنند که برای هر دو جانب منفعت دارد و نباید رفتارهایی را به وجود بیاورد که برای کاربران مضر است و مخل آرمان های آن ها محسوب می شود. ما سازمان ها و وب سایت ها را تشویق می کنیم تا تنها از این تاثیر شروع جدید تنها در مواقعی استفاده کنند که نتیجه می تواند برای مردم بسیار عالی باشد، نه این که تنها بر اساس معیارهای کلید اجرایی سازمان ها و وب سایت ها بنا شود.

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • آیا طراحی خوب سایت میتواند در کاربران سایت انگیزه ایجاد نماید؟

  بله حتما. طراحی خوب باعث میشود تا چشم کاربران نوازش پیدا نماید و کاربران بتوانند به راحتی به دنبال اطلاعاتی که برایش وارد سایت شما شده اند پیدا کنند. بنابراین میتوانید با طراحی خوب سایت بر روی سئو سایت هم تاثیر گذار باشید.

 • برای طراحی خوب چه کارهایی را باید انجام دهم؟

  شما در ابتدا باید خواسته های خود را مشخص نموده و سپس تیم خوبی از طراحان و گرافیست ها را برای این کار استخدام نمایید. نرم افزار photoshop میتواند نقش مهمی در گرافیک سایت شما داشته باشد.

 • آیا میتوان از طراحی وب سایت های دیگر الهام گرفت؟

  بله حتما. ایده برداری و الگوبرداری از سایت های دیگر اشکالی ندارد ولی باید مراقب باشید تا کاملا طراحی های سایت های دیگر را کپی نکنید که این مورد میتواند در شکست سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...