7 سیگنال و نشانه رتبه بندی برتر در سال 2020 واقعا چه چیزهایی اهمیت دارد؟

سئو
7 سیگنال و نشانه رتبه بندی برتر در سال 2020 واقعا چه چیزهایی اهمیت دارد؟
 • 20 مرداد 1399
 • 419
 • 1

از مطابقت یافتن با گوشی همراه، تا محتواها و بک لینک ها، در این مقاله 7 فاکتور رتبه بندی وجود دارد که بیشتر آن ها برای سئو در سال 2020 نیز حائز اهمیت خواهند بود، هم چنین دلیل هر یک از آن ها را نیز بیان می کنیم.

هر سال به نظر می رسد که گوگل به ما یک فاکتور رتبه بندی جدید می دهد.

در سال 2014، HTTPS یک سیگنال رتبه بندی بود.

در سال 2015، قابلیت استفاده در گوشی همراه (Mobile Usability) یک سیگنال رتبه بندی به شمار می رفت.

سپس در سال 2016، زمانی که RankBrain وارد صحنه شد، توسعه محتواها تغییر یافت.

و در سال 2017، فشار های بیشتری روی وب سایت های HTTPS مشاهده شد.

حالا به نظر می رسد که سرعت صفحات وب سایت گوشی همراه فاکتور رتبه بندی بزرگ بعدی است که باید روی آن تمرکز داشته باشیم.

با این وجود، John Mueller ما را مطمئن می کند که "شگفت انگیز بودن" کلیدی برای رتبه بندی در گوگل است.

 

شگفت انگیز بودن

— John ☆.o(≧▽≦)o.☆ (@JohnMu)-  شش سپتامبر 2017

اما، با وجود این که امروزه بالای 1 بیلیون وب سایت به صورت آنلاین وجود دارند، چگونه می خواهید شگفت انگیز باشید؟

یک چیزی که به طور قطع و حتم می دانم این است که تمامی این فاکتورهای رتبه بندی برای ایجاد تجربه کاربری بهتر و شگفت انگیزتر شکل گرفته اند.

با توجه به این که گوگل وب سایت ها را بر اساس صدها فاکتور رتبه بندی ارزیابی می کند، دانستن این که استراتژی سئو خود را در سال 2020 در کجا باید متمرکز کنید تا موفقیت بزرگی را به دست بیاورید می تواند تقریبا غیر ممکن باشد.

اما خبر خوش: سیگنال های رتبه بندی در حال مطابقت یافتن با کاربران می باشند.

این موضوع به معنی ترندهای سئو وب سایتی است که در الگوریتم کنونی ریشه دارند- و با اندکی خلاقیت و باهوش بودن در زمینه سئو وب سایت، کاملا امکان پذیر است که در سال 2020 رتبه بندی خوبی به دست بیاورید.

در حالی که سیگنال های رتبه بندی به قدری زیاد هستند که تنها به هفت مورد محدود نمی شوند، این فاکتورهای موجود در این مقاله فاکتورهایی هستند که باید در سال جدید بیشتر برای شما اهمیت داشته باشند.

در این جا فاکتورهای رتبه بندی وجود دارد که در سال 2020 اهمیت خواهند داشت و دلیل هر یک را نیز به شما می گوییم.

 

1 - محتواهای با کیفیتی منتشر کنید

هیچ کس تا به حال نگفته است که "من در وب سایت خود نیاز به محتواهای با کیفیت ندارم تا رتبه بندی شوم".

کیفیت وب سایت و محتوای وبلاگ هنوز هم در سال 2020 اهمیت دارند. محتواها هنوز هم جایگاه پادشاهی خود را حفظ کرده اند (محتوا، پادشاه می باشد).

همان طور که Rand Fishkin در Whiteboard Friday پیشنهاد می کند، محتواهایی که برای کلمات کلیدی بهینه سازی شده اند هنوز هم قدرت ارزشمند سئو را حفظ می کنند.

محتواهای شما باید اطلاعات ارزشمندی را مهیا نمایند. ساختن صفحاتی بدون هیچ ارزش واقعی می تواند به شما ضرر برساند، دلیل این امر هم بروزرسانی های الگوریتم Panda و Fred گوگل می باشد.

صفحاتی مانند این وب سایت پرتال:

یا این:

حتی نام های بزرگی مانند eBay و Apple شایستگی این را ندارند که تاج بهترین محتواها را بر سر آن ها بگذاریم.

محتواهای با کیفیت درباره ساخت صفحاتی است که مدت زمان ماندن در صفحه را افزایش می دهند، میزان Bounce Rate را کم می کنند و محتوای کمک کننده و مفیدی برای کاربر مهیا می نمایند.

صفحات وبلاگی و راهنمایی هایی مانند این، نوعی از محتواهای با کیفیتی هستند که کاربران و موتورهای جستجو می خواهند.

صفحات دارای محتواهای با کیفیت باید علاوه بر این که خوب نوشته شده و طولانی باشند، باید بیشتر متناسب با معیارهای سئو وب سایت کار کنند. آن ها هم چنین بخش هایی که در ادامه بیان می کنیم را تحت پوشش قرار می دهند تا حضور خود را در SERPs افزایش دهند:

 

نیت و هدف جستجو

دانستن هدف جستجوی کاربری برای ایجاد صفحاتی که موجب ترافیک ارگانیک بیشتر می شود، ضروری است.

CoSchedule با سازماندهی کردن مجدد استراتژی محتوای سئو به منظور مطابقت یافتن با هدف کاربران، افزایش 594 درصدی را در ترافیک خود مشاهده کرد.

و گوگل با Featured Snippets جدید، نتایج جستجو را بروزرسانی می کند که برای عبارت های جستجوی چند منظوره طراحی شده اند.

درک کنید که هدف کاربران مورد نظر چیست، شما باید به سراغ گوگل آنالیتیکس بروید تا ببینید که کاربران به دنبال چه چیزهایی می باشند.

گزارش هایی مانند Site Search و User Flow می توانند به شما ایده ای از این موضوع بدهند که مشتریان شما به دنبال چه چیزهایی می باشند.

شما هم چنین می توانید گزارش Search Analytics را در گوگل سرچ کنسول مشاهده کنید. این گزارش به شما بینش هایی می دهد که مردم در SERPs روی چه چیزهایی کلیک می کنند تا به وب سایت شما دست یابند.

 

 

تحقیقات کلمات کلیدی

علی رغم این که برخی فکر می کنند که تحقیقات کلمات کلیدی برای رتبه بندی شدن لزومی ندارد، تحقیقات کلمات کلیدی هنوز هم از ساخت محتواهای با کیفیت پشتیبانی می کند. علی رغم تحقیقات کلمات کلیدی، این روزها، کلمات کلیدی به عنوان راهنمایی برای ساخت محتواها عمل می کنند.

از طریق تحقیقات رقیبان و استخراج اطلاعات، شما می توانید ارزش های کلمات کلیدی را بیابید که دارای میزان جستجوی متوسطی می باشند، اما میزان کلیک در وب سایت (CTR) شما را افزایش می دهند.

بررسی کنید که چگونه Chris Hornack، بنیانگذار Blog Hands، بعد از اجرای تحقیقات کلمات کلیدی، افزایش 80 درصدی را در ترافیک خود مشاهده کرد.

از این رو، هم چنان زمزمه هایی در این زمینه به منظور تاثیر منفی تحقیقات کلمات کلیدی وجود دارد، شما باید کلمات کلیدی ابتدایی خود را شناسایی کنید و می بایست آن ها را در قالب محتواهایی به کار ببرید که متناسب با کاربران باشند.

برای مثال، یک مطالعه گوگل مشخص کرده است که عبارت های جستجوی گوشی همراه مانند "brands like" و "stories like" در طول دو سال گذشته، افزایش 60 درصدی داشتند. این مطالعه نیاز به "مطابقت دادن استراتژی کلمات کلیدی برای مشتریان گوشی همراه" را توضیح می دهد.

Andrea Lehr، استراتژیست روابط تجاری در Fractl، بینش های خود را درباره چگونگی جمع آوری و پیدا کردن کلمات کلیدی خود را در این جا به اشتراک می گذارد.

 

جستجوی صوتی

بر اساس گوگل، 72 درصد از افرادی که دارای سخنگوی صوتی فعالی می باشند، می گویند که ابزارهای شان اغلب به عنوان بخشی از روتین روزانه شان مورد استفاده قرار می گیرند.

این موضوع اثبات می کند که از زمان رشد دستیارهای AL مانند Siri، Alexa و Cortana ، روش جدیدی از جستجو کردن در راه است.

بهینه سازی کردن به روشی که مردم صحبت می کنند می تواند احساساتی مانند احساسی که اولین بار به کلاس یوگا می روید را به وجود بیاورد.

 

Dawn Anderson توصیه های شگفت انگیزی را در ارتباط با سئو برای جستجو صوتی ارائه می کند که شامل فکر کردن درباره این که مردم چگونه سوالاتی را می پرسند و درک کردن عبارت های جستجوی محلی و هدف و نیت آن ها می باشد.

و Brain Dean ا بعد از مرور و بازبینی 10000 نتایج Google Home، اخیرا بینش هایی را برای بهینه سازی کردن جستجوی صوتی به اشتراک گذاشت.

 

Rich Snippets

Rich Snippets از یک الگو و طرحی برای نشانه گذاری متن و اطلاعاتی استفاده می کنند تا قابلیت مشاهده شدن آن ها را در نتایج جستجوی گوگل بهبود دهند.

Rich Snippets می تواند به معنی تصاویر و امتیاز (با ستاره ها مشخص می شود) صفحه یا وب سایت مورد نظر در صفحه نتایج باشد (که معمولا برای دستور پخت ها به کار می رود) و چیزی مانند این است:

Rich Snippets می تواند میزان کلیک در وب سایت را افزایش و میزان Bounce Rate را کاهش دهد زیرا باعث می شود تا کاربران قبل از کلیک کردن روی آن، پیش نمایشی از محتواهای تان را مشاهده کنند.

اگر SERPs مانند درب ورودی ساختمان تجاری شما باشند، صفحات محتوای شما داخل ساختمان می باشند و به کاربران نشان می دهند که وب سایت شما (هم چنین محصولات و خدمات تان) ارزش وقت گذراندن آن ها را دارند یا خیر.

با ساخت محتواهای با کیفیت برای وب سایت تان، شما مکان گرم و صمیمی را برای کاربران و موتورهای جستجو ایجاد می کنید.

John Mueller عضوی تیم گوگل، این که چه فاکتورهایی برای Rich Snippets مهم است را مشخص نخواهد کرد، از این رو ما می توانیم تنها از دستورالعمل های گوگل برای Rich Snippets پیروی کنیم.

 

2 - وب سایت خود را مطابق با گوشی های همراه بسازید

در حالی که شاید این موضوع همیشه برای شما ضرری نداشته باشد، اما وب سایت های بیشتر و بیشتری در حال انتقال از این روش وب سایت گوشی همراه به سمت ساخت وب سایت های ریسپانسیو می باشند.

حتی اگر گوگل گفته باشد که علنا هیچ یک از روش های خاصی برای ساخت وب سایت گوشی همراه را پشتیبانی نمی کند (حال ریسپانسیو، داینامیک و یا URLs جداگانه ای داشته باشند، فرقی ندارد)، اما در هر صورت زمانی که بحث رتبه بندی می شود، فرمت پیشنهادی آن ها، یک وب سایت ریسپانسیو می باشد.

گوگل بیان کرده است که به جای سیگنال هایی به منظور وجود صفحات گوشی همراه/دسک تاپ متناظر و شبیه به هم، این طراحی ریسپانسیو است که به الگوریتم های آن ها کمک می کند تا به طور صحیحی خواص ایندکس کردن صفحات را مشخص نمایند.

در عصر ایندکس "ابتدا- گوشی همراه"، وب سایت گوشی همراه می تواند برای این که وجود و حضور شما را در SERPs مشخص کند، بسیار حیاتی و ضروری باشد. از این رو برای این که هم چنان وجود خود را حفظ کنید، دستورالعمل های گوگل را رعایت نمایید و مطمئن شوید که محتوای شما هم در گوشی همراه و هم در دسک تاپ با هم مطابقت دارند.

هر زمان که می توانید راه را برای موتور جستجو ساده کنید تا نتایج خود را بهبود دهد، حتما آن کار را انجام دهید.

 

3 - یک وب سایت امن بسازید (HTTPS)

حدود یک سال پیش، Dr. Pete J. Meyers نوشت که 30 درصد از صفحه 1 نتایج جستجوی گوگل، از HTTPS استفاده می کردند.

در حالی که تغییر به HTTPS ضرورتا به وب سایت شما ضربه نمی زند، تغییرات بسیار متعددی از زمانی که گوگل در سال 2014 اعلام کرد که HTTPS یک سیگنال رتبه بندی می باشد، به وجود آمده است.

در سال 2017، گوگل اعلام نمود که مرورگر Chrome آن ها (که 45 درصد از ما از آن استفاده می کنیم) شروع به هشدار دادن وب سایت هایی کرده است که  HTTPS ندارند و این کار را با یک پرچم تحت عنوان "Not Secure" در نوار URL نشان می دهد. بعد از اعلام هشدار نهایی آن ها، اگر هیچ تغییر را به HTTPS انجام ندهید، مطمئنا شروع افزایش میزان Bounce Rate وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

در اینجا به شما نشان می دهم که زمانی که HTTPS را به کار می برید، Chrome  به چه صورت است:

همه این ها نشان می دهد که گوگل فکر می کند که HTTPS بسیار ضروری است.

در هر صورت تغییر به HTTPS (و SSL، زیرا با همدیگر کار می کنند)، در صورتی که به صورت صحیح آن را انجام ندهید، می تواند مسائل Canonical بسیاری را به وجود بیاورد.

حتی اگر این مورد به خودی خود، تاثیر چشمگیری روی سئو وب سایت شما نداشته باشد، بروزرسانی Chrome ممکن است به این معنی باشد که تغییر وب سایت تان به  HTTPS ارزشش را دارد.

 

4 - تجربه کاربری وب سایت خود را بهبود دهید

تجربه کاربری (UX) می تواند روی سئو وب سایت شما تاثیر بگذارد.

اگر درباره تجربه کاربری فکر نمی کنید، وب سایت شما ارزش هیچ چیزی را ندارد و می توانید مانندی یک مورد تزئینی به آن فکر کنید.

در حقیقت، 38 درصد از مردم در صورتی که محتواها و طرح بندی وب سایت را ناخوشایند و نامناسب ببینند، دیگر به آن سایت جذب نمی شوند.

Main Street Host، نمایندگی بازاریابی دیجیتالی، با بروزرسانی محتواها و بهینه سازی دکمه های دعوت به عمل، افزایش 66 درصدی را در بازدید صفحات اصلی خود مشاهده کرد.

و Ezoic بعد از ایجاد یک تجربه کاربری بهتر، در درآمدزایی که در ازای هر 1000 بازدیدکننده به دست می آورد، رشد 186 درصدی را مشاهده کرد.

 Roverیک مثال خوبی از تجربه کاری منسجم می باشد:

موتورهای جستجو، "Dwell Time" را به عنوان نشانه ای برای مدت زمانی که کاربر در یک وب سایت می ماند، قبل از این که دکمه بازگشت را بزند و به نتایج جستجو باز گردد، در نظر می گیرد.

اگر می خواهید در SERPs موفق شوید، طراحی کردن تجربه کاربری که به خوبی با سئو وب سایت شما هماهنگی دارد، بسیار ضروری است.

 

ساختار وب سایت

ساختار وب سایت یک جزء مرتبط با تجربه کاربری است و دارای تاثیر چشمگیری روی سئو وب سایت است.

John Doherty از Credo ادعا می کند "یکی از بزرگ ترین تغییراتی که توانستم ایجاد کنم، درست کردن ساختار سایت آن ها می باشد".

در این جا مثالی از ساختار و سایت مناسب وجود دارد:

نه تنها ساختار وب سایت به کاربران کمک می کند تا دریابند توسط جستجویابی بهتر وب سایت به دنبال چه چیزی می باشند، بلکه می تواند هم چنین به Crawlers موتور جستجو کمک نماید تا صفحات بیشتری در یک وب سایت پیدا کنند.

مخلص کلام، وب سایت شما باید برای استفاده بسیار بسیار ساده باشد.

تمامی صفحات و جستجویابی باید تا جایی که امکان دارد به سادگی طراحی شوند.

کاربر باید تنها 3 تا 4 کلیک انجام دهد تا هر صفحه ای را در وب سایت پیدا کند. شاید این موضوع همیشه برای وب سایت های بزرگ امکان پذیر نباشد، اما روش هایی وجود دارند که به کاربران در این سایت های بزرگ کمک می کنند تا جستجو نمایند و صفحاتی را در داخل وب سایت بیایند که مطمئن می باشند که همان چیزهایی است که می خواستند و به آن نیاز داشتند.

 

5 - سرعت صفحات وب سایت خود را بهینه سازی کنید

در نهایت، سرعت صفحه در حال حاضر رسما یک عامل رتبه بندی گوشی همراه برای گوگل محسوب می شود.

با وجود این که ایندکس "ابتدا گوشی همراه گوگل" به آرامی در سال جدید و سال گذشته اجرا شد، گوشی همراه هم چنان در اولویت جدید گوگل قرار می گیرد.

هر چه وب سایت های شما کندتر بارگیری شود، بازدیدکنندگان و درآمد بیشتری را از دست می دهید.

برای Amazon، تنها یک ثانیه می توانست در میزان فروش در هر سال، 1.6 بیلیون ضرر به وجود بیاورد. و Telegraph، انتشارات بریتانیایی، متوجه شدند که 4 ثانیه تاخیر، میزان بازدید صفحه را تا 11.02 درصد کاهش داد.

چرا باید این ریسک را بکنید؟

ابزارهای در دسترس وجود دارند تا میانگین سرعت صفحه وب سایت خود را مشخص کنید. اگر مشکلات کم سرعت بودن وب سایت ها توسط افرادی که می دانند چه کار می کنند و تخصص و تبحر دارند، برطرف شود، نتیجه بسیار عالی خواهد بود (برای مثال، هر کسی نمی داند چگونه JavaScript را Minify کند.

هر چه صفحات بارگیری سریع تر باشد، تجربه وب سایت را به طور کلی بهبود می دهد. از این رو گوگل این را به عنوان یک عامل رتبه بندی وب سایت های گوشی همراه در نظر می گیرد.

 

6 - روی بهینه سازی سئو داخلی خود مهارت داشته باشید

 یک عامل دیگر که بسیار به تجربه کاربری مرتبط است، به بهینه سازی سئو داخلی ارتباط دارد که اجزای فنی و تخصص مخفی و پشت پرده سئو مربوط می شود. این اجزا سال های سال است که وجود دارند و هنوز هم روی قابلیت مشاهده شدن وب سایت و موقعیت SERP برای کلمات کلیدی مورد هدف شما، تاثیر چشمگیری می گذارند.

Mockingbird با تنها بروزرسانی تگ های H1 افزایش 62 درصدی را در ترافیک ارگانیک خود مشاهده کرد. و Brand New Copy توسط مرتب کردن متاداده (Metadata) و ساختار لینک گذاری داخلی، ترافیک ارگانیک خود را تا 48 درصد افزایش داد.

آیا ارزشش را دارد؟ بله فکر می کنم.

بهینه سازی کردن وب سایت تان موجب می گردد تا محتواهای باکیفیت کنونی شما توسط موتورهای جستجو و کاربران سریع تر پیدا شود.

در ادامه روش هایی برای بهینه سازی سئو داخلی وجود دارد که هنوز هم در سال 2020 بسیار تاثیر گذار می باشند.

 

متای داده (Meta data)

این اطلاعات شامل تگ عنوان و توضیحات صفحه است- اطلاعاتی درباره وب سایت تان که کاربران در SERPs می بینند.

همان طور که SEJ در ماه دسامبر گزارشی را ارائه نمود، گوگل طول Snippets را افزایش داد. اما اخیرا، Fanny Sullivan عضو تیم گوگل تایید کرد که گوگل طول Snippets را کاهش داد و آن ها یک طول ثابتی را در این زمینه در نظر ندارند.

به هر حال، من پیشنهاد نمی کنم که توضیحات کنونی خود را به طور کلی دوباره بنویسید.

گوگل گاهی اوقات محتواهایی را از یک صفحه می گیرد و اگر با عبارت جستجوی کاربر مطابقت داشته باشد، آن را تحت عنوان توضیحات (Description) وارد SERPs می کند. در این جا مشاهده می کنید که این موضوع به شکل است:

به این ترتیب، تا جایی که می توانید بهترین عناوین و توضیحات را برای صفحات خود بنویسید، اما به یاد داشته باشید که همیشه نمی توان از آن ها استفاده کرد. 

 

طرح و برنامه (Schema)

Schema Markup جزء مخفی دیگر از یک وب سایت است که به موتورهای جستجو درباره محتواهای تان اطلاعاتی می دهد. 

این مورد در سال 2011 ساخته شد، حالا تقریبا 600 انواع مختلف اطلاعاتی وجود دارد که شما می توانید آن ها را مورد ملاحظه قرار دهید. 

Schemas می توانند شناسایی و تشخیص اطلاعات ضروری در وب سایت را برای موتور های جستجو شناسایی ساده کنند. برای مثال، Schemas برای تجارت محلی ممکن است به این شکل باشد:

 

در یک جلسه ای تحت عنوان "چگونه توسط داده های ساختاری، در جستجو برجسته باشید" در Google I/O، عضو تیم گوگل به نام Andrew Valente یک نمونه ای از مطالعات میدانی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد چگونه Schema Markup و Rich Results به افزایش جذب کاربران و کلیک بیشتر کمک می کنند. 

Rotten Tomatoes در صفحاتی که Markup داشت، 25 درصد میزان کلیک در وب سایت (CTR) بیشتری را مشاهده کرد. و هم چنین Food Network برای دستورالعمل هایی که دارای Markup بود، افزایش 35 درصدی را در میزان بازدید مشاهده نمود. 

Schemas چیزی هستند که به گوگل کمک می کنند تا Rich Snippets را در نتایج جستجو نشان دهد و هنوز بخش مهمی در سئو در سال 2020 شناخته می شود. 

 

 ساختار لینک داخلی

ساختار لینک داخلی به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات بهتر را پیدا کنند. 

Corey Morris، معاون رئیس بازاریابی برای Voltage، درباره اولویت بندی ساختار لینک داخلی در 5 بخش صحبت می کند:

 • کمک به کاربران
 • مدیریت جریان لینک (برای مثال، زمانی که ترافیک وارد وب سایت تان می شوند، به کدام بخش می روند)
 • ساخت یک نقشه راه درباره موضوعات بخصوص محتواها
 • Canonicals
 • اولویت بندی ایندکس صفحات بخصوص

 

این موارد به این معنا است که استراتژی شما برای این که چگونه به صفحات مختلف در وب سایت خود لینک گذاری کنید، باید ابتدا متمرکز بر کاربران باشد، سپس می توانید روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه ترافیک را به مجموعه صفحات پایه خود هدایت کنید. 

درباره این موضوع فکر کنید: چگونه ساختار لینک داخلی می تواند کاربران را به سمت تبدیل شدن به مشتریان از ثبت نام برای خبرنامه به تکمیل یک درخواست برای دیمو زنده، هدایت کند.

 

7 - بک لینک ها مرتبط و معتبری را دریافت کنید

اگر می خواهید به خوبی در سال 2020 رتبه بندی شوید، لینک ها هم چنان به عنوان یکی از اجزای سئو پیشرو خواهند بود. 

افرادی که می گویند شما می توانید بدون بک لینک ها به موفقیت دست یابید را نادیده بگیرید. در حالی که برخی وب سایت ها قطعا می توانند بک لینک هایی داشته باشند و دارند، واقعا احمقانه به نظر می رسد که این استراتژی های ساخت لینک قدرتمند را دنبال نکنیم:

 

 • مطالعات میدانی مشتری (Client case studies): این ها توسط مشتریان به اشتراک گذاشته می شوند و می توانند شامل اطلاعات دقیق و واقعی درباره این باشد آن ها چگونه به نتایج مورد نظرشان دسترس یافتند. این اطلاعات به دیگران می تواند کمک کند. 
 • جمع آوری اطلاعات تخصصی (Expert roundup): این ها می توانند گاهی اوقات بیش از اندازه انجام شوند، از این رو روی اطلاعات ارزشمندی تمرکز کنید که هر کجایی پیدا نمی شود. 
 • اینفوگرافیک ها (Infographics): این ها هنوز هم به طور گسترده ای در دنیا آنلاین به اشتراک گذاشته می شوند و روش عالی برای مهیا کردن بینش ها و دیدگاه هایی از اطلاعات مربوط به یک موضوع بخصوص می باشد. این ها می توانند جالب و حاوی اطلاعات مفید باشند و معمولا در دیگر وبلاگ ها نیز مجددا منتشر می گردند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند. 
 • محتواهای دیگر که اینفلوئنسرها را مشخص می کند: این امر می تواند شامل پادکست ها و مصاحبات ویدئویی باشد. 
 • بررسی های صنعت و حوزه کاری (Industry Surveys): بسیاری از ناشران بررسی های صنعت و حوزه کاری را به صورت سالانه انجام می دهند، که هر زمان که منتشر می شوند، شناخته شده و مشهور می گردند. گزارشات Content Marketing Institute درباره بازاریابی محتوا B2C و B2B توسط ناشران و نویسندگانی لینک گذاری می شوند که می خواهند نظرات و دیدگاه شان به تصویر بکشند.
 • ابزارها و محتواهای رایگان: این مورد می تواند شامل محتواهای طولانی مانند کتاب های الکترونیک و یا ابزارهای مفید مانند Quizzes و گزارشات شخصی سازی شده ای باشد که به کاربران اطلاعات مفید و کمک کننده ای می دهد که قبلا نمی دانستند.

 

در حالی که بک لینک ها ممکن است در طول چند دهه دیگر ارزش خود را از دست بدهند، اما هنوز هم سیگنال رتبه بندی فعالی به شمار می روند.

 

خلاصه

سیگنال های رتبه بندی تماما همدیگر را دنبال می کنند تا به سئوکاران کمک نمایند که شگفت انگیز بودن سایت های شان را به بهترین وجه ممکن به نمایش بگذارند. این ها به معنی استراتژی سئو کامل، جامع و ویژه برای داشتن سئو بهتر در 2020 و حتی سال های بعد است. 

از جایی که  ایندکس "ابتدا- گوشی همراه"، فاکتور رتبه بندی سرعت وب سایت و دیگر تغییرات در سال 2019 و 2020 تا کنون اجرا شده اند، ما را مطمئن می سازند که سئو چیزی است که روی کیفیت به جای دستاوردهای کوتاه مدت تمرکز می کند و به شما کمک می نماید تا در SERPs، موقعیت بالا و بالاتر به دست بیاورید و موفقیت بیشتری کسب کنید.

سوالات متداول ( 3 ) سوال مطرح شده
 • چرا باید به سیگنال های سئو دقت کنیم؟

  به دلیل اینکه عموما بسیاری از این سیگنال ها و علامت ها پاسخ مثبتی به سئو بهتر و کسب رتبه بهتر سایت ها داده اند و باید از این تجربه ها استفاده نماییم.

 • آیا سایت باید حتما HTTPS داشته باشد

  خیلی بهتر است که اینگونه باشد چرا که خود گوگل مستقیما به این مورد اشاره کرده است و مهم تر از همه اینکه گوگل دوست دارد تا تمامی سایت ها در دنیا برای کاربرانشان امن باشند.

 • مهمترین سیگنال سئو که تایید شده است چیست؟

  به صورت موردی نمی توان اشاره نمود. اگر این مقاله را مشاهده نموده باشید باید تمامی آنها مورد توجه قرار بگیرد و در سئو سایت به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...

آموزش های مرتبط با مقاله