pa چیست

سئو
pa چیست
  • 11 مهر 1398
  • 272
  • 0

چرا PA سایت من بالا نیست؟

چرا رقیب من PA بالاتری نسبت به سایت من دارد؟

و بسیاری از چراهایی که میتواند در زمینه Page Authority یا همان pa نیز در ذهنتان مطرح شود. اول از همه باید از خودتان بپرسید که چقدر این عدد برای شما مهم است و چقدر میتواند ملاک خوبی برای سنجش وب سایت ها نسیت به یکدیگر باشد.

البته پاسخ این سوال نسبت به رتبه حال حاضر شما ممکن است متغیر باشد ولی واقعیت این است که PA یک عددی بین 0 تا 100 میباشد که صفحات وب سایت و نه کل وب سایت را توسط این عدد می سنجند. جالب است بدانید این عدد هیچ ارتباطی به گوگل ندارد و واژه هایی ایجاد شده توسط شرکت معتبر MOZ میباشد که در زمینه سئو و بهینه سازی ابزارها و آموزش های بسیار زیادی را ارائه میدهد. ما هم در مجموعه آموزشی الگوها آموزش ابزارهای این شرکت را به صورت کامل پوشش داده ایم که در انتهای این مقاله آموزشی آنها را به حضورتان معرفی میکنیم.

باید بدانید که در ابتدا PA تمامی صفحات وب سایت 0 میباشد و افزایش این عدد نسبت به فعالیت های شما نیز میتواند متغیر باشد. ولی 2 تا از عوامل مهم در افزایش pa وب سایت داشتن بک لینک و محتوا سازی خوب میباشد که در فصل های مختلف آموزش 90 ساعته سئو مقدماتی تا پیشرفته در مورد همه موارد با جزئیات بسیار زیاد صحبت نموده ایم.

اجازه بدهید در مورد بک لینک و ارتباط آن با PA وب سایت بیشتر برایتان صحبت کنیم. در ابتدا شما باید واژه ای به نام Linking Root Domain را بدانید.

 

Linking Root Domain چیست؟

یادتان می آید در جلسه قبل یعنی در درس Domain Authority چیست من وارد سایت Moz شدم و آن را کامل بررسی کردم، نمی دانم دقت کرده بودید یا خیر، اما این عبارت در آن جا وجود داشت.

اصلا اجازه بدهید قبلا از این که آن را تعریف کنیم، یک سری به سایت Moz بزنیم و در قسمت Link Explorer همان وب سایت آزمایشی همیشگی خودمان را به نام The Bike Shop سرچ کنیم.  

Linking Root Domain

همانطور که مشاهده می کنید، در این جا لینکی وجود دارد به نام Linking Domain یا همان Linking Root Domain که اسم کامل تر آن است.

 

این Linking Root Domain چیست؟

در حقیقت یک عددی است که به تعداد وب سایت هایی گفته می شود که حداقل یک لینک در داخل آن ها دارید یا به عنوان یک Backlink دارید. ما داریم در مورد حداقل یک لینک صحبت می کنیم.

به طور مثال، اگر می گوییم که یک وب سایتی 410 تا Linking Root Domain دارد، یعنی در 410 وب سایت، حداقل یک لینک را به عنوان Backlink در آن ها دارد، حالا صرفه نظر از این که این لینک Follow یا Nofollow می باشد و یا ترکیبی از آن فالو و نوفالو می باشد، طبیعتا این امر می تواند به عنوان Linking Root Domain مطرح شود.

دوباره برگردم به وب سایت Moz، می بینید که این وب سایت الان 566 تا  Linking Root Domain  دارد که مثلا در 30 روز گذشته 16 تای آن ها را پیدا کرده و در 60 روز گذشته، 46 تای Lost شده یا از بین رفته است. یعنی نشان می دهد که یک سری نوساناتی در این زمینه وجود دارد.

اگر در این مقاله مفاهیمی وجود داشت که هنوز برخی از آنها را نمی شناسید, حتما آموزش اصطلاحات سئو را مشاهده نمایید.

 

ادامه آموزش در فایل ویدئویی

نکته:

اگر تا به اینجا این مقاله مورد پسند شما بوده است جالب است بدانید هر آنچه که در زمینه MOZ و Domain Authority وجود دارد در قالب آموزش ویدئویی برای شما فراهم شده است که از 2 روش میتوانید آن را تهیه فرمایید:

  1. تهیه آموزش Domain Authority و بررسی ابزار MOZ (زمان 57 دقیقه و 33 ثانیه) 
  2.  تهیه آموزش Page Authority و برررسی ابزار MOZ (زمان 20 دقیقه و 34 ثانیه)
  3. تهیه کل آموزش فصل 5 (فاکتورهای تکنیکی در سئو داخلی) از پکیج سئو مقدماتی تا پیشرفته (10 ساعت و 15 دقیقه)
  4. همچنین اگر به دنبال ابزارهای دیگری مانند MOZ هستید ما به شما ابزار Ahrefs و ابزار Monitorbacklinks را توصیه می کنیم

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی آموزش های مرتبط با مقاله در پایین همین بخش کلیک نمایید. 

ثبت نظر ( 0 ) نظر ثبت شده
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام نمایید...

آموزش های مرتبط با مقاله